Reklamı kapat

“Bitcoin Çok Yakında 1.000 Dolara Düşecek”

Mert Kaya
Mert Kaya 22 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Euro Pacific Capital’in CEO’su finansal yorumcu Peter Schiff dünyanın ilk ve bir numaralı kripto parası hakkında acımasız yorumlarda bulundu. Schiff’e göre Bitcoin yakın 1.000 Dolara kadar düşecek.

Güvenli Değiller

Schiff Bitcoin’in sınırlı arzına olumsuz yaklaşıyor:

“Bitcoin hakkında konuşurken hep ‘oh ama sadece 21 milyon Bitcoin var’ diyorlar ve bu -onlara göre- Bitcoin’i nadir bulunan bir şey yapıyor. Ancak inanılmaz çok sayıda kripto para var. Tamam Bitcoin nadir bulunuyor olabilir ancak bu sadece o şekilde kodlandığı için. Altın da nadir bulunuyor ve altını kimse kodlamış da değil.”

Schiff Bitcoin’in alternatifleri olması sebebiyle ‘nadirlikten’ uzak olan bir para birimi olduğunu belirtiyor…

Tamamen Gerçek Değerden Uzak

Schiff’e göre ayrıca Bitcoin’in gerçek bir değeri yok:

“Bitcoin’in yaptığını yapamayan başka bir kripto para yok.. Bitcoin gerçekten hiçbir gerçek değere sahip değil. Ancak altınla yapıp diğer madenlerle yapamayacağım birçok şey var bu da onu değerli kılıyor. Bitcoin’in olayı sadece bunu alıp birine vermek. Bütün olay bunu başkasına vermek!”

Stabil Değil

Schiff bütün bunlarla birlikte kripto paraların stabil olmayışının üzerine vurgu yaptı:

“Bu kripto paralardan hiçbirinin bir gün stabil bir değere sabit olacağını düşünmüyorum. Zaten saklanacak bir değer yok. Herhalde çalışabilecek tek kripto para altın gibi gerçek bir emtia tarafından destekli bir kripto para olur…”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Liverpool’dan Dev Blokzincir Adımı Edie.net’in haberine göre Liverpool Şehir Konseyi (LCC) kentin iklimsel etkilerini minimize etmek için blokzincir teknolojisini kullanacağını duyurdu. İngiliz Şehri Blokzincir Kullanacak Şehir konseyi tarafından atılan tweete göre Liverpool kentinin hedefi şehri 2020 yılına kadar dünyanın ilk iklim-pozitif...
Mert Kaya 22 Temmuz 2018