Bitcoin ETF’leri Onaylanacak Mı? Bloomberg Analistleri Çıtayı Yükseltiyor!

Bitcoin ETF'leri Onaylanacak Mı? Analistler Kesin Gözüyle Bakıyor!
Bitcoin ETF'leri Onaylanacak Mı? Analistler Kesin Gözüyle Bakıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

29 Ağustos’un Grayscale zaferi ardından Bloomberg analistleri, Bitcoin ETF’lerinin onay alma oranını arttırdı. Grayscale dava kararı, ABD’nin ilk spot Bitcoin ETF’si için olumlu bir adımdı. Bloomberg analistleri de ETF’lerin onaylanma ihtimalini %75’e kadar yükseltti.

Analistler, büyük ihtimalle bir Bitcoin ETF onayı göreceğimizi söylüyor

Bloomberg analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart, Grayscale zaferi ardından ABD’de spot Bitcoin ETF’si için onay alma şansının arttığını açıkladı. Bu önemli gelişme, ABD Mahkemesi’nin Grayscale’in Bitcoin Trust’ını (GBTC) spot BTC ETF’sine dönüştürme önergesini kabul etmesinin ardından geldi.

Daha önce Balchunas, spot ETF onayını %65 civarında tutuyordu. Bu da onay ihtimalinin retten daha yüksek olduğunu gösteriyor. X hesabından yaptığı yeni güncellemeye göre, analistler şimdi onay ihtimalini %75’e kadar çıkarıyor.

Bloomberg analisti Eric Balchunas, söz konusu artan oran hakkında bugün X hesabından şunları yazdı:

James Seyffart ve ben, bu yıl piyasaya sürülecek spot Bitcoin ETF’lerinin şansımızı %75’e çıkarıyoruz (24’ün sonunda %95). Grayscale galibiyetini önceki %65 oranımıza dahil etsek de, kararın oybirliği ve kararlılığı beklentilerin ötesindeydi ve SEC’e “çok az hareket alanı” bırakıyor.

Grayscale, Bitcoin ETF onayı için piyasa öncülük ediyor

Bu arada, BlackRock ve Fidelity gibi önde gelen finans kuruluşları, federal düzenleyici kurumdan bugüne kadarki ilk spot Bitcoin ETF’sini almak için rekabet ediyor. Grayscale’in mahkemede kazandığı zafer sonrasında, kripto topluluğu ETF onayının yakın gelecekte daha yüksek bir olasılığa sahip olacağı konusunda genel bir iyimserlik paylaşıyor.

BTC balinaları Grayscale’in zaferini nasıl kutladı?

17 Ağustos’ta Bitcoin piyasasındaki beklenmedik şiddetli satışlar, BTC’yi 20 Haziran’dan bu yana ilk kez 25.000 doların altına düşürdü. Bu kaldıraç azaltma olayı, vadeli işlem piyasalarından 2,5 milyar dolar değerindeki açık pozisyonların birkaç saat içinde kaldırılmasıyla son buldu.

Duygular zayıfladıkça BTC’nin fiyatı takip eden günlerde 26.000 dolarda kaldı. Günlük grafikte temel momentum indikatörleri iki yılın en düşük seviyelerine geriledi. Bu da Bitcoin birikiminde önemli bir düşüşe işaret ediyor.

Ancak 29 Ağustos’taki gün içi ticaret seansında BTC fiyatı 27.000 doların üzerine çıktı. Böylece 17 Ağustos öncesindeki fiyat noktasına geri döndü. Fiyattaki bu artış, Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı zafer sonrasında artan ağ faaliyetinin bir sonucuydu.

Bitcoin yatırımcıları en büyük kazananlardı

Mahkemenin karar haberinin duyulmasının ardından BTC’nin sosyal aktivitesi arttı. Santiment’e göre, Bitcoin etrafındaki tartışmaların artmasıyla birlikte coinin sosyal hacmi anında %7 arttı.

Kriptokoin.com olarak Grayscale zaferinin ardından Bitcoin piyasasının ilk tepkisine bu yazıda yer verdik. Lider kripto şu anda 27.200 dolar bölgesine kazanımlarını korumaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin ETF’leri Onaylanacak Mı? Bloomberg Analistleri Çıtayı Yükseltiyor!