Reklamı kapat

Bitcoin Düşüşlerini Öngören Analist Uyardı: Epik Çöküş Geliyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 30 Eylül 2022
0 görüntülenme
Bitcoin Düşüşlerini Öngören Analist Uyardı: Epik Çöküş Geliyor!

Bitcoin’in (BTC) Mart ayında 40.000 doların üzerinde işlem görürken yüzde 50’ye kadar çökmüştü. Bir analist bunu doğru bir şekilde tahmin etmişti. Öngörüleriyle öne çıkan Capo Crypto, yeni düşüşler konusunda uyardı. İşte detaylar…

Analist, Bitcoin piyasası için düşüş uyarısı yaptı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi BTC’de görülen sert düşüşü doğru tahmin eden popüler bir analist ve trader, şimdi yeni kripto piyasası düşüşleri konusunda uyarıyor. Anonim kripto analisti Capo, 535.000 Twitter takipçisine kısa kripto sıçraması sona erdiğinde büyük bir “kapitülasyonun” gerçekleşebileceğini söylüyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bu sıçrama sona erdiğinde, sermayenizi koruduğunuzdan emin olun. Çünkü çöküş epik olabilir. Büyük düşüş paterni sizi bekliyor.

Analist, 2 olasılığa işaret etti

Tüm kripto piyasa değeri, geçen hafta yaklaşık 940 milyar dolarlık iki ayın en düşük seviyesine ulaşmıştı. Şu anda ise yaklaşık yüzde 4 artarak 975 milyar dolara yükseldi. Capo, Bitcoin’de iki senaryonun gerçekleşebileceğini söylüyor. Bunların her ikisi de Bitcoin’in mevcut seviyelerden yaklaşık yüzde 30’luk bir düşüşe işaret ediyor. Bitcoin, yazım sırasında yüzde 1.3’lük bir yükseliş ile 19.581 dolardan el değiştiriyor. BTC’deki iki olasılığı aşağıdaki cümlelerle açıkladı:

  • 20.000 – 20.500 dolar arasında hızlı pump ve ardından nükleer bomba.
  • 18.400  – 18.700 dolar desteğinin temiz bir şekilde kırılması ve ana hedefe doğrudan düşüş.
  • Her iki olasılık da 14.000 – 16.000 dolar arasındaki aynı hedefe işaret ediyor.

Yani popüler kripto analisti, BTC’de, yukarıdaki grafik formasyonuna işaret ediyor.  Bu patern, önde gelen kripto para biriminin Haziran 2022’de ilk kez 18.000 doların altına kısa bir süreliğine düştüğünde başlayan düşüş eğilimi modelini tamamlama sürecinde.

Hazine Getirileri Yükseliyor! Bu BTC, SHIB ve ETH İçin Ne Demek?  

Analistin önceki tahminleri

Dhaa önce de bildirdiğimiz gibi Crypto Capo, çeşitli tahminleriyle öne çıkmıştı. Analist daha önce, Bitcoin’in 22 ayın en düşük seviyesini göreceğini öngörmüştü. Yani BTC’nin 16.000 dolara dönebileceğini söylemişti. Analist, geçtiğimiz dönemlerde özellikle fiyat düşüşlerini doğru tahmin etti. Capo, geçtiğimiz yıl BTC’de 50.000 dolara düşüşü doğru tahmin etti. Yaklaşık 2 yıldan daha uzun bir süre önce, 2020’de, BTC’nin fiyatında 3.500 dolarlık seviyeyi doğru bir şekilde tahmin etmişti.

Bu sırada BTC, 20.000 doları aşmaya çalışıyor. 375 milyar dolarlık piyasa değeri ile önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin, son 7 ve 14 günlük süreçte yüzde 1’in altında değişim yaşadı. Diğer yandan, kripto para biriminin 69.000 dolarlık rekor seviyesinin üzerinden neredeyse 11 ay geçmiş durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ripple Simpsons
Simpsons Kehaneti: Ripple Aralık’ta Bu Çılgın Seviyelerde! Bart Simpson’ın Ripple (XRP)’nin gelecekteki fiyat hareketini “tahmin ettiği” viral bir görüntü ortaya çıktı. Ancak görüntü gerçek değil. Simpsonlar, şovun evrenindeki kayda değer birkaç dünya olayını, sonunda gerçek dünyada gerçekleşmeden önce tahmin etmesiyle ünlüdür. Görüntü 2020 yılına...
Aslı Dinçer 30 Eylül 2022