Son Bitcoin Çöküşünü Bilen Analist Şaşırttı: En Büyük Boğa Tuzağı!

620 görüntülenme
Son Bitcoin Çöküşünü Bilen Analist Şaşırttı: En Büyük Boğa Tuzağı!

Geçen yılki destansı Bitcoin (BTC) erimesini doğru tahmin eden analist, mevcut rallinin kripto boğaları için iyi bitmeyeceğini söyleyerek bir uyarı yayınladı. İşte detaylar…

Analist Capo, Bitcoin için “boğa tuzağı” diyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere 2022’de yaşanan Bitcoin çöküşlerini bilmesiyle tanınan Crypto Capo, 710.100 Twitter takipçisine, kripto pazarlarındaki yükseliş hakkında yorumlarını aktardı. Analist, mevcut güçten gerçek ve organik talebin sorumlu olmadığını düşündüğünü söylüyor. Analist, Twitter’daki “gürültüden” kaçarak yalnızca grafikleri kontrol ettiğini açıkladı. Bu doğrultuda, yükseliş hareketinin gerçekleşme şekline, geniş zaman dilimindeki dirençlerin test edilme şekline işaret etti.

Bunların “açıkça manipüle edilmiş” göründüğünü açıklayan analiste göre, “gerçek bir talep yok”. Bu nedenle Capo, en son yükselişin bir boğa tuzağı olduğunu düşünüyor. “Ama beni tuzağa düşürmeyecekler,” diye ekliyor.  Bir trader arkadaşı, Bitcoin gerçek talebi göstermek için 18.000 dolardan yükselirken stablecoin’lerin basıldığını belirttiğinde, Capo aşağı yönlü duruşunu yineledi. “Yapay bir pump ne kadar uzun olursa, düşüş o kadar büyük ve agresif olur,” ifadelerini kullandı. Geçen hafta Capo, Bitcoin’in 21.000 dolar civarında büyük bir direnci test etme sürecinde olduğunu söyledi.

BTC’de “geri çekilme zamanı geldi”

Özellikle geniş zaman diliminde BTC’nin büyük direnci test ettiğini açıkladı ve haftalık kapanışın önemli olacağını vurguladı. Yine de, henüz yükseliş onayının olmadığını ifade etti.  Yazım sırasında, Bitcoin, traderın temel direnç bölgesinin çok üzerinde, 23.000 doların üzerinde işlem görüyor. Bu arada, başka bir analist Bitcoin için kısa vadeli düşüş eğilimi gösteriyor. Doğru bir şekilde BTC’nin 2018’deki dip seviyesini tahmin eden kripto stratejisti Smart Contracter, Bitcoin’in bu ay yaklaşık yüzde 38’lik bir toparlanmanın ardından bir geri çekilme zamanı geldiğine inanıyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

BTC’nin çok haftalık bir dördüncü dalga geri çekilmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Bu dalga üç içindeki tüm alt dalgalar tamamlanmış görünüyor, bu yüzden kesinlikle kâr almaya başlamanın zamanı geldi. 21.000 dolar aralığında yeniden yükleme yapmak istiyor.

Smart Contracter, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmeye çalışan gelişmiş bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisini uygular. Teoriye göre, yükseliş eğilimi gösteren bir varlık birinci, üçüncü ve beşinci dalgalar sırasında yükselirken, ikinci ve dördüncü dalgalar sırasında düzeliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ethereum İçin Önemli Gelişme: 'Shadow Fork' Yayınlandı!
Ethereum İçin Önemli Gelişme: ‘Shadow Fork’ Yayınlandı! Ethereum kullanıcılarının stake edilen ETH’yi çekmesine izin verecek olan resmi yükseltme, Mart teslimatı için yolunda ilerliyor. Ethereum yeni güncellemeye bir adım daha yaklaştı Ethereum kullanıcıları, dünyanın en büyük akıllı sözleşme ağıyla stake edilen 26 milyar dolar değerindeki...
Emre Borsan 2 ay önce