Göz Kamaştırdılar: Bitcoin Düşerken Bu 6 Altcoin Fırlıyor!

Best Bitcoin Trading Strategies for You 01 1200x900 1
Best Bitcoin Trading Strategies for You 01 1200x900 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çarşamba gününe başlarken kripto para piyasasının çoğunun kırmızı renkte olduğu dikkat çekiyor – Bitcoin ani bir düşüş ile 2.000 dolar kadar kaybetmeden önce 56.500 dolar civarından işlem görüyordu. Yazım sırasında 54.809 dolardan el değiştiriyor. Ethereum, ADA, XRP gibi coin’ler de ciddi bir değişim yaşamamış durumda. Ancak piyasa değerine göre ilk 100’de yer alanlar arasında yükseliş yaşamaya devam eden altcoin projeleri yer alıyor.

Stacks (STX) bugün de zirvede

Kriptokoin.com olarak hazırladığımız dünkü listemizin en başında yer alan Stacks (STX) bugün de yüzde 15.20 ile en çok yükselişi sergileyen altcoin oldu. Stacks, Bitcoin Blockchain’i üzerine inşa edilmiş bir akıllı sözleşme katmanıdır. Bu, Bitcoin’in ek güvenliği ile akıllı sözleşme özellikli Ethereum’un işlevselliğinin çoğunu sunduğu anlamına gelir. Yani NFT alanına Bitcoin’i getirebilme özelliğine sahip bir ağ. Geçtiğimiz hafta, 12 yaşındaki bir kişi tarafından oluşturulan Bitcoin Birds koleksiyonu bir saat içinde tükendi ve NFT serisi Satoshibles gibi bazı Ethereum tabanlı varlıkların Bitcoin’e geçmesine izin veriyor.

İkinci olarak, popüler DEX PancakeSwap’in CAKE tokenı yüzde 12.33 oranında değer kazandı. CAKE, coin yakımını gerçekleştirdi ve 132 milyon dolarlık 7.063.863 CAKE tokenını yaktı. Ardından 3.8 milyon dolarlık CAKE satın aldılar. PancakeSwap, ayrıca, PancakeSquad NFT’lerini satışa sundu ve bu NFT’lerin tamamı alındı.

En çok değer kazanan diğer altcoin projeleri: ONE, BNB, ATOM, OMG

Üçüncü olarak, Harmony’nin ONE tokenı yüzde 11 oranında yükseldi. Harmony, dün, önemli bir ortaklık duyurusunda bulundu. Harmony, Curve Finance ile ortaklık kurdu. Ekip, Curve’ün lansmanına yardımcı olmak adına 2 milyon dolarlık ONE tokenı sağladıklarını tweetledi.

Dördüncü olarak, işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in Binance Coin’i (BNB) yüzde 10.75 oranında yükseldi. BNB, Binance’in Binance Smart Chain (BSC) ekosistemini geliştirmek amacıyla 1 milyar dolarlık bir fon başlattığını duyurmasının ardından kazandığı ivmeyi bu sabah da devam ettirdi.

Beşinci olarak, Ethereum Blockchaini için oluşturulmuş, 2. katman ölçeklendirme çözümü OMG Network’ün OMG tokenı yüzde 8.31 oranında yükseldi. Son olarak Cosmos (ATOM) yüzde 7.05 oranında değer kazandı. Yakın zamanda CosmWasm, Cosmos’un IBC entegrasyonunu duyurdu ve CosmWasm 1.0 beta versiyonu yayına alındı. Bununla Cosmos zincirleri herkes için üretime hazır olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Göz Kamaştırdılar: Bitcoin Düşerken Bu 6 Altcoin Fırlıyor!