Reklamı kapat

Dev Şirket: Bitcoin Düşüşü Bu Tarihte Bitiyor! Sonra…

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
13 görüntülenme
Dev Şirket: Bitcoin Düşüşü Bu Tarihte Bitiyor! Sonra...

Kripto fon şirketi Pantera Capital, Bitcoin (BTC) ve genel kripto para piyasasının düşüşünün ne zaman sonlanacağına dair beklentilerini paylaştı. Uzmanlara göre sıradaki Bitcoin halving’i, boğa rallisini ateşleyebilir. İşte detaylar…

Pantera yöneticileri, Bitcoin için dip ve zirveye işaret etti

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead ve diğer yöneticiler, müşterilere yazdıkları bir mektupta piyasaya dair beklentilerini aktardı. Yatırımcılara Bitcoin fiyatının muhtemelen Kasım ayı boyunca dibe vuracağını söylediler.  Sonrasında ise, Bitcoin halving’inden önce coin’in ivme kazanacağını söylüyorlar. Bu tarihleri hesaplarken yöneticiler, BTC halving’inin piyasadaki tarihsel etkisine dikkat çekiyor.

Tarihsel açıdan bakıldığında BTC’nin dibi, halving’den 477 gün önce kaydediliyor. Ardından yukarı yönde hareket ediyor ve yükselişe geçiyor. Halving sonrasındaki ralliler ise halving’den bir sonraki boğa döngüsünün zirvesine kadar ortalama 480 gün sürüyor. Yöneticilere göre tarih tekerrür ederse BTC Fiyatı, 30 Kasım 2022’de dip seviyesini görecek. Ardından, 2024’ün başlarında bir ralli ve halving’in ardından güçlü bir yükseliş gözlemleyebiliriz.

Uzmanlardan 149 bin dolar çağrısı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi sıradaki halving’in 2024’ün Mart ayında gerçekleşmesi beklenmekte. Uzmanlara göre BTC’nin fiyatı halving öncesinde 36.000 dolara yükselecek. Daha sonra, bir boğa koşusunun ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 149.000 doları kaydedecek. Uzmanlar ayrıca, halving ile birlikte BTC arzındaki değişime de işaret ediyor.

7 Bitcoin Analisti: Şimdi Bu Seviyelere Hazır Olun!

2020’deki halving’de BTC arzı, yüzde 43 oranında düştü. Bunun fiyat üzerindeki etkisi ise yüzde 23’lük bir yükseliş oldu. Sıradaki halving’in 22 Mart 2024’te gerçekleşmesi ile bu arzda neredeyse yarı yarıya büyük bir azalma olacak.

FTX yorumu da yaptılar

Yöneticiler, açıklamalarında, FTX’in kripto piyasasına etkisinden de bahsetti. Uzmanlara göre kısa vadede, FTX borsasında tutulan fonları kaybedenler için acı olacaktır. “Daha geniş anlamda, bulaşma korkuları varlık sahiplerini portföylerini ayarlamaya ittiği için kripto ekosisteminde daha fazla fiyat volatilitesi bekliyoruz,” diyen uzmanlar, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

FTX ile bağlantılı varlıklar (Solana ve bunun üzerine inşa edilen projeler, Aptos vb.) muhtemelen en çok etkilenecek. Para kaybeden bazı bireysel kullanıcılar alanı terk etmeyi seçtiğinden ve daha önce katılmış olabilecek diğerleri kenarda kalmaktan korktuklarından, alanda muhtemelen benimseme konusunda bir gerileme olacaktır. Daha önce kriptolar konusunda temkinli davranan kurumların şüpheciliklerini derinleştirmelerini bekliyoruz. Bu beklenen bir durumdur ve talihsiz olmakla birlikte alarm gerektirecek kadar önemli değildir. Süreç daha uzun sürebilir, ancak eninde sonunda birçok kişinin alana gireceğine eminiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Coinbase: BTC, DOGE ve ETH Kışı Bu Tarihe Kadar Sürecek!
Coinbase: BTC, DOGE ve ETH Kışı Bu Tarihe Kadar Sürecek! Kripto para borsası Coinbase Salı günü yeni bir araştırma raporu yayınladı. Yayınlanan raporda, FTX’in çöküşüne dikkat çekiliyor. Bununla birlikte lider kripto para BTC, lider altcoin ETH ve memecoin DOGE’a da yer verildi. Coinbase, Mayıs ve Haziran aylarındaki...
Nazlı Öykü Deniz 3 hafta önce