Bitcoin, ETH Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 3 Coinden Aldı!

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
930 görüntülenme
Bitcoin, ETH Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 3 Coinden Aldı!

Bitcoin, toplam 12 milyon dolar çıkış görürken, kısa vadeli Bitcoin, toplam 10 milyon dolar giriş görmüştür. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Bitcoin ve ETH çıkışları görüldü

Kripto para yatırım ürünleri, yatırım ürünleri için düşük hacimli bir hafta olan bu haftada toplam 2 milyon ABD Doları tutarında küçük çıkışlar gördü. Ancak bu, en büyük girişler kısa vadeli yatırım ürünlerine olduğu için daha geniş olumsuz hissiyatı maskeliyor.

ABD’de son makro verilerin yatırımcılar arasında ABD Merkez Bankası’nın (FED) beklenenden daha şahin olacağına dair korkularını artırdığı toplam 14 milyon ABD doları tutarında çıkış görmesi ile görüşler kutuplaşmış durumda. Kriptokoin.com verilerine göre Short-Bitcoin, Solana ,Polygon, Cardano giriş görürken Bitcoin, Ethereum ve Litecoin çıkışlar görmüştür.

Bitcoin, ETH Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 3 Coinden Aldı!

Bitcoin, art arda 3. haftada toplam 12 milyon ABD Doları tutarında çıkışlar görürken, kısa vadeli Bitcoin, bu olumsuz duygu yalnızca ABD’den olmasına rağmen, toplam 10 milyon ABD Doları tutarında giriş gördü. Bu tepkinin, son zamanlarda beklenenden daha güçlü makro veri açıklamalarının yol açtığı ABD yatırımcıları arasındaki gerginliği yansıttığına inanıyoruz, ancak aynı zamanda ABD’deki düzenleyici baskıya karşı duyarlılığını da vurguluyor.

İlginç bir şekilde Ethereum, geçen hafta yalnızca 0,2 milyon ABD doları tutarında çıkış görerek, son zamanlardaki olumsuz duygudan nispeten izole kaldı. Polygon, Solana ve Cardano’da sırasıyla 0,6 milyon ABD Doları, 0,5 milyon ABD Doları ve 0,4 milyon ABD Doları tutarında küçük girişler görüldü. Blockchain hisse senetleri de olumsuz duygudan kaçmadı, ağırlıklı olarak büyüme odaklı şirketler olarak toplam 7,2 milyon ABD Doları tutarında çıkış görerek faiz oranlarına ilişkin beklentilere karşı savunmasız kalmaya devam ediyor.

BTC madencilik zorluğu

2023 başından beri Bitcoin’in fiyatında görülen artış, madenci sayısın da artışa sebep oldu. Bununla birlikte madencilik zorluğu ilk defa 16 Ocak günü rekor kırarak 39,3 trilyon seviyesine ulaşmıştır. Bitcoin’in fiyatında görülen artış, Şubat ayının son haftasında yavaşlayıp düşüşe geçti. Ayrıca Bitcoin madenciliği tarafında giderek artan bir talep görülmektedir.

Bitcoin, ETH Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 3 Coinden Aldı!

Artan talebe paralel olarak BTC madenciliği yapmak daha da zorlaşmaya başlamaktadır. Bununla birlikte en son gelen veriler BTC’nin madencilik zorluğunun, bu hafta sonu ilk kez 40 trilyon sınırını aştığını göstermiştir. Yaşanan bu yükselişin BTC’nin fiyat performansı ve Bitcoin Ordinals ile tetiklendiği öne çıkmaktadır. Son olarak BTC fiyatının, Kasım ayında kaydedilen dip seviyeye göre %40’tan fazla artış göstermesi, trendden yararlanmak isteyen madencilerin dikkatini çekmiştir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin, ETH Unutun: Yatırım Fonları, Bu Altcoin'e Yöneldi!
Bitcoin, ETH Unutun: Yatırım Fonları, Bu Altcoin’e Yöneldi! Bu altcoin fiyatı, Bitcoin tabanlı NFT’lerde ki güçlü büyümenin ardından iki haftada ikiye katlanarak yatırım fonlarının hedefi oldu. Yatırım fonlarının hedefi bu altcoin Tanınmış kripto yatırım fonları, Bitcoin’in büyümesi üzerine bahis oynadıkça Stacks Network’ün tokenine yöneliyor. Stacks,...
Emre Borsan 3 hafta önce