Reklamı kapat

Bu 5 Grafiğe Dikkat: Bitcoin Daha Fazla Düşecek mi?

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
1 görüntülenme
Bitcoin Daha Fazla Düşecek mi?

FTX skandalı ışığında devam eden Bitcoin fiyat baskısı ile düşüş eğilimi daha da güçleniyor. Bunun, başta madenciler olmak üzere Bitcoin ağının birçok temel yönü üzerinde etkileri var. Teknik kısımda, 9 Kasım’ın 15,682.69 dolarlık dip seviyesi, alçalan bir üçgen formasyonuna zemin hazırlıyor.

Bitcoin daha fazla düşecek mi? Bu 5 grafiğe dikkat

Piyasanın en büyük kripto para borsalarından FTX’in iflasıyla Bitcoin keskin bir düşüş yaşadı. 9 Kasım’da, düşüş işareti olan yoğun hacimde azalan üçgen formasyonun altına geriledi. İlginç bir şekilde, mevcut fiyat hareketleriyle tipik olarak devam formasyonu olan başka bir model oluşuyor. Bitcoin’in flama formasyonu yüksek hacimde bozulursa, daha fazla düşüş yakın olacak. Analist Jesse Colombo tarafından sağlanan grafik, Haziran ayından bu yana uzanan bir direnç trend çizgisini takip ediyor.

Aşağıdaki grafik, bu formasyonun saatlikteki görünümünü gösteriyor. 9 Kasım’da Bitcoin fiyatı 16.000 dolar altında dip bulmadan önce, bir süreliğine 18.000 üzerinde zaman geçirdi. Saatlik grafikte bu bölge düşüş çizgisinin zirve seviyesi olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin Daha Fazla Düşecek mi?

Bitcoin’in haftalık grafiği bir sonraki destek seviyesi olarak 10.000 dolara işaret ediyor. Bu bölge yukarıdaki üçgen formasyonun kırılması durumunda netleşecek. Ayrıca, ayıların bir süre daha piyasa üzerinde baskı kurması gerekiyor. Düşen flama ve tarihi 10.000 dolar destek seviyesine göz atın:

Ethereum’da benzer bir formasyon da işlem görüyor

Günlük grafikte Ethereum’da benzer bir flama şekillendiriyor. Aşağıdaki grafik, Bitcoin’e benzer olarak 1.000 dolar altında uzun vadeli bir destekle desteklenmekte.

Gragiğe daha yakından bir bakış, Ethereum fiyatının üçgen içinde yukarı yönde hareket ettiğini gösteriyor. Bu fiyat hareket, FTX krizinin ardından piyasanın soğumasıyla başladı. Çoğu altcoin, enkazın tozları oradan kalkarken kritik destek seviyelerinin üzerinde güç topluyor.

Bitcoin ve Ethereum daha fazla düşecek mi?

Analist Jesse Colombo, bir süre daha yüksek hacimli flama formasyonundan gelecek tepkileri izlemeyi tercih ediyor. Eğer bu model aşağı yönde kırılırsa, kripto ayı piyasasının başka bir dalgasının başladığına işaret edecek. Böyle bir çöküş, büyük olasılıkla kripto dünyasındaki ek skandalların yanı sıra, yatırımcılar ve trader’lar kripto para birimlerini ve ilgili yatırımları atarken ciddi bir güven kaybıyla aynı zamana denk gelecek. Bu arada, düşen hacmin yanı sıra, yatırımcıların merkezi borsalara olan güveninin azalması da düşüşü destekliyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, borsalardan soğuk cüzdanlara akış son zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Forbes

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Solana Kripto Para Mezarlığına Gömülecek mi
Çarpıcı Analiz: Solana Kripto Para Mezarlığına Gömülecek mi? Altcoin piyasası, Ethereum katili olduğunu iddia eden projelerle doludur. Bunların en güçlüsü olan Solana (SOL), ilişkili olduğu borsa FTX çökünce yıkıma uğradı. Şimdi sırada kripto para mezarlığı mı var? Solana: En büyük Ethereum katili Bitcoin’in (BTC) erken...
Buğra Çağlar 2 hafta önce