Bitcoin Düşüyor: Yatırımcılar Bu DeFi Altcoin’lerine Sığınıyor!

Zeki Uyanık
Zeki Uyanık 29 Aralık 2021
1 görüntülenme
106984655 1638720074358 gettyimages 1294303237 01 jan 01 005

DeFi sektörü tokenleri, Bitcoin 48,5 bin doların altına düştüğü için şu sıralarda barınak görevi sunuyor. Bitcoin’in 48.500 doların altında mücadele etmesiyle kripto piyasa darbe alırken, FARM, QUICK ve ANT, kripto traderlarına fırtınadan korunma imkanı sunuyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

İşte 2022 İçin 6 Bitcoin ve Altcoin Tahmini

Bu DeFi altcoinler Bitcoin (BTC) yatırımcısına sığınak

Bitcoin (BTC) fiyatı birkaç saat içinde yaklaşık 4.000 dolar değer kaybederken, boğalar şimdi daha fazla kayıpları önlemek için 48.500 dolardan destek sağlamaya çalışıyor. Piyasa genelindeki düşüşün ortasında, kripto ekosisteminin merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü, bazı traderlara fırtınadan korunma teklif etti ve birkaç token %30’u aşan kazançlar gördü.

Son veriler, son 24 saatte en çok kazananların Harvest Finance (FARM), QuickSwap (QUICK) ve Aragon (ANT) olduğunu gösteriyor. Harvest Finance, tam ademi merkeziyetçiliğe doğru ilerliyor. Harvest Finance, ekosistem genelinde mevcut olan en yüksek verimi otomatik olarak toplamak ve en son çiftçilik tekniklerini uygulayarak kullanıcıların elde ettiği verimi optimize etmek için tasarlanmış bir DeFi protokolü. Son fiyat artışından önce 25 Aralık’ta FARM için yükseliş görünümü tespit etmeye başlanmıştı.

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, FARM için VORTECS™ Skoru 25 Aralık’ta yeşil bölgeye tırmandı ve sonraki üç gün içinde fiyatın %207 artmasından yaklaşık iki saat önce 75’e ulaştı. FARM’ın fiyatındaki artış, proje, “inşaatçılar” olarak bilinen topluluk üyelerinin yeni çiftçilik stratejileri uygulama ve gerektiğinde kullanıcı arayüzünü güncelleme yeteneği de dahil olmak üzere tam ademi merkeziyetçiliğe doğru ilerlemeye devam ettikçe ortaya çıkıyor.

 Harmony (ONE) zıpladı

QucikSwap, Polygon ağında çalışan merkezi olmayan bir borsa ve otomatik piyasa yapıcıdır. Son alınan veriler, 22 Aralık’ta 235 dolarlık düşük bir seviyeden işlem gördükten sonra, QUICK fiyatının %143 artarak 28 Aralık’ta 570.50 dolara ulaştığını ve 24 saatlik işlem hacminin %1.240’a yükseldiğini gösteriyor. QUICK fiyatındaki ani artış, Harmony (ONE) protokolü ile Polygon arasında QuickSwap’ta bir MATIC/ONE likidite sağlayıcı havuzunun oluşturulmasına izin veren bir geçiş zincirinin serbest bırakılmasını takip etti.

Analist, Sıradaki Patlayıcı Altcoin Projesini Duyurdu!

Aragon dijital öz-egemenliğe odaklanıyor. Aragon, topluluk katılımını teşvik eden yönetişim yapılarının geliştirilmesine yardımcı olmanın bir yolu olarak merkezi olmayan özerk kuruluşların (DAO’lar) oluşturulmasını destekleyen Ethereum (ETH) ağı üzerinde bir protokoldür.

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, ANT için VORTECS™ Skoru 25 Aralık’ta yükselmeye başladı ve ertesi gün fiyatının %55 artmasından yaklaşık 45 saat önce 73’e ulaştı.  ANT için fiyat takdiri, Web 3.0 konseptinin 2022’ye doğru ivme kazanması ve Aragon’daki ekibin “kendi egemenliğini savunan organizasyonel biçimleri” destekleme hedefine doğru adımlar atmasına yardımcı olmasıyla ortaya çıkıyor. Genel kripto para piyasa değeri şu anda 2.276 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %40,2.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

whale gty jt 191219 hpMain 16x9 1600
Balinaların Sepetinde Bu 7 Altcoin Var: İşte Getiri Durumu! 1,3 milyar dolarlık token tutan Shiba Inu balinası portföyünün %45’ini kaybetti. Bazı insanlar kar elde etmek için balinaları takip ederken, bu sefer durum öyle olmadı. Açık bir kayıp söz konusu. WhaleStats izleme hizmetindeki cüzdan performans istatistiklerine göre,...
Zeki Uyanık 29 Aralık 2021