Ünlü Analist Şaşırttı: Bitcoin’in Trump Rallisi Hayal mi?

Ünlü Analist Şaşırttı: Bitcoin'in Trump Rallisi Hayal mi?
Ünlü Analist Şaşırttı: Bitcoin'in Trump Rallisi Hayal mi?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önde gelen bir kripto yatırımcısı ve analisti olan Anthony Pompliano, Donald Trump’ın başkanlık zaferinin önemli bir Bitcoin (BTC) rallisini katalize edebileceği yönündeki yaygın spekülasyona değindi. Ünlü yatırımcı, Trump’ın galibiyetinin BTC fiyat artışını tetiklediği iddialarını reddetti. Dahası, Bitcoin’in değerinde bir toparlanmaya yol açabilecek diğer faktörleri de vurguladı.

Trump’ın kazanması Bitcoin rallisini tetikler mi?

Anthony Pompliano’ya göre, Bitcoin’in fiyat hareketinin gerçek katalizörü siyasi sonuçlardan ziyade daha geniş piyasa dinamikleri ve zamana bağlı. Ayrıca, düzenleyici kaygılara da değinen Pompliano, ABD’nin mevcut siyasi ortamını Bitcoin ve kripto için karışık bir durum olarak tanımlıyor. Eski Başkan Donald Trump kendisini Bitcoin yanlısı bir aday olarak konumlandırırken, Pompliano duruşunun zaman içinde geliştiğini belirtiyor. Bu, birçok Bitcoin meraklısının tipik yolculuğunu yansıtıyor.

Anthony Pompoliano ayrıca Demokrat Parti’deki iç çatışmanın da altını çiziyor. Analist, “Gördüğüm kadarıyla Demokratlar iki şey arasında sıkışmış durumdalar” diyor. Bazı Demokratların kripto seçmenlerinin desteğini kazanmak istediğini, bu nedenle SAB 121 iptal tasarısı lehine oy kullanmak gibi cesur adımlar attıklarını belirtiyor. Bununla birlikte, Senatör Elizabeth Warren ve Başkan Joe Biden da dahil olmak üzere Demokrat liderlerin bir kısmı kripto karşıtı bir duruş sergiliyor.

Bitcoin Bull Anthony Pompliano kriptokoin com

Bitcoin’in büyümesi için nihai katalizör: Zaman!

Ayrıca Pompliano, her seçimde halkın cüzdanlarına oy verdiğini, bunun da son zamanlarda kripto ve Bitcoin anlamına geldiğini belirtiyor. Bu nedenle, kripto seçmenlerinin kripto yanlısı başkan ve Senato adaylarına oy vermesini bekliyor. Bu da kripto yanlısı duruşlarını defalarca teyit eden Trump ve Robert F. Kennedy Jr’ın şansını artırıyor.

Trump’ın kazanması halinde Bitcoin’in yükselip yükselmeyeceği sorulduğunda Pompliano, Bitcoin’in büyümesi için nihai katalizörün siyasi gelişmelerden ziyade zaman olduğunu vurguluyor. Tarihsel piyasa kalıpları, Bitcoin’in yılın ikinci yarısında, özellikle de tipik olarak yavaş geçen yaz aylarından sonra iyi performans gösterme eğiliminde olduğunu gösteriyor. “Eylül ve sonrasına girdiğimizde, bu fiyatın tekrar yükselmesi için yeterli olacaktır,” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Almanya Durmuyor! 700 Bitcoin Daha...

Alman Hükümetinin satışları ve Bitcoin ETF’leri üzerine açıklamalar

En son CNBC röportajında Pompliano, Bitcoin fiyatının mevcut durumunu da tartışıyor. Son düşüşlerin öncelikle satıcılar ve alıcılar arasındaki dengesizlikten kaynaklandığını belirtiyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, mevcut piyasa durumuna katkıda bulunan iki büyük satıcı var. Bunlar arasında Alman hükümetinin korsan bir web sitesinden ele geçirilen Bitcoin’i boşaltması ve Mt. Gox alacaklılarına BTC ödemesi yer alıyor. Alman hükümetinin satışlarına rağmen Pompliano, Bitcoin’in nispeten likit olmadığını vurguluyor. Çoğu Bitcoin’in uzun vadeli yatırım ufkuna sahip bireyler tarafından tutulduğunu belirtiyor. Bu likit olmama durumu, az sayıda satıcının bile fiyatları önemli ölçüde etkileyebileceği anlamına geliyor.

Analist, “Fiyatlar düşüyor çünkü alıcılardan çok satıcılar var. Asıl soru kimin sattığıdır,” diye açıklıyor. Alman şirketin halihazırda 2,5 milyar dolar değerindeki Bitcoin’in yaklaşık 1,5 milyar dolarını sattığını ve piyasanın bu satışlara verdiği tepkinin şaşırtıcı derecede dirençli olduğunu vurguluyor. Buradan hareketle şu sonuca varıyor:

Eğer size birisinin milyarlarca dolar satacağını ve fiyatın 55.000 dolara kadar düşeceğini söyleseydim, bunun yükseliş olduğunu düşünürdüm. İnsanlar diyor ki, bakın, Bitcoin hala oldukça sağlıklı. Yılın başında Bitcoin’in %70’inden fazlası bir yıldan fazla bir süredir hareket etmemişti. Bu durum, holderlar arasında güçlü ellerin olduğunu gösteriyor. Boğa piyasası ilerledikçe bu oran düşecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Analist Şaşırttı: Bitcoin’in Trump Rallisi Hayal mi?