Reklamı kapat

2 Profesyonel İsim: Bitcoin Düşüşü Bu Tarihte Bitecek!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 hafta önce
173 görüntülenme
Bitcoin Düşüşü Bu Tarihte Bitecek

Bitcoin fiyatı 2019-20 zirvelerine kadar gerilerken, iki profesyonel isim düşüşün devam edeceğini, ancak lider kriptonun bundan güç kazanacağını söylüyor.

1 dolardan Bitcoin satın alan isim, enflasyona karşı tek çözüm olduğunu söyledi

Bitcoin’in ilk günlerinde attığı videolarla tanınan DaVinci Jeremie, “hükümetlerin durduramayacağı bir para sistemi” olduğundan on yıldan uzun süredir Bitcoin tuttuğunu söylüyor. Efsanevi Bitcoin yatırımcısı, fiyat 16,500 dolar civarında gezinirken yeni röportajlardan seslendi. Kitco’ya verdiği demeçte, Bitcoin’in “durdurulamazlığını” vurguladı:

Bitcoin ile servetinizi üçüncü bir taraf olmadan dünyanın her yerindeki herhangi birine anında aktarabilirsiniz.

Jeremie’ye göre hükümetler CBDC’leri uygulamaya başladıklarında özellikle Bitcoin’in bu özellikleri öne çıkacak:

Hükümetlerin kendi kripto para birimlerini oluşturacağını ve insanların satın aldıklarını bloke ederek ve onlara neleri alıp alamayacaklarını söyleyerek [işlem yapmalarını] imkansız hale getireceğini düşünüyorum.

Kripto kışı bu tarihte kadar sürebilir

Jeremie, Bitcoin’e olan tutkusunun, “kölelik” olduğunu söylediği mevcut bankacılık sistemine dayandırıyor. Ayrıca, insanların servetini çaldığı için “para basma” sistemini yıkıcı olarak niyetlendiriyor. Erken BTC yatırımcısı, para basmanın insanların servetini tüketen enflasyona neden olduğunu da sözlerine ekliyor.

Jeremie daha sonra Bicoin gibi kıt varlıklarda olan hilelere değerinde. Altın ve gümüşün manipülasyona tabi olduğunu söyledi. Bitcoin fiyatınında ETF’ler aracılığıyla manipüle edildiğini öne sürdü. Ünlü yatırımcı, günlük trader işlemi sırasında Bitcoin fiyatını değiştirmek için borsadaki alış ve satış emirlerini kullanmayı tavsiye ediyor. Bitcoin’in sonunda 12.000 dolarlık bir dip ortaya koyarken 100.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor:

Muhtemelen 12 bin dolar göreceğimizi düşünüyorum. Bitcoin halving’e kadar kripto kışı gerçekten 2024’e kadar solmayacak.

Daniele Bernardi, Bitcoin’in 14.500 doları göreceğini tahmin ediyor

Kitco ekranlarında gözüken bir başka profesyonel isim Daniele Bernardi, Jeremie’den farklı olarak Bitcoin’in 12.000 dolara kadar düşeceğini tahmin etti. Terra LUNA-UST, Celsius ve son olarak FTX’in çöküşüne şahit olan mevcut ayı piyasasında, Bitcoin’in fiyatı geçen yıla göre %65 düştü. Bernardi, şu anda 16.500 dolar civarında seyrediyor daha fazla düşüş bekliyor. Fakakt bu dibin sadece birkaç günlüğüne geçerli olacağını söylüyor. “Gelecek yıl büyümeye dönüş” göreceğimizi söylüyor.

Daniele Bernardi tahminlerini matematiksel bir modele dayandırıyor

Bernardi’nin şirketi, tarihsel fiyat verilerini kullanarak bilgisayar modelleri geliştiren matematiksel analizlere dayanarak yeni tahminler yayınlıyor. Bitcoin’in halving döngülerine bakarak, son derece tekrarlayan bir döngüye sahip olduğunu belirtiyor. Bernardi, gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmek için yönteminin yalnızca “teknik” faktörlere bağlı olmadığını söyledi. Aynı zamanda “davranışsal” faktörlere de dayandığını belirtti:

Bitcoin, adil bir değer fiyatı bulmakta zorlanıyor, çünkü çoğu insan için bu duyguyla ilgili. Korkarlarsa satarlar. Güvenilerse ve Bitcoin’in büyüyebileceğini düşünürlerse, satın almaya başlarlar.

Bernardi, yukarıdakilerle birlikte Bitcoin fiyatının gözlemlenebilir kalıplardan etkilendiğini de ekledi.

Sonraki Bitcoin halving ne zaman?

Madencilerin Bitcoin’de aldıkları blok ödülü, her dört yılda bir yarıya yarıya. Bir sonraki halving’in Nisan 2024’de gerçekleşmesi beklenmekte. Bitcoin’in değeri her halcing’den birkaç ay sonra arttığından, Bernardi, getirileri en üst düzeye çıkarmak için halcing’den hemen önce satın almanızı tavsiye ediyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, BTC fiyatı şu anda 16,500 dolar bölgesinde işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Kitco

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Haberi, Bu Altcoin'i Çöküşe Sürüklüyor
Son Binance Haberi, Bu Altcoin’i Çöküşe Sürüklüyor! Binance, yeni haberleriyle FTX ile bağlantılı altcoin projelerine darbe vurmaya devam ediyor. Lider borsa şimdi, FTX ve Alameda’nın ortak olduğu bir proje için işlemlerini durdurdu. Binance FTX bağlantılı bu altcoin’i delist ediyor FTX, Alameda ve Solana destekli...
Buğra Çağlar 1 hafta önce