Reklamı kapat

Bitcoin, ETH, SHIB Değil: Bu Altcoin Resmi Para Oluyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
6 görüntülenme
Bitcoin, ETH, SHIB Değil: Bu Altcoin Resmi Para Oluyor!

St. Kitts ve Nevis, 2023’te Bitcoin Cash’i (BCH) yasal para olarak kabul edecek. Kurumsal kabul görme açısından Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Shiba Inu (SHIB) gibi kripto para birimleri hep ön planda oldu. Ancak, St. Kitts ve Nevis Başbakanı Terrance Drew, BCH’i yasal para kabul etmeyi planladıklarını duyurdu. Ayrıca, bir ülke olarak madenciliği yapmayı düşündüklerini açıkladı.

BTC, ETH veya SHIB değil, BCH’yi seçti

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, FTX çöküşü ve ardından yaşananlar kripto piyasasını etkisi altında aldı. Bu krizin ortasında kripto para benimsenmesi açısından önemli bir adım daha atıldı. St. Kitts ve Nevis Başbakanı Terrance Drew, St. Kitts ve Nevis’teki bir Bitcoin Cash (BCH) konferansı sırasında açıklamalar yaptı. Bu doğrultuda Drew, SHIB değil BCH’nin Mart 2023’e kadar ülkede yasal para haline geleceğini duyurdu. Başbakan ayrıca, ülkesinin BCH madenciliğiyle de ilgileneceğini kaydetti. Ek olarak, kripto para birimi ile “gelecekteki fırsatların” diyaloğunu ve araştırılmasını memnuniyetle karşılayacağını belirtti. Konuya ilişkin olarak Kim Dotcom Twitter hesabı, şu paylaşım yaptı:

St. Kitts ve Nevis Başbakanı az önce Bitcoin Cash’in Mart 2023’e kadar ülkesinde yasal para haline geleceğini duyurdu. Hiçbir ülke diğer ulusların para birimlerini yasaklayamayacağından BCH için büyük bir adım. Sırada harika yeni uygulamalarla toplu kullanım.

Bitcoin yerine neden Bitcoin Cash?

Duyuru, Orta Afrika Cumhuriyeti’nin Nisan ayında Bitcoin’i (BTC) yasal ihale olarak kabul etmesiyle gösterildiği gibi, kripto para birimlerinin ana akım olarak benimsenme eğiliminin arttığı bir dönemde geldi. Bununla birlikte açıklama, ülkenin Bitcoin yerine Bitcoin Cash’i benimseme seçimi konusunda tartışmalara yol açtı. Bu nedenle kararın destekçileri bilgi için WhyBitcoinCash web sitesine işaret ediyor.

SHIB

Bitcoin Cash, hızlı ödemeler, mikro ücretler, gizlilik ve yüksek işlem kapasitesi (büyük bloklar) ile sağlam küresel para olmayı hedefleyen peer-to-peer bir elektronik nakit sistemi. Tıpkı bir dolar faturası gibi fiziksel paranın doğrudan ödeme yapılan kişiye verilmesi gibi, Bitcoin Cash ödemeleri de doğrudan bir kişiden diğerine gönderilir.

Bitcoin Cash, izinsiz, merkezi olmayan bir kripto para birimi. Bu yüzden, güvenilir üçüncü taraflara ve merkez bankasına ihtiyaç duymuyor. Geleneksel itibari paradan farklı olarak BCH, bankalar ve ödeme işlemcileri gibi parasal aracılara bağlı değil. İşlemler, hükümetler veya diğer merkezi şirketler tarafından sansürlenemez. Benzer şekilde, finansal üçüncü şahısların BCH ağı üzerinde hiçbir kontrolü yok. Bu yüzden de fonlara el konulamaz veya dondurulamaz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptoslate

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FTX Bu Coinleri Borsalara Boşaltıyor: Binance Açıklama Yaptı!
FTX Bu Coinleri Borsalara Boşaltıyor: Binance Açıklama Yaptı! Çöküşüyle kripto para piyasanı derin bir krize sürükleyen FTX, şimdi de kilitli tokenleri borsalara boşaltıyor. Binance ve Huobi, 400 milyon dolarlık token yasadışı olarak serbest bırakıldıktan sonra FTT mevduatlarını engelledi. Tokenler, FTT’nin ana dağıtımcı adresinden yasa dışı...
Vural Erkan 3 hafta önce