Bitcoin Efsanesi Öldü! “Çok Sayıda BTC Piyasaya Girebilir ya da…”

Serkan Eser
Serkan Eser 27 Haziran 2021
7 görüntülenme
1 0g4 kAH o1Un39LaVzlaxQ

Bitcoin maksimalizminin babası ölmüş olabilir. Tecrübeli bir kripto para yatırımcısı ve “Bitcoin Reformation” yazarı Tuur Demeister, Twitter’da en önemli Bitcoin (BTC) savunucularından biri olan Mircea Popescu’nun öldüğünü bildirdi. Bitcoin (BTC) emektarı, kripto araştırmacısı ve girişimci Mircea Popescu’nun Kosta Rika’da boğulduğu belirtiliyor.

Açıklamalara göre, Bitcoin savunucusu Mircea Popescu Kosta Rika’da boğuldu!

Yerel Kosta Rika medyasına göre, 43 yaşındaki turist CRHoy, Kosta Rika’nın Puntarenas Eyaletindeki Hermosa Plajı’nda boğuldu. Ölen turiste “Polish” denmesine rağmen, yayında ismi Mircea Popescu olarak geçiyor. Açıklamalara bakılırsa, Bitcoin maksimalizminin babası ölmüş olabilir. Ünlü Bitcoin (BTC) podcast sunucusu John Carvalho, üzücü olaya yönelik yorumlarda bulundu ve şunları söyledi:

Mircea’nın aslında Polonyalı ve Rumen olup olmadığını ve ortak isimleri olup olmadığını hatırlamıyorum ama dünyanın bu bölgesinde olduğu biliniyordu. Eğer öldüyse, bu çok sayıda Bitcoin’in sonsuza kadar yok olacağı veya piyasaya gireceği anlamına gelebilir.

John Carvalho, Mircea Popescu’yu Bitcoin (BTC) maksimalizminin babası olarak adlandırdı. 24 Haziran’da tematik sitelerde kalp ölüm ilanları yayınlandı. Web geliştiricisi Diana Coman, Ossa Sepia blogunda Mircea Popescu’nun ölümünü doğruladı.

Piyasada iz bırakan Mircea Popescu kimdir ve neler yaptı?

Gazeteciler, Mircea Popescu’nun 23 Haziran sabahı erken saatlerde Kosta Rika Kızılhaç sağlık görevlileri tarafından sahilde yatarken bulunduğunu da ekledi. Ne yazık ki onu kurtaramadılar. Girişimci, yatırımcı, yazar, araştırmacı ve önde gelen “Epicurean” Mircea “MP” Popescu Cluj-Napoca, Transilvanya’da büyüdü ve Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Kosta Rika ve Mısır’da yaşadı.

2008’de sosyal ve kişisel bir blog olan Trilema’yı başlattı. 2012’den beri Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri hakkında yazıyor. Nisan 2012’de dünyanın ilk Bitcoin odaklı ticaret hizmetlerinden biri olan MPEx’i kurdu. Hizmet, ABD SEC tarafından araştırıldı ve Mircea Popescu, düzenleyicilerle işbirliği yaptığını yalanladı.

Ünlü CEO: Bitcoin’de 30.000 Doları Bildim! Şimdi Bu Seviyeler Geliyor

Mircea Popescu’nun 1 milyon Bitcoin’e sahip olduğunu belirtiliyor

2014 yılında OpenBSD işletim sisteminin arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluşun tüm faturalarını ödeyerek üyelerine “sınırlı güvenlik yaklaşımları” için haraç ödedi. OpenBSD lideri Theo de Raadt, fon sağlanmasaydı işletim sisteminin gerçekten kapatılacağını kabul etti. Kripto topluluğunun bir kişisi ve efsanesi olan Mircea Popescu’nun 1 milyon Bitcoin’e (BTC) sahip olduğunu belirtenler var. Kriptokoin.com Mircea Popescu’nun ailesine ve arkadaşlarına en içten taziyelerini sunar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

bitcoin 1 3
Kripto Stratejisti: Yüzde 1.000 Yapan Bu Altcoin, Bitcoin’i Devirecek! Yakın tarihli bir videoda, kripto stratejisti Ben Armstrong, altcoin Ethereum (ETH) üzerindeki yükseliş iyimserliğini paylaşıyor ve ETH’nin Bitcoin’i (BTC) geçme ve piyasayı ayrıştırma potansiyelinin ne olduğuna dair öngörülerde bulunuyor. Ethereum Bitcoin’i geçebilir mi? Yatırımcılara göre, kripto para...
Mesut İnan 27 Haziran 2021