Reklamı kapat

Aylar Öncesinden Bitcoin Düşüşünü Bildi! İşte Yeni Uyarısı

239 görüntülenme
Aylar Öncesinden Bitcoin Düşüşünü Bildi! İşte Yeni Uyarısı

Kripto para piyasası, yaşanan FTX krizinden kaynaklı, başta Bitcoin olmak üzere ciddi düşüşler yaşadı. Birçok yatırımcının karşı koyamadığı düşüşler, satış baskısıyla sonuçlandı. Ancak 10 Kasım Perşembe günü kripto piyasaları TÜFE verilerinin ardından bir toparlanma yaşadı.

TÜFE verileri sonrasında Bitcoin fiyatında toparlanma görüldü

Beklenen yüzde 7,9’luk oran yerine yüzde 7,7 gelen beklenenden daha düşük TÜFE piyasaları rahatlattı. Birçok kişinin Fed’in artık faiz oranını yavaşlatmaya başlayabileceğini beklediği gibi, tüm piyasalarda bir destek sağladı. Analistlere göre, enflasyon ılımlı bir hale geldiğinde artışlar başlayacak. TÜFE açıklamasının ardından finansal piyasalar yarışa kapalı kaldı. Sonrasında ise kripto para birimleri gün boyunca yükselişlerini sürdürdü.

Piyasa kapanışında S&P, Dow ve Nasdaq sırasıyla yüzde 5,36, yüzde 3,53 ve yüzde 7,25 oranında artışla günü tamamladı.

Bitcoin

TradingView tarafından elde edilen veriler, Bitcoin (BTC) boğalarının TÜFE dalgasını yükseltmeyi başardığını bildiriyor. Ayrıca ,BTC fiyatı 15.856 dolardan gün içerisinde 18.215 dolara kadar yüzde 14.82 oranında arttı. BTC şu anda 17,286 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bununla birlikte boğalar ve ayıların ise destek/direnç seviyesinin kontrolü için mücadele ediyor.

Teknik analist fiyat beklentisini açıkladı

Kıdemli teknik analist Jim Wyckoff’a göre, çift haneli toparlanmaya rağmen, ayılar “yakın vadede daha aşağı yönlü fiyat baskısı önermek için kısa vadeli teknik avantaj” yaşamaya devam ediyor. Ayrıca, BTC’nin henüz kontrolden çıkmadığını söylüyor. Kripto para piyasalarında yaşana düşüşler ise birçok yatırımcıyı korkuttu. BTC, Haziran ayının en düşük seviyelerine yeniden geriledi. Moustache adı ile tanınan kripto para analisti ise Twitter hesabından paylaşımda bulundu:

Grafiğe bakıldığında, Bitcoin’in düşüş perspektifini geçersiz kılmadan önce uzun bir süre 17.600 doların üzerinde kalması gerekecek.

Bitcoin düşüşü konusunda uyaran analist fiyat beklentisini aktardı

Aylar öncesi Bitcoin için 14 bin dolar gibi düşük bir potansiyel geri çekilme konusunda uyarılarda bulunan analist, son beklentisini paylaştı. ​​Capo adı ile tanınan ve BTC düşüşlerini doğru tahmin analist şunları söylüyor:

Kural 1: Asla ilk sıçramalarda satın almayın

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Piyasada yaşanan geri dönüş sonucunda altcoin’ler daha da yükseliş yaşadı. Stabilcoin’ler dışında neredeyse tüm kripto para birimleri gün içinde ilk 200’de kazanç sağladı. Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatı, iki yılın en düşük seviyesinden toparlandı. FTX krizinden sonra düşüş yaşayan ETH günü yüzde 15.32 kazanımla bitirdi. ETH fiyatı, 1.300 dolar destek seviyesini geri aldı. Ayrıca Layer-2 ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) yüzde 36’lık bir artışla tüm son kayıpları sildi. Bununla birlikte şu anda MATIC 1.07 dolardan işlem görüyor.

Günün en çok kazananları arasında ise Bant Protokol (BAND) yüzde 59,27, Render Token (RNDR) yüzde 43,38 ve Solana (SOL) yüzde 37,56 oranında artış yaşadı.

Genel kripto para piyasa değeri ise şu anda, 897 milyar dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı yüzde 38.4.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Kitco

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kongre'ye Baskı: FTX ile SEC Başkanı İlişkisi Mercekte!
Kongre’ye Baskı: FTX ile SEC Başkanı İlişkisi Mercekte! CryptoLaw, kripto topluluğuna ABD Kongre üyelerini “Gary Gensler‘in resmi eylemleri ve Amerikan tarihinin en büyük dolandırıcılıklarından birinde olabilecek olası rolü” iddiasıyla paylaşımda bulundu. FTX krizinin ardından kongre baskı altında görünüyor. Birçok kişi kripto borsası ve SEC başkanı...
Nazlı Öykü Deniz 2 hafta önce