Bitcoin ETF’leri İçin Sıcak Gelişme: Çabalar Yoğunlaştı!

Bitcoin ETF’leri İçin Sıcak Gelişme: Çabalar Yoğunlaştı!q
Bitcoin ETF’leri İçin Sıcak Gelişme: Çabalar Yoğunlaştı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatının 42.000 doları aşmasıyla birlikte BlackRock ve Bitwise, kendi spot Bitcoin ETF’leri için onay alma çabalarını yoğunlaştırdı. Zira her iki dev de güncellenmiş S-1 prospektüslerini sunarak düzenleyici ortamda önemli bir ilerleme kaydetti. İşte detaylar…

BlackRock’ın stratejik hamleleri

Finans sektörünün güçlü kuruluşlarından BlackRock, yeni bir S-1 değişikliği sunmakta. Yani spot Bitcoin ETF’lerinin rekabetçi arenasına girişinin sinyalini verdi. Bu gelişme, birden fazla ihraççıya talimat veren SEC’in belirgin koordinasyonuyla uyumludur. Bloomberg ETF Stratejisti James Seyffart, düzenleyici makamlar ve ihraççılar arasında devam eden tartışmaları rapor etti. Böylece, düzenleyici ortamda gezinmenin içerdiği karmaşıklıkların altını çizdi.

Kripto alanında önemli oyuncu olan BitwiseInvest de spot Bitcoin ETF için ikinci S-1 değişikliği yaptı. Devam eden değişiklikler ve başvurular, şirketler ve SEC arasında gerçekleşen çabaların ve tartışmaların altını çizmekte. Bu değişikliklerin spesifik ayrıntıları açıklanmamış olsa da, faaliyetlerin telaşı, endişeleri gidermek ve onay sürecini kolaylaştırmak için uyumlu bir çaba olduğunu göstermekte.

SEC’in sıradaki hamleleri: Önümüzdeki hafta kritik

Bu gelişmelerden sadece birkaç gün önce ABD SEC, Bitcoin ETF’si ile ilgili olarak Grayscale ve BlackRock da dahil olmak üzere büyük başvuru sahipleriyle görüşmelere başladı. Bloomberg’den Eric Balchunas, BlackRock’ın Bitcoin ETF’si için halihazırda 100.000 dolarlık başlangıç sermayesi sağladığını iddia etti. Ayrıca şirketin bu girişime olan bağlılığını daha da vurguladığını açıkladı. Bloomberg’in ETF uzmanı Eric Balchunas, yorumlarına devam etti. Özellikle SEC’in ikinci tur yorumları ele alması beklendiğinden önümüzdeki hafta önemli gelişmeler bekliyor. BlackRock’ın güncellenmiş S-1 başvurusunu sunduğunu belirtti. Ayrıca bu haftaki yorumların kapsamlı ve muhtemelen nihai olabileceğine dair söylentilerin dolaştığını bildirdi.

150'den Fazla Altcoin’i Olan Şirketin Odağında Bu Var!

Bitcoin ETF uzmanı neler diyor?

Balchunas, SEC’in spot Bitcoin ETF’leri için ayni başvurulara izin verip vermeyeceğine ilişkin sektör spekülasyonlarının altını çizdi. Söylentiler, başlangıçta yalnızca nakit başvurulara izin verilebileceğini ve başvuru sahiplerini çeşitli senaryolara hazırlanmaya teşvik edebileceğini öne sürüyor. Ayni başvurulara izin verilirse, yetkili katılımcılar ETF birimleri karşılığında Bitcoin sağlar. Ayrıca bir saklama kuruluşu olmadan kripto para birimlerine doğrudan maruz kalma imkanı sunmakta. Buna karşılık, nakit yöntemi ETF birimleri karşılığında nakit sağlamayı içerir. SEC’in spot Bitcoin ETF başvuru sahiplerine yalnızca nakit başvurularını değerlendirmeleri talimatını verdiği bildirilmekte.

Balchunas, SEC ile potansiyel ihraççılar arasındaki görüşmelerin devam ettiğini vurguladı ve Bitwise’ın son S-1 değişikliğini devam eden görüşmelerin kanıtı olarak gösterdi. Bu gelişmeler, spot Bitcoin ETF onayına giden yolda çok önemli bir ana işaret ediyor. SEC güncel başvuruları incelerken sektör oyuncularıyla görüşmelere devam ediyor. Bu sırada, kripto para piyasası Bitcoin’in fiyatını daha da artıracak ve finansal ana akımdaki konumunu sağlam hale getirecek düzenleyici yeşil ışığı merakla bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bitcoin ETF’leri İçin Sıcak Gelişme: Çabalar Yoğunlaştı!