Reklamı kapat

Bitcoin Bu Platformda 10 Bin Dolar! “Bu Dip Fiyatı Geliyor”

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
4 görüntülenme
Bitcoin Bu Platformda 10 Bin Dolar! "Bu Dip Fiyatı Geliyor"

Grayscale’in Bitcoin Trust’ında (GBTC) lider kripto Bitcoin (BTC) dört haneye indi. Bu arada eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’i 10.000 dolar seviyesinden almaya hazır olduğunu söyledi. ‘Rich Dad, Poor Dad’ adlı kişisel finans kitabının yazarı Robert Kiyosaki ise BTC konusunda endişeli olmadığını belirtti. Ayrıntılar için bizi okumaya devam ediniz…

Grayscale’in Bitcoin fiyatı 10.000 doların altına düştü

Bitcoin, Grayscale’in Bitcoin Trust’ında (GBTC) dört haneye indi. Lider kripto Bitcoin yaklaşık 9.000 dolara kadar geriledi. Bir noktada %42’lik sürekli genişleyen bir indirimden sonra, şu anda biraz toparlanıyor. Ancak Grayscale’de BTC hala son ayı seviyesinde işlem görüyor. Bir GBTC hissesi şu anda 9,69 dolardan gidiyor. Bu 0,00091517 BTC değerinde ve 0,91 BTC için yaklaşık 9.700 dolar ediyor.

Bitcoin

Ekstra 0,09 BTC’yi yaklaşık %40 indirimle eklemek, GBTC’deki mevcut BTC fiyatını 10.500 dolara getiriyor. Karşılaştırıldığında, küresel fiyat 16.650 dolar. Bu da mevcut indirimi %37 veya oldukça büyük bir 6.000 dolar yapıyor. Bununla birlikte, bu durum aylardır devam ediyor. GBTC’de herhangi bir iyileşme gerçekleşmediği gibi daha da kötüleşti.

Bunun nedeni, Şubat 2021’den bu yana şu anda gözaltında olan 630.000 Bitcoin’den yalnızca 20.000’i çekilmişken, hisseleri BTC’ye çevirerek kolayca arbitraj yapama imkanınızın olmaması. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Grayscale, fonu bir ETF’ye dönüştürmek için SEC’e başvurdu. Ancak, SEC reddetti. Bu yüzden, SEC’e dava açtılar ve dava muhtemelen bir veya iki yıl daha sürecek gibi.

Bu arada, bu dört haneli fiyatları en azından bazı piyasa katılımcıların cazip bulması mümkün. Çünkü ABD’de hala hiçbir ETF onaylanmazsa birkaç yıl içinde prime dönüşme ihtimali var. Bu kısmen, şu anda Avrupa ve Kanada’da çok sayıda serbest dalgalanan ETN ve ETF olmasına rağmen, ABD merkezli kurumsal yatırımcıların GBTC’yi tercih ediyor gibi görünmelerinden kaynaklanıyor. Ancak şimdilik piyasa aksini düşünüyor ve GBTC’yi Bitcoin’in kendisinden çok daha az çekici buluyor.

Bitcoin

Arthur Hayes, Bitcoin’i 10.000 dolardan satın almaya hazır

Yakın tarihli bir tweet’te, eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’i 10.000 dolar seviyesinden almaya hazır olduğunu söyledi. Bu arada Hayes, Bitcoin fiyatının 8 Kasım’da 15.000 dolara düşeceğini doğru bir şekilde tahmin etti. O zamanlar lider kripto 19.000 doların üzerinde işlem görüyordu.

9 Kasım’da Bitcoin, Kasım 2020’den bu yana en düşük seviye olan 15.623 doları gördü. Fundstrat yakın zamanda benzer bir tahminde bulunarak, BTC’nin tekrar dört basamaklı bölgeye düşeceğini söyledi. Bu, rekor seviyeden %85’ten fazla bir düşüşe işaret ediyor. Bu da önceki zirveden dip noktaya düşüşlerle aynı çizgide olması demek.

Bitcoin

Kiyosaki, Bitcoin (BTC)’nin ‘sorun olmadığını’ vurguladı

‘Rich Dad, Poor Dad’ adlı kişisel finans kitabının yazarı Robert Kiyosaki’ye göre Bitcoin’de bir sorun yok. Ayrıca, Bitcoin’in fiyatının yaklaşık 10.000 dolara düşmesinin heyecan verici olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, BTC’nin mevcut fiyat hareketi konusunda bir endişe duymuyor. Bu bağlamda Kiyosaki, şu paylaşımı yaptı:

Bitcoin mi? Endişeli? Hayır. Fiziksel altın, gümüş ve gayrimenkul yatırımcısı olduğum için Bitcoin yatırımcısıyım. Ben trader veya günübirlikçi değilim. BTC yeni dibe vurduğunda, 10 bin dolardan 12 bin dolara mı? Heyecanlanacağım, endişelenmeyeceğim.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Trustnodes
  • Finbold
  • U.Today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin, Büyük Avrupa Borsası ile Ortaklık Kurdu!
Bu Altcoin, Büyük Avrupa Borsası ile Ortaklık Kurdu! Büyük Avrupa borsası WhiteBIT, Cardano Vakfı ile yeni bir ortaklık duyurdu. Altcoin fiyatı, habere henüz bir tepki vermedi. Cardano Kurucusu, borsanın iflası ve gölgeli finansal uygulamalarının ardından eski FTX CEO’sunun ‘softbol’ haberlerine yönelik öfkesini ifade ediyor. Cardano,...
Vural Erkan 2 hafta önce