25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Yenisi: Bitcoin’in Sıradaki Seviyesi Bu!

Vural Erkan
Vural Erkan 17 Mart 2022
3 görüntülenme
960x0 4

Analistlere göre, veriler artan talep belirtileri gösterdiğinden ve ileride çok az direnç göründüğünden Bitcoin boğa trendine hazırlanıyor gibi görünüyor. Ayrıca, Tom DeMark (TD) Sequential indikatörü, Bitcoin’in iki haftalık grafiğinde bir satın alma sinyali veriyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bu makalede bildirdiğimiz üzere söz konusu indikatörün son yıllarda 25’in üzerinde kripto para ve Bitcoin sinyali doğru çıktı.

İndikatöre göre Bitcoin (BTC)’nin yükselme potansiyeli var

Analistlere göre Bitcoin çok önemli bir destek seviyesini geri aldı ve yükselmek için bolca yeri var gibi görünüyor. Lider kripto para birimi, son üç gün içinde %10’dan fazla artarak piyasa değerinde 4.000’den fazla puan kazandı. Ani fiyat artışı, spot piyasalardaki talep artışıyla bağlantılı görünüyor. On-chain analisti Willy Woo, 1,2 milyar dolarlık BTC satın alma verisine bir artış bildirdi.

Teknik açıdan bakıldığında, Tom DeMark (TD) Sequential indikatörü, Bitcoin’in iki haftalık grafiğinde bir satın alma sinyali veriyor. Analistler, boğa formasyonunun kırmızı dokuzlu bir mum çubuğu olarak geliştiğini, daha fazla satın alma baskısının, iyimser görünümün doğrulanmasına yardımcı olabileceğini ve bunun da iki ile sekiz haftalık bir yükselişe neden olabileceğini belirtiyor.

Bitcoin
Kaynak: TradingView

İşlem geçmişi, lider kripto paranın son yükselişten sonra kritik bir destek seviyesi talep edebildiğini işaret ediyor. IntoTheBlock’un In/Out of the Money Around Price (IOMAP) modeli, Bitcoin’in 39.500 doların üzerinde işlem görmeye devam ettiği sürece 46.350 dolara yükselme şansı olacağını gösteriyor. 865.500’den fazla adres daha önce bu fiyat seviyesinde yaklaşık 705.000 BTC satın aldığından, bu önümüzdeki en önemli direnç alanı.

Bitcoin
Kaynak: IntoTheBlock

TD Sequential indikatörünün Bitcoin’in iki haftalık grafiğinde doğru bir şekilde piyasa tepelerini ve diplerini tahmin ettiğini belirtmekte fayda var. BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 dolar ile işlem gördüğü Kasım 2021 zirvesini bile tahmin edebildi ve bu da iyimser görünüme güvenilirlik kattı.

Yine de analistler, iki haftada bir 39.500 doların altında kesin bir kapanışın, lider kripto para birimi için sorun yaratabileceğini hatırlatıyor. Analistlere göre, böyle kritik bir destek alanını ihlal etmek, Bitcoin’i 34.400 dolara gönderebilir ve bu seviye tutulamazsa bir kapitülasyon olayı meydana gelebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

1647449071783 x
Elon Musk-Kadyrov Çatışmasından Bu 32 Altcoin Doğdu! PeckShield, Elon Musk ve Ramazan Ahmetoviç Kadyrov arasındaki anlaşmazlığın ardından dolandırıcıların sadece iki gün içinde “Elona” adlı 32 altcoin oluşturduğunu açıkladı. Elon Musk bu sefer faklı altcoin projelerine ilham oldu! Bu haftanın başlarında, Çeçen Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ramzan...
Vural Erkan 17 Mart 2022