Bitcoin Entegrasyonu Yapan Dev İsviçre Bankasının Karı Yüzde 34 Arttı

Mesut İnan
Mesut İnan 21 Temmuz 2020
0 görüntülenme
bitcoin btc gold coins crypto currency electronic money scaled

Kriptokoin – İlk beş İsviçre bankası içerisinde yer alan Julius Baer, ​​müşterilerine net Bitcoin gibi dijital varlıklar sunmaya başladığı 2020 yılının ilk yarısında % 34 oranında kar artışı elde etti.

427 milyar dolarlık varlığı yöneten dev İsviçre bankası Julius Baer Group, 20 Temmuz’da karının son iki çeyrekte 524 milyon dolar arttığını açıkladı. Banka büyük olasılıkla ABD ve Avrupa’daki ticaret gelirlerindeki artıştan yararlandı.

Julius Baer’in kârının 2020 yılının ilk yarısında% 34 oranında arttığı bildirildi. Bu artış bankanın Ocak ayında Bitcoin (BTC) gibi dijital varlıklar için saklama hizmeti sunmasıyla aynı zamana denk geliyor.

Küresel Bankacılık Gelirlerinde Genel Bir Artış mı Yoksa Bitcoin Entegrasyonu mu?

Büyük bankaların 2020 yılının ikinci çeyreğinde eğilimi, ticaret gelirlerinde büyük bir artış olduğunu göstermekte. Salgın ve önlem paketlerinin piyasaya sürülmesi, borsada perakende “kayıp korkusu” (FOMO) rallisine yol açtı.

Hisse senetleri için perakende talebindeki belirgin artış, özellikle ticaret departmanları için bankaların gelirlerinin artmasına neden oldu. JPMorgan, örnek olarak, 2020 yılının ikinci çeyreğinde 4,7 milyar dolar net gelir elde etti. ABD yatırım bankası tarihteki en yüksek çeyreklik gelirini açıkladı.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon 14 Temmuz’da şunları söyledi:

“8,9 milyar dolarlık kredi rezervleri oluşturmamıza rağmen ikinci çeyrekte 4,7 milyar dolar net gelir elde ettik, çünkü şimdiye kadarki en yüksek üç aylık gelirimizi ürettik, bu da çeşitlendirilmiş küresel iş modelimizin faydasını gösteriyor.”

Diğer bankalar gibi, Julius Baer’in kârındaki artış büyük olasılıkla Nisan ayının başından bu yana artan perakende ticaret seviyelerinden kaynaklanıyor. Bitcoin, Mart ayından Mayıs ayına kadar yüksek volatilite kaydederken, Haziran ayından bu yana, tarihsel olarak düşük volatilite seviyelerini gördü.

Hisse senetleri son haftalarda önemli ölçüde daha volatil bir durum sergiledi. Satıcılar ve alıcılar, yeni önlem paketinin beklentisi sürekli arttıkça borsada büyük kısa vadeli hareketleri tetikledi.

Ancak, Coinbase’in açıkladığı gibi, Bitcoin, “Kara Perşembe” sonrasında perakende kullanıcılarından büyük bir talep gördü. 13 Mart’ta BTC, kripto para piyasasında tahribat yaratarak 3.600 $’ın altına düştü.

The price of Bitcoin dropped to sub-$3,600 in March

Büyük düzeltmeden sonraki iki ay içinde, Bitcoin 3.600 $ ‘dan 10.440 $’a % 190’lık bir ralli yaşadı. Julius Baer, ​​Ocak ayında dijital varlıklara destek eklediğinden, Mart ile Mayıs ayları arasında Bitcoin’in volatilitesinden faydalanmış olabilir.

Julius Baer 21 Ocak’ta şu açıklamayı yaptı:

“Julius Baer hizmet yelpazesini genişletti ve şu anda güvenli saklama ve işlem çözümleri gibi dijital varlık teklifleri içeriyor […]. Banka, ticareti, güvenliği ve teknik güvenilirliği nedeniyle seçilen belirli bir kripto para grubuna erişim sunabiliyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ballenas bitcoin influyen en el precio btc
İşte Usta Analiste Göre, Bitcoin’de Bugün İzlenmesi Gereken Seviyeler Kriptokoin.com – Bitcoin, ABD doları karşısında 9.150 dolarlık desteğin üzerinde işlem görüyor. Ünlü analist Aayush Jindal’a göre BTC, 9.200 dolarlık direnç bölgesini temizlemeyi başarırsa büyük bir artış gerçekleştirebilir. Bitcoin hala 9.200 dolar ve 9.220 dolarlık direnç seviyelerinin üzerine...
Serkan Eser 21 Temmuz 2020