Analistler, Bitcoin’in Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık Seviyelerini Verdi!

Bitcoin future
Bitcoin future
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analistlere göre BTC fiyat metriği, Bitcoin’e “büyük pompanın” geldiğini söylüyor, fakat bunun için Aralığa kadar beklemek gerekebilir. Hoddlers’ın bu yılın son dakikasına kadar beklemesi gerekebilir. Analistlere göre Bitcoin (BTC), yedi yıl içinde ilk kez vuran nadir bir yükseliş fenomeni sayesinde “büyük” bir fiyat artışı görmeli. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin yıl sonu seviyesi?

Popüler Twitter analisti TechDev, Bitcoin’in göreceli güç endeksi (RSI) hakkındaki en son güncellemesinde, bu yıl ile 2013 BTC boğa koşusu arasında büyük benzerliklere işaret etti. Ona göre, Stokastik RSI, “özellikle yükseliş eğilimi” görüyor. Bitcoin yükseldikçe, RSI hızla arttı ve şu anda geçici – mütevazı olsa bile – bir fiyat geri çekilmesini düşündüren “aşırı alım” bölgesinden soğuyor.

Bununla birlikte, stokastik RSI, Bitcoin’in o zamanlar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.300 dolara ulaşmasından önceki 2013’teki hareketlerini tekrarlamanın ortasında. Karşılaştırma için, BTC/USD o yıla 13 dolardan başladı. Stokastik RSI, RSI göstergesinin kendisinin göreli gücünü ve zayıflığını ölçer. TechDev bu eylemi gösteren bir grafiğin yanında şu yorumu yaptı: “Bitcoin, bu döngüde 20 ile 80 arasında 2. yükseliş aylık stok RSI haçını/çaprazını yaşadı. Özellikle boğa çaprazı. Eylül 2021 ve Mayıs 2020. Bu haç tarihte sadece iki kez daha oldu. Tahmin ettiniz. Eylül 2013 ve Mayıs 2012. Büyük pompalar önceki 3 geçişi de takip etti.”

Aralık ayına kadar her şey sessiz mi?

Kulağa ne kadar etkileyici gelse de, Bitcoin boğalarının zirveye doğru nihai itişin gerçekleşmesi için biraz daha beklemesi gerekebilir. Bu aynı zamanda analist Rekt Capital‘in “Uptober” yerine Aralık ayında yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerini gösterdiğini söylediği tarihsel BTC fiyat verileri sayesinde oldu. Dahası, Kasım ayı, 50.000 doların hemen üzerindeki mevcut fiyat seviyelerine geri çekilme görebilir. Aşağıda yer verdiğimiz twitte analist şöyle diyor:

Döngüler boyunca tarihsel olarak yinelenen BTC fiyat eğilimlerine dayanarak…Bitcoin Ekim ayında  63.500 dolara yükselebilir. Ardından, Kasım ayındaki en düşük/orta 50.000 dolara geri dönün. Ardından yeni Tüm Zamanların En Yükseklerine çıkın.

Bununla birlikte, görünüşte muhafazakar bir tahmin, diğer popüler modellerle, özellikle de stok-akış modeli yaratıcısı PlanB’nin “en kötü durum senaryosu” aylık kapanış serisiyle çelişmiyor. Tahminler Ekim ayı için 63.000 dolar, Kasım ayı için 98.000 dolar ve Aralık ayı kapanışı için en az 135.000 dolar talep ediyor. Ağustos ve Eylül rakamları – sırasıyla 47.000 dolar ve 43.000 dolar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analistler, Bitcoin’in Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık Seviyelerini Verdi!