Bitcoin.com’un Ortak Kurucusu Bitccoin’lerini Bitcoin Cash İçin Sattı

Kubilay Öztürk
Kubilay Öztürk 21 Aralık 2017
1 görüntülenme

Bitcoin.com’un ortak kurucularından İsveçli Emil Oldenburg, bütün Bitcoin’leri sattığını ve Bitcoin Cash aldığını açıkladı. İsveçli Breakit kanalına verdiği röportajda Oldenburg, Bitcoin’e olan güvenini kaybettiğini ve internet parası olma hedefiyle çıkılan yolda Bitcoin’in amacından saptığını düşündüğünü dile getirdi.

Bu noktada Bitcoin’e yapılan yatırım, benim fikrime göre, yapılabilecek en riskli yatırımlardan biridir. Bu çok yüksek riskli bir yatırım, bu sebeple bütün Bitcoin’imi sattım ve Bitcoin Cash’e taşındım.

YAVAŞ ve PAHALI İŞLEMLER

Oldenburg senelerdir Tokyo’da yaşıyor ve maaşını da Bitcoin ile alıyor. Şimdi ise yüksek transfer işlemleri ve geciken işlemler onu Bitcoin’in rakibi Bitcoin Cash’e geçiş yapmaya yöneltmiş.

Bitcoin’in işlem ücretleri, yıl başından bu yana 20 sent civarından ve 15 dolara kadar yükseldi.

Oldenbur Bitcoin.com’u “Bitcoin’in İsa’sı” olarak da bilinen Roger Ver ile birlikte kurdu. Ver, Bitcoin Cash’in en ateşli taraftarlarından biri olarak biliniyor.

Geçen hafta Bitcoin Cash’in değeri% 100’den fazla arttı! Ne diyorsunuz Bitcoin Cash’in fiyatındaki bu artış eğilimi devam eder mi?

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Paralar 24 Saatte Yüzde 25 Değer Kaybetti Birkaç gündür negatif bir eğilimi takip eden Bitcoin‘deki bu görüntü Altcoin’leri de etkilemeye başladı. Kripto para piyasası 650 milyar dolar seviyelerinden 490 milyar dolara kadar gerilerken market hacminde yüzde 25’e yakın bir gerileme gerçekleşti. Bitcoin, Ethereum ve...
Serkan Eser 22 Aralık 2017