XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Analist: Bitcoin Tarihte En Fazla Satılmış 4. Seviyede!

Zeki Uyanık
Zeki Uyanık 4 Şubat 2022
21 görüntülenme
f6fc4fe7 9ae9 48be a814 ff169b5bb682

Analiste göre içinde bulunduğumuz dönemde bir metrik, Bitcoin (BTC)’in tarihteki “en fazla satılmış 4. seviyesinde” olduğunu gösteriyor. “Kuruluşa göre ayarlanmış uyku hali akışı” tarihsel olarak Bitcoin pazarındaki potansiyel fiyat diplerini işaretlemek için kullanılmış bir metrik. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin için tarihi seviyeler

Bitcoin, 40.000 doların altına düşmesinden bu yana satış baskısı ile mücadele etmeye devam ediyor, yakın zamanda 39 bin dolara yakın bir sıçrama ve ardından Perşembe günkü gerileme onu bir kez daha 37 bin doların altına itti. Bitcoin Intelligence podcast’ine konuk olan ve 70.000’den fazla yatırımcıya bir bülten yazan popüler bir analist olan Will Clemente, mevcut fiyat seviyelerinin BTC’yi potansiyel olarak büyük bir geri dönüş hareketi konumuna getirdiğine inanıyor. Analiste göre, referans dijital varlık, tarihteki en fazla dördüncü aşırı satım seviyesinde işlem görüyor. Ve olası bir yükseliş eğiliminin göstergesi olarak hangi metriğe bakıyor? Bitcoin’in varlık ayarlı uyku hali akışına işaret ediyor. Analist “Bitcoin şu anda dormansi akışına göre tarihinde en fazla satılan 4. dönemde. Dolar-maliyet ortalamasının bu alana daha ağır gelmesi, muhtemelen uzun vadeli yatırımcı için en iyi yaklaşımdır” diye tweet attı.

Balina, Onmilyonluk Bitcoin (BTC)'leri Coinbase Yığdı!

Varlık ayarlı uyku hali akışı nedir? Dormancy akışı, temel olarak, zincir üzerinde her gün taşınan eski kripto paraların mı yoksa yeni kripto paraların mı olduğunun bir ölçüsüyle ilgilidir. Yüksek rakamlar eski kripto paraların hareket ettiğini, düşük rakamlar ise çoğunlukla yeni kripto paralar olduğunu gösteriyor. Kuruma göre ayarlanmış uyku hali akışını elde etmek için, kripto paranın yok edilen değeri (uyku akışı) piyasa değerine bölünür. Grafiğe göre, kasım zirvesinden bu yana uyku hali akışı önemli ölçüde düştü ve kurum ayarlı değerlere sahip. Şu anda, gösterge 200.000’in altında ve bu kadar düşük değerler yalnızca 2011, 2015 ve 2019 olmak üzere diğer üç durumda kaydedildi. Tarihsel olarak, piyasa, en son Mart 2020 ve Ocak 2022’de olmak üzere, kuruluşun düzeltilmiş uyku hali değerlerinin 250.000’in altına düşmesinden sonra yükseldi. Bitcoin, önceki vakaların her birinde yeni zirvelere yükseldi ve benzer bir yörünge, dibin mevcut fiyat aralıklarında olduğu anlamına gelir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

the only news is this was enough to blow 7 altcoins from the board hvHUGuQe
Ünlü Analist, Büyük Potansiyel İçeren 7 Altcoin’i Duyurdu! Kripto analisti, 2022’de izlenecek en iyi 7 kripto parayı listeliyor. Kripto para analizleriyle popüler olan Altcoin Daily, bu yıl büyük potansiyele sahip yedi altcoin projesini listeledi. Bunların arasında, ağları talebin yanı sıra, artan token kıtlığını gösteren Bitcoin...
Zeki Uyanık 4 Şubat 2022