Yatırım Devi: Bitcoin Değil, Bu Altcoin Patlayabilir!

Yatırım Devi Bitcoin Değil, Bu Altcoin Patlayabilir!
Yatırım Devi Bitcoin Değil, Bu Altcoin Patlayabilir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin haricinde hangi altcoinlerin patlama yapacağı konusu sektör içerisinde çok önemli. Zaman zaman çeşitli görüşlerle karşılaşıyoruz. Son yaklaşım küresel yatırım devinden geldi. Kriptokoin.com olarak yaklaşıma bakalım.

Ethereum bu seviyeleri görebilir

VanEck, Bitcoin haricinde ETH’ye de yöneliyor. Ethereum (ETH) belirli koşulların aynı hizaya gelmesi halinde önemli seviyeye gelecek. VanEck, yedi yıldan kısa bir süre içinde ETH’nin 51.000 dolara ulaşabileceğini söylüyor. Yeni bir araştırma raporunda VanEck ilginç görüşler ortaya koyuyor. Ethereum’un on yılın sonuna kadar göstereceği performans için temel, ayı ve boğa durumlarını vurguluyor. Diğer taraftan yatırım devine göre Ethereum’un artık en iyi mutabakat sistemi ya da akıllı sözleşme platformu olmadığı göz önünde bulunduruluyor. Yalnızca %15’lik bir hakimiyete sahip olduğunu varsayan VanEck ilginç bir fiyat söylüyor. ETH’nin 2030 yılına kadar 343,29 dolara kadar düşebileceğini vurguluyor. Bununla birlikte, Ethereum için işler iyi giderse, VanEck 11.848,62 dolarlık fiyat hedefi koyuyor. Boğa sezonunda ise Ethereum için  51.006 dolarlık hedef söz konusu.

Yatırım devi, Ethereum’un Bitcoin’e benzediğini vurguluyor. Ancak biraz farklı bir şekilde bir değer saklama varlığı olma yolunda ilerlediğini söylüyor. Vurguları şu şekilde yer alıyor.

“ETH’nin işlemsel bir para biriminin ya da petrol veya doğal gaz gibi tüketilebilir bir emtianın ötesine geçtiğini iddia ediyoruz. Ethereum’un kanıtlanmış kod değişebilirliği ve faydaya odaklanan gelişen bir sosyal consensusu (fikir birliği) var. Bu nedenle ETH’nin Bitcoin gibi tam bir değer deposu olmasa da, insan sermayesini maksimize etmek isteyen devlet aktörleri için bir değer deposu varlığı haline geleceğine inanıyoruz.”

Bitcoin değil: Risk sermayesi şirketinden Devasa Ethereum tahmini

Aktivist risk sermayesi şirketi CEHV’nin ortaklarından Adam Cochran, Cumartesi günü Twitter’dan ses verdi. Ethereum’un fiyatının devasa seviyelere ulaşacağını söylüyor. Yirmi yıl içinde 450.000 doların üzerine çıkma olasılığına dair ikna edici bir durum ortaya koyuyor. Cochran’ın argümanı, Ethereum’un geleneksel modellerin kısıtlamalarını aşan yenilikçi bir blok zinciri tabanlı altyapı olduğu şeklinde. Bu bağlamda ETH’de 20 katlık bir artışın fizibilitesine ilişkin kuşkularını dile getirenlere karşı düşüncelerini söylüyor. Buna göre Ethereum’un piyasa değeri ile Apple ve Amazon gibi teknoloji devlerinin piyasa değeri arasında karşılaştırmalar yaptı. Bu fiyat Bitcoin fiyatının da çok ötesinde. Cochran’ın analizinin özünde bir neden var. Yalnızca bir önceki yıl 2,5 katrilyon dolar gibi şaşırtıcı bir menkul kıymet işlem hacmi.

Uzman, bu menkul kıymetlerin Ethereum blok zincirinde, minimum %0,05’lik bir gaz ücreti eşliğinde işlenmesi durumunu dikkate alıyor. Buna göre bunun yıllık 1,25 trilyon dolar değerinde ETH’nin yakılmasıyla sonuçlanacağını belirtiyor. Bu miktarın mevcut piyasa değerinden 5,7 kat daha büyük olduğunu belirtti. Cochran, buna dayanarak Ethereum’un potansiyel değerinin 35 trilyon dolara kadar yükselebileceğini öngördü. Bununla birlikte, bileşik yanma oranı kavramını ortaya atarak daha da ileri gitti. Ona göre, 20 yıl boyunca yıllık %2 veya daha yüksek bir bileşik yanma oranı dikkate alınmalı. Bu durumda her bir ETH tokenı 457.081 dolar gibi şaşırtıcı bir değere ulaşabilir. Cochran, Ethereum’un yirmi yıl içinde küresel menkul kıymet mutabakatı için %100 benimsenmesinin olası olmadığını kabul ediyor. Ancak önümüzdeki on yıl içinde küresel menkul kıymetlerin %10’unun mutabakatının gerçekçi bir olasılık olduğuna inandığını ifade etti. bakalım Ethereum fiyatı Bitcoin fiyatını geçecek mi?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yatırım Devi: Bitcoin Değil, Bu Altcoin Patlayabilir!