Reklamı kapat

Tarihsel Olarak Bitcoin Ekim’de Nasıl Performans Gösteriyor? 

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
0 görüntülenme

Lider kripto Bitcoin (BTC), tarihsel olarak kırmızı olan Eylül’ü geride bıraktı. Şimdi merak edilen Ekim ayının Bitcoin’e ne getireceği. BTC, önceki ayı piyasaları arasında Ekim ayında kötü performans gösterdi. Bu, önümüzde BTC için daha fazla sorun olduğu anlamına mı geliyor?

Bitcoin’in ayı piyasasındaki Ekim performansı kötü!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası, Eylül başında ulaştığı 1 trilyon doları geri almak için mücadele ediyor. Bu ortamda, kripto traderları ve yatırımcıları, ayı piyasası koşullarında Bitcoin’in performansı konusunda endişeli. Kripto analisti Ali Martinez, 2 Ekim’de bir tweet’te lider kriptonun tarihsel aylık performansını ele aldı. Analistin paylaştığı tabloya göre Ekim ayı, yıllar boyunca ayı piyasalarında Bitcoin iyi performans göstermedi.

Bitcoin’in yıllar boyunca ayı piyasalarındaki aylık performansı / Kaynak: Ali Martinez

Ayrıca Bitcoin, Ekim 2022’ye kadar olan iki ayda kötü bir performans sergiledi. Bu kapsamda, Ağustos ayında değerinin %13,99’unu kaybetti. Ayrıca, Eylül ayında %3,1 düşüş gördü. Bu arada, yılın başından bu yana Bitcoin fiyatı %58,86 düştü. Bununla birlikte, BTC’nin geçen yılın Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtmek gerekiyor. Lider kripto, o zamanda beri düşüş yörüngesinde ilerliyor.

Bitcoin için bazı iyimser göstergeler de var

Bununla birlikte, Bitcoin Ekim 2021’de %39,9, Ekim 2020’de %28,04 ve Ekim 2019’da %10,48 artış kaydetti. Dolayısıyla Ekim ayının boğa piyasalarında BTC’nin performansı göz alıcı. Bu doğrultuda, önceki üç yıldaki boğa piyasalarında son derece iyi performans gösterdi.

Lider kripto, basın zamanında, son 7 gün içinde % 1,89 yükseldi. Bunun yanı sıra günlük bazda da %1,43’lük artış gördü. Şu anda 19.533 dolardan işlem görüyor. Bu arada, CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 374,78 milyar dolar seviyesinde duruyor. Dolayısıyla, 1 trilyon doların üzerindeki şaşaalı günlerinden oldukça uzakta.

Bunula birlikte, Bitcoin madenciliği hash oranı 2 Ekim’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 240.208 milyon TH/s’ye ulaştı. Bu da, madencilerin mevcut ayı piyasasıyla pek de ilgilenmediğini gösteriyor. Ayrıca, yatırımcılar euro ve pound gibi itibari para birimlerini toplu olarak terk ediyor. Uzmanlar, yatırımcıların bunların yerine Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralara akın ettiğini söylüyor. Bu da Bitcoin trade hacminde üç ayın en yüksek seviyesine ulaşmasını açıklıyor.

Son olarak Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, kripto yatırım şirketi Parallax Digital’in kurucusu Robert Breedlove, doların satın alma gücünün ilerleyen yıllarda sıfıra düşebileceğini söyledi. Buradan hareketle de doların satın alma gücündeki düşüş sayesinde Bitcoin’in 2035 yılına kadar 12 milyon doları aşacağını iddia etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

MATIC, DOGE ve LTC: Bu Hafta Hangi Seviyeler Bekleniyor? Kripto analisti Filip L’ye göre Polygon (MATIC), flama öfkesinde dalgalanıyor ve MATIC için ufukta ayı eğilimi görülüyor. Analist, hırpalanmış bir çeyrekte Litecoin (LTC) için karlı bir hafta bekliyor. Analist Akash Girimath’a göre Dogecoin (DOGE), verimsizliği yeniden dengelemek...
Vural Erkan 2 ay önce