7 Profesyonel Analist: Bitcoin Bu Diplere Işınlanabilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 29 Kasım 2022
1.733 görüntülenme
7 Profesyonel Analist: Bitcoin Bu Diplere Işınlanabilir!

Lider kripto Bitcoin, FTX serpintisine ek olarak Çin’den gelen baskıyla karşı karşıya. Analistler, Bitcoin’in bir sonraki piyasa hareketinden ne bekleyecekleri konusunda fikir ayrılığına düştüler.

“Bitcoin spot fiyatı kritik desteğe yakın”

Bir yorumcu, 16.000 doların kırılması durumunda 12.000 dolara doğru bir ‘ışınlanma’ olacağı konusunda uyardı. Popüler analist Crypto Capo, “16 bin doların altına düştüğünde, 12 bin dolar -14 bin dolara ışınlanıyor” diye ısrar etti. Popüler Twitter hesabı Credible Crypto volatilitenin nereye gittiğini sorarken Crypto Tony de benzer şekilde kendi trade stratejisi için 16.000 doları kumda bir çizgi olarak belirledi. Crypto Tony, şu paylaşımı yaptı:

Nihayet biraz hareket.. Stop-loss kesin olarak 16.000 dolarda kalıyor. Ancak vurursa kapanacak. Ayrıca, destek bölgesinin altında kapanmaya devam edip dirence dönersek short’ları arayacağız.

Bitcoin
BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Crypto Tony / Twitter

Trader arkadaşı Pentoshi bu arada, Çin’in ülkenin Covid-19’u kontrol altına alma stratejilerine yönelik protestoları hissiyatı baskılarken makro tetikleyicilere odaklandı.

“19.500 doların yeni BTC fiyat tavanı olması mümkün”

Diğerleri, hafta başında başka bir yerde katalizör eksikliği nedeniyle yaklaşan aylık kapanışa dikkat çekiyor. Analist Rekt Capital, potansiyel bir oynaklık kaynağının ötesinde, Bitcoin’in aylık kapanış fiyatının uzun vadeli fiyat aralığını belirleyeceğini belirtiyor. Bu bağlamda analist, şunları söylüyor:

BTC destek olarak ~19.500 dolar seviyesini kaybettiğinde… ~13.900 dolar – 19.500 dolar Aylık Aralığa düştü. Aylık Mum Kapanışı yakında geliyor. ~19.500 doların altında bir Aylık Kapanış, muhtemelen ~13.900 dolar – 19.500 dolar aralığının yeni oyun alanı olduğunu doğrulayacak.

Bitcoin
BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Rekt Capital / Twitter

“Bitcoin fiyatı 11-14 bin dolar arasına düşecek”

Kripto analisti Toni Ghinea, dün BTC için tahminini paylaştı. Kripto analistine göre, Bitcoin için 11-14 bin dolar son ayak. Analist, BTC için dibinin bu yılın Aralık ayı ile 2023’ün ilk çeyreği arasında basılacağını ekledi. Bununla birlikte analist, daha sonra, 30 bin dolara güçlü bir dönüş öngörüyor.

Bitcoin
BTC haftalık grafik / Kaynak: CoinMarketCap

Haftalık 9 EMA haftalık 20 EMA’nın altında ve haftalık RSI çizgisi haftalık RSI SMA çizgisinin altında konumlandığı için BTC için haftalık grafik hala düşüş eğilimi gösteriyor. Bu düşüş göstergeleri, BTC fiyatının daha fazla düşeceğinin bir işareti. En azından bu yılın kalan haftalarında bir konsolidasyon kanalında işlem göreceğini gösteriyor.

“2023’te Bitcoin (BTC)’nin 9 bin dolara düşmesi olası”

InTheMoneyStocks’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, Bitcoin’in 2023’te 9.000 dolara düşeceğini tahmin ediyor. Ancak BTC’nin uzun vadeli performansı konusunda çok endişeli olmadığını söylüyor. Soloway, Lehman Brothers’ın çöküşünden sonra S&P500’ün performansına bakıyor ve borsanın takip eden beş veya altı ayda yaklaşık %40-45 oranında düştüğünü kaydediyor. Aynı formülü kullanarak, Bitcoin’in FTX’i takip eden aylarda 9.000 dolara düşebileceğini hesaplıyor. Bununla birlikte Soloway, “uzun vadede Bitcoin’de olmak” istediğini kabul ediyor. Bu yüzden daha fazla ‘hodl’ yapacağını belirtiyor.

Mobius, Bitcoin’in 10.000 dolara düşeceğini öngörüyor

Mobius Capital Partners’ın kurucusu Mark Mobius, Bitcoin’in fiyatının 10.000 dolara düşeceğini tahmin ediyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Mobius Capital Partners’ın kurucu ortağı aynı tahmini Mart ayı başlarında yaptı. O zamanlar BTC, 30.000 doların çok üzerinde işlem görüyordu. Bitcoin’in şu anda iki yılın en düşük seviyesinden işlem görüyor. Buna rağmen Mobius, BTC’nin, FTX felaketinin ardından ‘inanılmaz bir şekilde’ dayandığını ileri sürüyor. Bu yüzden, lider kripto para biriminin direncini övüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph
  • Finbold
  • U.Today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 2 Altcoin İçin Alarm: Binance Balinaları Dump'lıyor!
Bu 2 Altcoin İçin Alarm: Binance Balinaları Dump’lıyor! Kripto para borsası Binance etrafında balina aktivitesinde artış var. Polygon ve Ethereum balinaları milyonlarca MATIC ve ETH’yi Binance’e taşıyor. Önümüzdeki saatlerde bir fiyat şoku mu geliyor? Yatırımcılar neden MATIC balina aktivitesine dikkat etmeli? Lookonchain, Twitter’dan Polygon (MATIC)...
Vural Erkan 29 Kasım 2022