Reklamı kapat

Bitcoin, DOGE, SHIB ve ETH İçin Kritik Saatler: Gözler Bu Gelişmede!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
2 görüntülenme
Bitcoin, DOGE, SHIB ve ETH İçin Kritik Saatler: Gözler Bu Gelişmede!

Kripto para piyasası 15 Kasım’da ABD’den gelecek üretici enflasyon verilerini bekliyor. Çekirdek Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) öncesinde Bitcoin, DOGE, SHIB ve ETH kritik desteklerini desteklerini korumakla meşgul. Ethereum (ETH) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Bitcoin (BTC), ABD ÜFE verileri öncesinde konsalide oluyor

Kripto para piyasası Kasım ayında en büyük borsalardan birinin iflasıyla düşüşe geçti. Oldukça verimli bir Ekim ayının ardından, yeni ayda işler tersine dönüyor. Yatırımcılar şimdi ABD’den gelecek üretici enflasyon verilerinin etkilerini izleyecekler. Uzmanlara göre, geçen haftanın TÜFE verileri 15 Kasım’ın ÜFE verileriyle desteklenirse, piyasalar kısa vadeli sıçramalar görebilir. Bitcoin, DOGE, SHIB ve ETH gibi büyük hacimli kripto paralarda verilerin öncesinde yatay hareket ediyor.

ABD Çekirdek Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) 15 Kasım saat 16:30’da açıklanacak.

Beklentinin altında bir ÜFE’nin satış baskısına neden olması bekleniyor. Nötr bir durumda daha yatay fiyat hareketleri görebiliriz. Geçen hafta, tüketici enflasyon verilerinin beklentilerin altında gelmesiyle piyasalar yukarı yönde hareket etmişti. Bazı analistler, ÜFE’nin yıllık bazda bir önceki aya göre %7,2, artmasını bekliyor. Çekirdek ÜFE’nin ise Eylül ayına göre %0,3 artacağını tahmin ediyorlar. Yıllık bazda ÜFE, %8,3 ile Eylül ayına kıyasla daha yavaş bir hızla artıp aylık bazda ise %0,4 yükselebilir.

Kripto para piyasası ÜFE verileri öncesinde yatay hareket ediyor

Şu anda, Bitcoin ve Ethereum dahil tüm kripto para piyasası %1’in altında hareket ediyor. Sadece Ripple (XRP), son 24 saatte göre %7 yükselişle ayrı bir performans sergiliyor. Bu esnada, piyasanın toplam değeri de 803 milyar dolar civarındaydı.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, 2 Kasım’dan bu yana Binance ve FTX arasında yaşananlar tüm piyasayı olumsuz etkiledi. BTC fiyatı FTX krizinin ardından son 6 ayın en düşük seviyesi olan 15,682.69  doları gördü. Şu anda 16.800 dolar civarında işlem görüyor. ABD ÜFE’leri sonrasında 17.000 dolar bölgesinden yapacağı harekeler kritik olacak.

Güncelleme: ABD ÜFE verileri beklentilerden düşük geldi

ABD üretici enflasyon verileri beklenen %8,3’den düşük geldi. Yüzde 8,0 olarak ortaya çıkan enflasyonun ardından altın fiyatı 1,060 doların üzerine yükseldi. Bu saatlerde kripto para piyasası da %2 civarında yukarı yönde hareket etti. Bitcoin gün içinde 17,000 doların üzerine çıktı.

Verilere göre, gıda ve enerji hariç hesaplanan çekirdek ÜFE, aylık değişim göstermezken yıllık %6,7’ye gerileyerek beklentilerin oldukça altında kaldı. Ekim ayında hizmet tarafında düşüş olurken mal talebinde artış vardı. Genel olarak ÜFE verileri beklentilerden daha az bir etkiyle geçiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Trust Wallet (TWT) nedir?
Binance CEO’sunun Uçurduğu Trust Wallet (TWT) Nedir? FTX çöküşüyle birlikte kripto dünyası için daha zor zamanların geldiğini söylemek yanlış olmaz. Bahsi geçen çöküş, tüm pazar üzerinde Terra (LUNA) çöküşüne benzer bir dalgalanmaya yol açtı. Bu da halihazırda yatırımcıları zorlayan kripto kışının daha sert hale...
Emre Borsan 3 hafta önce