Bitcoin’in İpi Bu Seviyeye Bağlı! Kırarsa Bunları Bekleyin…

Bitcoin (BTC)'in İpi Bu Seviyeye Bağlı! Kırarsa Bunları Bekleyin...
Bitcoin (BTC)'in İpi Bu Seviyeye Bağlı! Kırarsa Bunları Bekleyin...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

On-chain analisti Crazzyblockk’un analizlerine göre, Bitcoin (BTC) boğaları 30.000 dolar üstü seviyeler için kritik bir direnç bölgesiyle karşı karşıya.

Bitcoin orta vadeli toparlanması bu başabaş bölgelerine bağlı

Piyasa uzmanı Crazzyblockk’e göre, Bitcoin’in 30.000 doların üzerine çıkabilmesi için 27.500 – 29.000 dolar aralığı kritik öneme sahip. Ancak kısa vadeli yatırımcılar için durum biraz daha farklı.

Crazzyblockk, Yılbaşından Bugüne (YTD) pozitif performans gösteren Bitcoin için uzun vadede büyük bir büyüme potansiyeli olduğunu söylüyor. Analistin tahminleri, piyasa değeri ile gerçekleşen değeri (MVRV) oranını temel alıyor. MVRV oranı, bir coin’in piyasa değeri ile “gerçek değeri” arasındaki ilişkiyi gösteren bir metriktir. Yazım sırasında son durum şu şekilde:

Bitcoin (BTC)'in İpi Bu Seviyeye Bağlı! Kırarsa Bunları Bekleyin...

Crazzyblockk’un belirttiği gibi, şu anda MVRV oranı 1’in üzerinde. Bu oran, mevcut piyasa değerinin, gerçekleşen değerinden daha yüksek olduğunu gösteriyor. Ancak Crazzyblockk, kısa vadeli Bitcoin yatırımcıları için aynı şeyin söylenemeyeceğini de vurguluyor. Kısa vadeli yatırımcılar için piyasa güvensizliği hakim ve büyük bir dezavantaj söz konusu. Analizlerine göre:

MVRV Oranında hâlâ 1. seviyenin üzerindeyiz ve Sahiplerin Maliyeti esasına göre Gerçekleşen Emisyon Değeri < Piyasa Değeri”ne göre hareket ediyoruz.

27,500 dolar bölgesine dikkat

Analiste göre, Bitcoin (BTC)’in 30,000 seviyesini görebilmesi, 27,500 ile 29,000 dolar arasındaki kritik bölgeye bağlı. Bu aralık, yatırımcıların ortalama maliyet bazında “kârda” olup olmayacaklarını belirler. Crazzyblockk, bu seviyelerin altında daha fazla zaman geçirilmesi halinde, yukarı yönlü trendin geri dönüşü için gerekli şartların zorlaşacağını belirtiyor.

Özetle, Bitcoin’in kısa vadede değil ama uzun vadede yükseliş potansiyeli taşıdığını savunan Crazzyblockk, önemli bir uyarıda bulunuyor: Eğer Bitcoin, belirtilen seviyelerin altında daha fazla zaman geçirirse, bu, piyasadan likiditenin çekilmesine ve dolayısıyla yükseliş trendinin geri dönüşünün gecikmesine neden olabilir.

Bu nedenle, Bitcoin fiyatının yakın gelecekteki performansı büyük ölçüde seviyelerin üstünde kalıp kalamayacağına bağlı olacak. Yatırımcılar ve piyasa gözlemcileri için bu, yakından izlenmesi gereken bir dönem olacak.

Bitcoin’in fiyat hareketi yükseliş eğilimi gösteriyor

Bu arada, Bitcoin fiyat hareketi, fiyatın daha düşük seviyelere düştüğünü, RSI’ın ise daha yüksek en düşük seviyelere indiğini ortaya çıkardı. Bu tür bir farklılık genellikle bir pivot oluşurken gözlemlenir.

Ancak balinaların beklentilerin aksine hareket ederek piyasayı manipüle ediyor olması da kuvvetle muhtemel. Bu durumda, bu farklılık Bitcoin’in mevcut yükselişi sürdüreceğine dair çok güvenilir bir işaret olmayabilir.

Özellikle piyasada volatilitenin geri döndüğü görüldüğünden, daha fazla aşağı yönlü hareket hala bir olasılık olarak duruyor. Bu da opsiyonlar ve vadeli işlemler segmentindeki talebin son zamanlarda canlanmasından açıkça görülmektedir. Hem vadeli işlemler hem de opsiyon açık pozisyonları son beş günde talepte artış kaydetti.

Daha yüksek volatilite daha fazla balina aktivitesini teşvik eder. Bu nedenle Bitcoin balinalarının da satın aldığını belirtmekte fayda var. Ancak ABD Merkez Bankası’nın (FED) bir sonraki faiz kararına ilişkin belirsizlikler sürüyor. Daha yüksek faiz oranları muhtemelen mevcut yükselişi yarıda bırakacaktır. Kriptokoin.com olarak uzman görüşlerine bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin’in İpi Bu Seviyeye Bağlı! Kırarsa Bunları Bekleyin…