Bitcoin Düşerken Balinalar, Bu 11 Altcoin’e Sığındı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 5 Eylül 2022
7 görüntülenme

Bitcoin fiyat hareketi uğursuz “Eylül” ayında ilerlerken 2017 dip seviyeleri Bitcoin’e musallat devam ediyor. Ayılar Eylül’ün ikinci haftasında kontrolü ele geçirirken, BTC hala 20.000 doları destek olarak sağlamlaştırmaya çalışıyor.

Bitcoin fiyatı yine 20.000 dolara hesap veriyor

Bitcoin yatay bir hafta sonundan neredeyse tam olarak 20.000 dolarda haftalık kapanışla ortaya çıkıyor. Ancak bu önemli psikolojik seviye zaten boğa ve ayı mücadelesine şahit olmaya devam ediyor. Tarihsel veriler, Eylül’ün ne kadar düşüşlü olduğunu gösterdiği için bu ayda tahminler aşağı yönlüydü. Şimdiye kadar, bu yılın çoğundan farklı olacağına dair çok az kanıt var.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, BTC fiyatı Eylül 2022’ye %1,5 düşüşle başladı. Kayıplar mütevazı olsa da ufukta çok sayıda potansiyel katalizör var. Makroekonomik kargaşa dünyanın büyük bölümünde oyunun adı olmaya devam ediyor. Enerji krizi ortaya çıktıkça ve euro ABD doları karşısında yirmi yılın en düşük seviyelerine ulaştıkça vurgu giderek Avrupa’ya kayıyor.

Hisse senetleri de hala güçlü bir dolar karşısında mücadele ediyor. Aynı zamanda, kripto para birimleri için yukarı yönlü bir kırılma için çok az yer bırakıyor. Bununla birlikte, yatırımcılar arasındaki güvensizlik satışları körüklemekten başka bir şey yapmadı. BTC fiyatı 2017 diplerine doğru ilerlerken, balinalarda güvenli liman arayışlarını USDC ve USDT gibi stablecoin’lerle karşılıyorlar. İlginç bir şekilde, 1INCH ve FTT gibi borsa token’leri balina cüzdanlarını dolduran diğer coin’ler oldular.

Bitcoin düşerken balinalar bu altcoin’leri topluyor

Mevcut ayı piyasasında altcoin’ler Bitcoin’e göre daha iyi performans gösterdiler. Bu küçük kıyas, balinaların ayı dönemlerinde bir dizi altcoin’de pozisyon alığını gösteriyor. WhaleStats tarafından sağlanan veriler. 5 Ağustos’ta bu altcoin’lerden en büyüğünün USDC olduğunu gösterdi. Bu arada, Etehreum ve USDT, ilk 3’ü tamamlayan isimler oldu.

İlginç bir şekilde, tokenleştirme riski için bir cross chain platformu olan BOND dördüncü sırada yer alıyor. Balinalar, BOND token üzerinde sadece son 24 saat içinde 3.5000 dolarlık işlem gerçekleştirdiler. Bu arada, ilerleyen sıralarda popüler borsa token’leri 1INCH ve FTT yer alıyor. Listenin genel görünümü aşağıdaki gibi.

 1. USD Coin (USDC)
 2. Ethereum (ETH)
 3. Tether (USDT)
 4. BarnBridge Governance Token (BOND)
 5. 1INCH Token (1INCH)
 6. FTX Token (FTT)
 7. Curve DAO Token (CRV)
 8. Enjin Coin (ENJ)
 9. Basic Attention Token (BAT)

En çok satın alınan küçük hacimli altcoin’ler

İkinci kısımda, balina cüzdanlarını dolduran küçük hacimli altcoin projelerine göz atalım. Bu liste özellikle 5 ila 15 milyon dolar piyasa değerli altcoin’lerden oluşmaktadır. Wrapped token ağırlıklı liste, SPDR gibi stablecoin’lere de ev sahipliği yapıyor.

Son olarak, listenin genel görünümüne baktığımızda, balinaların wrapped token’ler üzerinde bolca işlem yaptığını görüyoruz.

 • SpiderDAO Token (SPDR)
 • Aave interest bearing USDC (aUSDC)
 • Aave interest bearing USDT (aUSDT)
 • Aave interest bearing STETH (aSTETH)
 • ShitCoin (SHIT)
 • Voucher Ethereum (vETH)
 • Aave interest bearing WETH (aWETH)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Merge Öncesi Bu Altcoin Yatırımcıların Favorisi! Ethereum, yıllarca süren gecikmelerden sonra tarihin en iddialı yazılım güncellemelerinden birine hazırlanıyor. Görünüşe göre haber sadece ETH için değil, ilgili altcoin projelerinde rallileri beraberinde getirecek. Ethereum merge yaklaşırken bu altcoin trend listesinde Ethereum (ETH), yaklaşmakta olan merge...
Buğra Çağlar 5 Eylül 2022