Bitcoin Düşerken Bu 5 Altcoin Uçtu: İşte Yükseliş Sırları!

Bitcoin Düşerken Bu 5 Altcoin Uçtu: İşte Yükseliş Sırları!
Bitcoin Düşerken Bu 5 Altcoin Uçtu: İşte Yükseliş Sırları!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin sessiz aylık performans göstermesiyle, muhtemelen popüler piyasa anlatıları nedeniyle bu 5 altcoin yükselişe geçti. Kriptokoin.com olarak bu altcoinlerin BTC düşerken neden yükselişe geçtiklerinin sırlarını sizler için derledik.  Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Bitcoin negatif seyirde gitse de altcoinler artış gösteriyor

Şubat ayı, yatırımcıların beklenenden daha erken bir Federal Rezerv politika ekseninin oluşacağına dair umutlarıyla doluydu, ancak enflasyon ve istihdam verilerinin beklenenden daha sıcak gelmesiyle bu duygu azaldı. Ayın başlangıcı kripto piyasası için yükselişe geçerken, Bitcoin Şubat ayının en düşük seviyesi olan 21.500 dolardan 25.250 dolara kadar olan hareketin %60’ını geri aldı.

Bitcoin Düşerken Bu 5 Altcoin Uçtu: İşte Yükseliş Sırları!

Bununla birlikte anlatı odaklı bazı ralliler, bazı altcoinlerde hala önemli fiyat artışlarına neden oldu. Önde gelen anlatılar, Bitcoin NFT’leri Ethereum’daki likidite staking türevleri (LSD’ler) ve Yapay Zeka (AI) projeleriydi.

Yükselişe geçen 5 altcoin

Stacks (STX)

Sıralamalar ay başında başladığından beri Stacks büyük ilgi gördü. Stacks tabanlı bir proje olan Gamma, Bitcoin Ordinallerin oluşturulmasını sağladı. Bununla birlikte Stacks’lerde Ordinallerin ticaretinde ve kamuya açık basımında tam işlevsellik hala geliştirme aşamasındadır.

Bu arada Stacks, Ethereum’da Bitcoin NFT ticaretini etkinleştirmek için çalışan geliştiricilerle diğer blokaj zincirlerinin rekabetiyle karşı karşıya. Önde gelen NFT firması Yuga Labs, 27 Şubat’ta Bitcoin’de 300 parçalık bir üretken koleksiyon duyurdu. Bitcoin’de altyapı eksikliği nedeniyle açık artırma (veya basım) muhtemelen Ethereum’da yapılacak. Bu nedenle Stacks, Ordinals’ı erişilebilir kılma gelişimini geciktirdikçe, daha fazla sıvı zincir diğer çözümlerden yararlanıyor.

Bitcoin Düşerken Bu 5 Altcoin Uçtu: İşte Yükseliş Sırları!

Stacks blok zincirinin temelleri fiyat artışını desteklemiyor, bu da Stack’in büyüme potansiyeli göz önüne alındığında tamamen spekülatif olabileceğini gösteriyor. Kısa vadede STX, hem STX/USD hem de STX/BTC çiftlerinde işlem aralığının tepesinden geri çekilme riskiyle karşı karşıya. Bununla birlikte alıcılar 1,02 dolardaki direnci yenebilirse, STX’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,40 dolara çıkma olasılığı görülmektedir.

Conflux (CFX)

Conflux Network, 15 Şubat’ta blockchain ekibinin Çin’deki en büyük ikinci telekomünikasyon hizmeti olan China Telecom ile ortaklık ilan etmesiyle önemli bir destek aldı. Telekom devi, 200 milyondan fazla kullanıcıya blockchain özellikli mobil SIM kartlar sağlayacak. SIM kart, aktarılabilir kullanıcı verilerini şifrelenmiş biçimde saklayarak genel ve özel bir anahtar saklayacaktır.

Yıllar geçtikçe Conflux, Oreo China, McDonald’s China ve Çinli Instagram eşdeğeri Little Red Book’taki ortaklarla Çinli bir kurumsal blok zincirinin itibarını kazandı. Blok zinciri ayrıca, Çin hükümetinin onayıyla Çin yuanına sabitlenmiş bir stablecoin’e de ev sahipliği yapıyor. Bu, yetkililerin devlet politikaları üzerindeki katı etkisi göz önüne alındığında son derece cesaret verici.

Bitcoin Düşerken Bu 5 Altcoin Uçtu: İşte Yükseliş Sırları!

Conflux, önde gelen Çinli markalarla ortaklıklar kurmuş olsa da, blok zincirindeki faaliyet, CFX’in Şubat ayındaki fiyatındaki %500 artışı henüz haklı çıkarmadı. Veriler, platformda basılan yeni Conflux adreslerinin ve NFT’lerin sayısının belirgin bir artış olmadan önceki aylara eşit kaldığını gösteriyor.

CFX/USD paritesinin dikey rallisi, Ekim 2021’in yükseği olan 0,34 dolarda dirençle karşılaştı. 0,20 dolar ve 0,10 dolar psikolojik seviyeleri, geri çekilme durumunda destek görevi görecek.

SSV Network (SSV)

SSV Ağı, LSD tokenlerinin yükselişini körükleyen Ethereum Shanghai yükseltmesi etrafındaki çılgınlıktan yararlandı. SSV Network, Ethereum ağını merkezileştirmeye yardımcı olmak için LSD platformları için arka uç desteği sağlayacak bir altyapı sağlayıcısıdır.

Proje, Dağıtılmış Doğrulayıcı Teknolojisi (DVT) fikri üzerinde çalışıyor. Daha küçük staker’ların ve doğrulayıcıların SSV Ağını kullanmasına ve Ethereum doğrulama düğümlerini çalıştırmasına izin vererek Ethereum PoS ağının güvenliğini ve merkezi olmayan yapısını geliştirir.

19 Ocak’ta ekip, teknolojinin gelişimini desteklemek için 50 milyon dolarlık bir ekosistem fonu duyurdu. Fon, Digital Currency Group, Coinbase Ventures, HashKey, NGC, Everstake, GSR ve SevenX gibi önde gelen kripto girişim kapitalistleri tarafından destekleniyor. Şubat ayındaki %160’lık kazanımların önemli bir kısmı, kalabalık LSD tokenlerinden Shanghai yükseltmesinden sonra fayda sağlayacak diğer protokollere doğru bir rotasyondan kaynaklanıyor olabilir.

Teknik olarak, SSV tokeni fiyat keşif modunda ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıyor. Bu nedenle, özellikle Lido veya Rocket Pool gibi önde gelen LSD platformları SSV Network entegrasyonunu duyurursa, tokenin daha da yükselmeye devam etmesi muhtemeldir. Bununla birlikte token 27 Şubat’ta 50 dolarlık psikolojik seviyeyi etiketledi ve bu, yatırımcılardan bir miktar kar rezervasyonu görebilir. Analistlere göre olumsuz tarafı, token muhtemelen 2022’nin en yüksek seviyesi olan 21 dolar civarında destek bulacaktır.

SingularityNET (AGIX)

SingularityNET, AI ile ilgili projelerde devam eden ilgiden faydalandı. Protokolün pazarı, kullanıcıları yerel kripto para birimi AGIX’te AI hizmetleri satın almaya davet ediyor. Tokenin fiyatı, 2023’ün başından bu yana yaklaşık 11 artışla 0,045 dolardan 0,53 dolara yükseldi.

SingularityNET’teki son artış, Cardano ile olan ortaklığına bağlanabilir. Protokol şu anda görüntü işleme, dil çevirileri ve istatistiksel analiz için ilkel AI botlarını barındırmak için Ethereum’da bulunuyor. Cardano’ya geçiş, ADA staking hizmeti sunmaya başladığından ve Ethereum ile Cardano arasında merkezi olmayan bir köprüyü kolaylaştırdığından protokole büyük bir destek sağladı.

AGIX tokeni, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,63 dolardan tersine döndü ve bu, boğalara direnç sağlamaya devam edebilir. AI yutturmaca azalırken, 0,33 dolar ve 0,15 dolar desteğine doğru bir düzeltme göz ardı edilemez. Bununla birlikte alıcılar, fiyatı 0,63 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkarmayı başarırsa, AGIX önemli ölçüde yükselebilir.

Graph Protocol (GRT)

The Graph, Ethereum ve IFPS üzerindeki indeksleme protokolü, yavaş yavaş bağımsız bir katman-1 ağına geçiyor. Kolayca erişilebilen bir blockchain veritabanı oluşturan ve depolayan alt grafik geliştiricileri ile bu veritabanını ürünler oluşturmak için kullanan merkezi olmayan uygulama geliştiricileri arasındaki koordinasyon yoluyla çalışır.

Messari’nin yakın tarihli bir raporuna göre, The Graph’ın geliri 2022’nin 4. çeyreğinde önceki çeyreğe göre %66 arttı. Ağdaki alt grafiklerin sayısı, ağ katılımcılarının gelirinde bir önceki çeyreğe göre %12’lik bir artışla tutarlı bir şekilde arttı.

Ağın büyümesi devam ederse, GRT önemli bir artış potansiyeline sahiptir. Teknik olarak, 0,1 dolarlık psikolojik destek ve 0,056 dolarlık 2023 yıllık açılış fiyatı ile Temmuz ayı döküm seviyeleri 0,33 dolar ve 2022’nin en yüksek seviyesi 0,51 dolar, boğalar için olası hedefler olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Düşerken Bu 5 Altcoin Uçtu: İşte Yükseliş Sırları!