Bitcoin Düşüşlerini Bilen Analist, Bu Altcoin’i Biriktiriyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
1.353 görüntülenme
Bitcoin Düşüşlerini Bilen Analist Altcoin'i Biriktiriyor

Geçen yılın sonlarında dip fiyatlardan Bitcoin (BTC) satın almaya başlayan bir analist, şimdi biriktiği başka bir altcoin’i paylaştı.

Bitcoin düşüşlerini bilen analist, piyasa geri dönerken yeni avını duyurdu

Popüler kripto analisti, FTX’in iflas ettiği Kasım ayında 16.000 dolardan BTC satın almış ve 25.000 dolardan ilk karlı alımını gerçekleştirmişti. Kriptokoin.com olarak analistin diğer isabetli fiyat tahminlerine bu yazıda yer verdik. DonAlt şimdi, Bitcoin ve kripto piyasası geneli düşen elindeki XRP’yi artırdığını söylüyor.

Kripto analisti en son tweet’lerinde, 0,37 dolardan XRP toplamaya başladığını ve hedefinin 1 dolar olduğunu söyledi. Bu esnada, piyasa değerine göre 6.sırada yer alan altcoin, son 24 saatte göre %5 artışla 0.3964 dolardan işlem görüyor. XRP yükselirken piyasa genelinin yatay hareket ettiğini belirtelim.

DonAlt’ın XRP satın alımları, SEC’in Ripple aleyhindeki davası sona yaklaşırken geliyor

XRP topluluğunu temsil eden avukat John Deaton, dava hakiminin yakında bir özet karar vereceğini söyledi. Deaton’a göre tarih bir hafta gibi kısa bir süre olabilir: “Buradan önemli bir gecikme gördüğümüzden ciddi olarak şüpheliyim. Bu gece veya birkaç hafta içinde olabilir.”

Yargıç Analisa Torres, Salı günü SEC ve Ripple’ın bilirkişi tanıklığını özet karardan hariç tutma önerileri hakkında 57 sayfalık bir karar yayınladı. Karar, çeşitli şekillerde Ripple’ın yanında ve SEC’in aleyhinde yer aldı. Ripple genel konseyi Stuart Alderoty, karar ışığında davalarının gücüne her zamankinden daha fazla güvendiğini söyledi.

SEC davası altcoin piyasası üzerinde doğrudan etkili olacak

SEC’in Aralık 2020’de açtığı uzun süredir devam eden davanın sonucunun, XRP’nin fiyatı ve genel olarak kripto piyasasının geleceği üzerinde önemli ölçüde etkili olacak. SEC’e göre Ripple, XRP’yi yıllardır kayıt dışı menkul kıymet olarak satıyor. Mahkemede Ripple’ın hukuk ekibi, SEC’in Ripple’a XRP ile ilgili endişelerini yeterince bildirmediğini iddia etti.

Ayrıca, XRP’nin faydası, likiditesi ve dağıtımının onu menkul kıymetler düzenlemeleriyle uyumsuz hale getirdiğini iddia ediyorlar. Bununla Ripple, XRP’yi menkul kıymet olarak sınıflandırmanın, kripto paranın birincil varoluş nedenini doğrudan baltalayacağını savundu.

XRP Avukatı Uyardı: SEC Başkanı'nın Sonu mu Geliyor?

Ripple CEO’sundan ABD’li düzenleyicilere çağrı

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD’deki kripto piyasasının durumu hakkında tweet attıktan sonra bugün manşetlerde. Yöneticiye göre, endüstrinin fayda ve şeffaflık yoluyla güveni yeniden inşa etmesi gerekiyor.

Garlinghouse, sektörün ilerlemek ve yukarıda belirtilen güven açığını kapatmak için birlikte çalışması gerektiğini iddia etti. Amacını belirtmek için, kripto para birimlerine olan güveni paramparça eden şirketlere örnek olarak FTX ve Terra’yı gösterdi.

Garlinghouse ayrıca ABD makamlarını sektörü uygun şekilde düzenlemeye çağırdı ve diğer birçok G20 ülkesinin halihazırda çerçeveler geliştirdiğine ve rehberlik sağladığına dikkat çekti. Örnek olarak, AB’nin kripto varlık (MiCA) düzenlemelerindeki pazarlarını gösterdi. MiCA düzenlemeleri hakkında ayrıntılara bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Balinası Altcoin Hazır
Kripto Para Balinası: Bu Altcoin Patlamaya Hazır! ‘Kaleo’ lakaplı tanınan bir kripto para balinası, güncel analizlerinde trendini tersine çevirmeye hazırlanan Ethereum tabanlı bir altcoin projesinden bahsetti. Kripto para balinası kurumsal yatırımcıların eğilimini takip ediyor İsabetli altcoin analizleriyle tanınan kripto para balinası Kaleo, Ethereum ölçeklendirme...
Buğra Çağlar 3 hafta önce