Reklamı kapat

Sıcak Gelişme: SEC’den Bitcoin ETF Kararı!

Mesut İnan
Mesut İnan 16 Haziran 2021
0 görüntülenme
bitcoin etf

SEC’den yeni bir Bitcoin ETF kararı geldi. SEC, VanEck’in Bitcoin ETF başvurusu için daha fazla yorum istedi ve kararı erteledi.

SEC’den Bitcoin ETF kararı

Çarşamba günü, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, varlık yönetimi firması VanEck tarafından önerilen bir Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) onaylayıp onaylamama noktasında kararı erteledi ve daha fazla yorum istedi.  VanEck, Aralık ayında önerilen BTC ETF’si için resmi olarak yeniden başvuruda bulundu ve ürünü listeleyecek borsa  Cboe Mart ayında listelenmesinin önünü açacak önerilen bir kural değişikliği sundu. Nisan ayı sonlarında SEC, bir karara varmanın ek zaman alacağını belirten bir bildiri yayınladı. 17 Haziran, daha önce bu bildiride belirtilen karar tarihiydi.

bitcoin

Çarşamba günkü duyuruda belirtildiği gibi, SEC önerilen kural değişikliği hakkında daha fazla geri bildirim almak istiyor. Bildirim, önerilen diğer BTC ETF’leri için ek karar gecikmelerinin hemen ardından geliyor. Kriptokoin.com olarak daha önceden de belirttiğimiz üzere Fidelity de dahil olmak üzere bir dizi başka firma da BTC ETF’leri önermişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

bitcoin1
Bitcoin Stoklama Çılgınlığı: Balinalar 90.000 BTC Aldı! Bitcoin stoklama çılgınlığı devam ediyor. Blockchain verileri, Bitcoin balinalarının son birkaç ayda BTC satın almaya devam ettiğini ortaya koyuyor. Balinalar dolaşımdaki Bitcoin (BTC)’nin %50’sine sahip Bitcoin’in en son fiyat dalgalanmalarına rağmen, balinalar büyük miktarlarda stok yapmayı bırakmadı....
Mesut İnan 17 Haziran 2021