Reklamı kapat

Bitcoin, DOGE ve Bu 6 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
7 görüntülenme
Bitcoin, DOGE ve Bu 6 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Kripto piyasaları haftaya zayıf başladı. Bu da alıcıların herhangi bir önemli düşüş satın alma konusunda şüphelerini sürdürdüklerini gösteriyor. Kripto para piyasası ABD borsalarını yakalayabilir mi? Analist Rakesh Upadhyay, öğrenmek için Bitcoin (BTC) ve altcoin’lerin grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptoda devam eden satışlar, 21 Kasım’da toplam piyasa kapitalizasyonunu 800 milyar doların altına çekti. Traderlar, FTX’in çöküşünün birkaç kripto firmasına verebileceği zararın boyutu konusunda giderek daha fazla endişe duyuyor. Belirsizlik ortadan kalkana kadar, kripto fiyatlarında sürekli bir iyileşme beklemek boşuna.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere FTX çöküşü, ABD hisse senedi piyasaları ile Bitcoin arasındaki yakın ilişkiyi bozdu. Bitcoin 52 haftanın en düşük seviyesine yakın işlem görürken, S&P 500 (SPX) 13 Ekim’deki düşük seviyesinden keskin bir şekilde toparlandı.

Bitcoin
Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

ABD dolar endeksi (DXY) genellikle Bitcoin ile ters orantılıdır. Ancak, son birkaç yılın zirvesinden düşüşü Bitcoin’e fayda sağlamadı. Bu, kriptonun kenarda kaldığının bir işareti. Ayrıca alıcıların, satın alma girişiminde bulunmadığını gösteriyor.

Bununla birlikte, Milyarder yatırımcı ve koruma fonu yöneticisi Bill Ackman, 20 Kasım’da bir Twitter ileti dizisinde kripto paranın “uygun denetim ve düzenleme ile burada kalacağını” söyledi. Ayrıca kriptonun “topluma büyük fayda sağlama ve küresel ekonomiyi büyütme” potansiyelinin altını çizdi. Şimdi analiz zamanı…

Bitcoin, Ethereum, BNB ve XRP analizi

Bitcoin (BTC)

BTC düşüş trendinde kalmaya devam ediyor. Ayılar, 21 Kasım’da fiyatı 16.229 dolarlık yakın desteğin altına çekti. Bu da boğaların talep eksikliğine işaret ediyor.

Bitcoin

Fiyat 16.229 doların altında kalırsa, BTC’nin hayati desteği 15.588 dolardan tekrar test etmesi mümkün. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye. Çünkü bunun altında bir kırılma ve kapanışın, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcına işaret etmesi olası. Bitcoin daha sonra 12.200 dolara doğru aşağı yönlü yolculuğuna başlayabilir. Bununla birlikte, fiyat yükselir ve 16.229 doların üzerine çıkarsa, boğaların 16.000 doların altındaki düşüşleri satın aldığını gösterecek. Boğalar daha sonra fiyatı 17.190 dolarlık genel dirence doğru itmeye çalışacak.

Ethereum (ETH)

ETH, azalan kanal modelinin destek çizgisine doğru kademeli olarak kaymaya devam ediyor. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye. Çünkü, kanalın altında bir kırılmanın, satışları yoğunlaştırması mümkün.

Bitcoin

ETH’nin daha sonra psikolojik seviye olan 1.000 dolara ve ardından 881 dolardaki hayati desteğe düşmesi olası. Düşen 20 günlük EMA (1.381 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, ayıların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, bu varsayımın aksine, fiyat destek hattından güçlü bir şekilde geri dönerse, alıcıların tüm güçleriyle seviyeyi savunduklarını gösterecektir. Daha sonra hareketli ortalamaları temizlemeye ve kanalın düşüş trendi çizgisine olası bir ralli için kapıları açmaya çalışacaklar.

Binance Coin (BNB)

BNB, boğalar ve ayılar arasında çetin bir mücadeleye sahne olacak 258 dolarlık kritik desteğe geriledi.

Düşen 20 günlük EMA (284 dolar) ve 37’nin altındaki RSI, ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Ayılar batar ve fiyatı 258 doların altında tutarsa, satışın ivme kazanması mümkün. Bu durumda BNB’nin 239 dolara ve ardından 216 dolara düşmesi muhtemel. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yükselirse, boğaların 258 dolara düşüşleri satın almaya devam ettiğini gösterecek. BNB’nin daha sonra, ayıların yeniden güçlü bir savunma oluşturacağı hareketli ortalamalara yükselmesi mümkün.

Ripple (XRP)

Alıcılar, 20 Kasım’da XRP’yi düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkardı. Ancak, 20 günlük EMA’da (0,39 dolar) engeli aşamadı. Bu, duyarlılığın negatif kaldığını ve traderların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

XRP’nin, alıcıların devreye gireceği destek hattına düşmesi mümkün. Destek hattından güçlü bir toparlanma, XRP’nin simetrik bir üçgen modeli oluşturduğunu gösterecek. Öte yandan, fiyat destek hattının altına düşerse, XRP’nin 0,32 ile 0,30 dolardaki destek bölgesine düşmesi olası. Bu bölgeden güçlü bir toparlanma, muhtemelen XRP’nin birkaç gün boyunca 0,30 dolar ile 0,41 dolar arasında sıkışıp kalacağını gösterecek. Böylece ayılar, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını işaret etmek için fiyatı 0,30 doların altına çekmek zorunda kalacak.

ADA, DOGE, MATIC ve DOT analizi

Cardano (ADA)

ADA, güçlü bir düşüş trendinde kalmaya devam ediyor. Ayılar, 21 Kasım’da fiyatı 0,31 dolardaki anlık desteğin altına çekti. Böylece, destek hattında olası bir düşüşün kapılarını açtı.

Boğalar için küçük bir pozitif, RSI’nin yükseliş sapması oluşturması. Bu, düşüş momentumunun azalmakta olacağını gösteriyor. ADA’nın, 20 günlük EMA’da (0,34 dolar) duvara çarpması muhtemel olan destek hattından bir toparlanma girişiminde bulunması olası. Fiyat bu seviyeden aşağı dönerse, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterecek. Bunun, destek hattının yeniden test edilmesine neden olması mümkün. Bu seviye kırılırsa muhtemelen satış hızlanır ve ADA 0,25 dolara düşer. Aksine, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma, ADA’yı düşüş trendi çizgisine itecek alıcıları cesaretlendirir.

Dogecoin (DOGE)

DOHE, birkaç gün boyunca hareketli ortalamalar arasında işlem gördü. Daha sonra DOGE, 20 Kasım’da 50 günlük SMA’nın (0,08 dolar) altına düştü. Bu, belirsizliğin ayılar lehine çözüldüğünü gösteriyor.

20 günlük EMA (0,09 dolar) aşağı iniyor ve RSI negatif bölgede. Bu da muhtemelen DOGE’nin 0,07 dolardaki yakın desteğe düşeceğini gösteriyor. Bu seviye yol verirse, DOGE’nin tüm rallinin %100 geri dönüşünü tamamlaması ve 0,06 dolara düşmesi olası. Tersine, fiyat mevcut seviyeden veya 0,07 dolardan geri dönerse, boğalar DOGE’yi tekrar 0,09 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Bu direncin üzerinde bir kapanışın, düzeltme aşamasının sona ermiş olduğuna işaret etmesi muhtemel. DOGE’nin daha sonra 0,12 dolara yükselmesi mümkün.

Polygon (MATIC)

MATIC 21 Kasım’da boğa eğilimi çizgisine düştü. Bu seviye önceki iki durumda destek görevi gördü. Bu nedenle, boğalar onu tekrar savunmaya çalışacak.

Yükseliş trendi çizgisinden bir toparlanmanın, 20 günlük EMA (0,91 dolar) yakınında güçlü satışla karşı karşıya kalması olası. Fiyat bu seviyeden aşağı dönerse, MATIC’in tekrar yükseliş çizgisini yeniden test etmesi mümkün. Bu seviyenin altında bir kırılmanın, MATIC’i 0,69 dolar seviyesindeki önemli desteğe çekmesi muhtemel. Ayrıca, bu seviyenin alıcı çekmesi olası. Artan yönde, 20 günlük EMA, takip edilmesi gereken kilit direnç olmaya devam ediyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, MATIC’in 0,97 dolara ve ardından 1,05 dolardaki sert genel dirence yükselmesi mümkün.

Polkadot (DOT)

DOT, güçlü bir düşüş trendinde kalmaya devam ediyor. Ayılar fiyatı flama formasyonunun ve 20 Kasım’daki dip seviyesi olan 5,32 doların altına çekti. Bu, düşüş trendinin yeniden başladığını gösteriyor.

Alıcıların, flamadan kırılma seviyesine ulaşabilecek olan 5 dolarlık psikolojik seviyeden bir toparlanma başlatmaya çalışması mümkün. Ayılar bu seviyeyi dirence çevirirse, 4,08 dolara düşüş olasılığı artar. Bununla birlikte, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (5,86 dolar) üzerine çıkarırsa, bu daha düşük seviyelerde agresif alımları gösterecek. Bunun, agresif boğalardan short kapamayı tetikleyerek, bir ralli için 6,50 dolara giden yolu açması muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Sumokoin Nedir? SUMO Ne İşe Yarar?
Sumokoin Nedir? SUMO Ne İşe Yarar? Sumokoin (SUMO) nedir? Sumokoin, kullanıcılarına yüksek düzeyde gizlilik sunan Monero tabanlı bir altcoin projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Sumokoin’i inceleyeceğiz. Ayrıca yatırımcılar arasında merak konusu olan Sumokoin nedir, SUMO ne işe yarar, nasıl alınır gibi sorulara da...
Emre Borsan 2 hafta önce