Ünlü Tahminci: Bitcoin, Cardano ve GMT Bu Diplere Gidiyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 15 Mayıs 2022
2 görüntülenme
iStock 1336956114

Yaygın olarak takip edilen bir kripto para birimi traderı, akıllı sözleşme platformu Cardano (ADA) ve bu yılın trend altcoin’lerinden biri olan STEPN (GMT) daha fazla düzeltici hamle öngörüyor. İşte analist Capo’nun öngörüleri…

Analist, Cardano için 0.30 dolar öngörüyor

Anonim bir kripto para birimi analisti olan Capo, 307.500 Twitter takipçisine ADA’nın Elliott Wave teorisine dayanarak beş dalgalı düşüş trendini tamamlamadan önce bir adım daha atmaya hazır olduğunu söylüyor. Analist, “ADA. Beşinci dalga eksik. Ana destek 0.30 – 0.35 dolar,” ifadelerini kullanıyor.  Bilindiği üzere Elliott Wave teorisi, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışan teknik analiz yaklaşımıdır. Teoriye göre, bir varlık, trendini değiştirmeden önce beş dalgalı bir döngüden geçer.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere daha önce çeşitli tahminleri tutan Capo, ADA’nın dördüncü dalgasını tamamlamak üzere olduğunu ve coin’in son bir düşüş için hazır olduğunu öne sürüyor. Cardano, yazı yazılırken 0.54 dolardan işlem görüyor. Yani, analistin 0.30 dolarlık aşağı yönlü hedefinin neredeyse yüzde 45 kadar üzerinde.

GMT için beklentiler ne yönde?

Capo ayrıca Solana (SOL) Blockchain’i üzerine inşa edilmiş olan hareket et-kazan protokolü STEPN’i (GMT) yakından takip ediyor. Kripto strateji uzmanı, GMT ticaretini 0.60 dolar gibi düşük bir seviyede görüyor. Analist, GMT’de daha düşük seviyeler görülmesi gerektiğini “GMT eve geldi, ama şimdi bodruma inmesi gerekiyor,” ifadeleriyle anlattı. GMT, yazım sırasında yüzde 8.2’lik yükseliş ile 1.62 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz. Son olarak Bitcoin’e (BTC) bakan Capo, BTC’nin 30.000 dolarlık kilit psikolojik desteği kırdıktan sonra düzeltmeye devam etmesini beklediğini söyledi ve ekledi:

30.000 dolarlık desteğin beşinci dokunuşundan sonra seviyeyi kırdı. Önceki iki günlük mum bunun altında kapandı ve şimdi o bölgeyi destek olarak test ediyor. Bence burası satın almak için iyi bir yer değil. Geniş bir zaman diliminde kapanışta bu seviyeyi bile geri kazanmadı. 21.000-23.000 dolar hala oyunda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

generic upward stock move getty
Bu 13 Web3, Meme ve Metaverse Coin’e Bakın: Fırladılar! Bitcoin (BTC) 30.000 doları aşma girişiminde bulunmaya devam ederken genel kripto para birimi piyasası hafif yükseliş yaşıyor gibi görünüyor. Bitcoin ve altcoin’lerin toplam değeri son 24 saatte yüzde 1’e yakın artış yaşarken bazı metaverse, web3 ve meme...
Aslı Dinçer 15 Mayıs 2022