Bitcoin, ETH, SOL ‘Derin Kırmızı’da! Milyonlar Tasfiye Oldu

Bitcoin, ETH, SOL ‘Derin Kırmızı’da! Milyonlar Tasfiye Oldu
Bitcoin, ETH, SOL ‘Derin Kırmızı’da! Milyonlar Tasfiye OlduCoins with bitcoin symbol on red light and crypto stocks chart background. Concept of a cryptocurrency market crisis.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve diğer büyük altcoinler, günün ilk saatlerinde dikkat çekti. Zira yeni işlem gününün önemli bir dalgalanmayla açılmasıyla haftaya çalkantılı bir başlangıç yaptı. Piyasa kayda değer düzeltmelere ve kazançlara tanıklık ederek önümüzdeki haftanın gidişatını belirledi.

Bitcoin ve altcoinler kırmızı bölgede

Hafta, Bitcoin’in 24 saatlik bir süre içinde %5’lik bir düşüş yaşamasıyla başladı. Zira BTC, 42.000 dolara yükselmeden önce 41.300 dolara kadar geriledi. Ethereum ve Solana da bunu takip etti. Özellikle sırasıyla 2.170 dolar ve 66 dolara kadar kısa süreli düşüşler yaşadı. Bu dalgalanmaların çoğu, basın saatinden önceki saatler içinde meydana geldi. Böylece büyük kripto para birimleri için kırmızı bir bölgeye katkıda bulundu.

Hong Kong’daki VDX Araştırma Müdürü Greta Yuan, piyasa ayarlamasını beklenenden daha iyi tarım dışı istihdam ve düşük işsizliğe bağladı. Yukarıdaki görselde görebileceğiniz Coinglass verileri, Bitcoin ve Ether’in sırasıyla 89 milyon dolar ve 74 milyon dolar ile başı çektiği 335 milyon doların üzerinde tasfiyeye tanık olduğunu gösterdi. Lucy Hu ve Willy Woo gibi analistler rasyonel kâr alımlarını vurguladı. Ayrıca ekonomik göstergelerle bağlantılı potansiyel düzeltmelere işaret etti.

Uzmanlar neler diyor?

Willy Woo, Bitcoin CME boşluğuna atıfta bulunmuştu. Bu nedenle Bitcoin fiyatlarında 39.700 dolara kadar bir düzeltme olasılığını vurguladı. Bu olgu, Bitcoin’in Chicago Ticaret Borsası’ndaki fiyatında bir boşluk bırakıldığında ortaya çıkıyor. CME boşluğu, tarihsel olarak fiyatların geri çekilmesine yol açmıştı. Kripto para analisti Michael Van de Poppe, altcoin piyasa değerinde bir kırılma olduğunu belirtti. Özellikle, toplam piyasa değerinde 1,1-1,3 trilyon dolar arasında bir zirve için potansiyel alanlar önerdi.

EQI Bank İcra Direktörü Eli Taranto, beklenenden daha güçlü bir istihdam raporuna rağmen önümüzdeki haftalarda Bitcoin için potansiyel düşük bölge konusunda uyarıda bulundu. Bireysel yatırımcıların tatil döneminde kar elde etmesinin etkisini vurguladı ve yaklaşan ETF‘leri çevreleyen beklentinin altını çizdi.

Amazon ve Bitcoin arasındaki benzerlik

Buna ek olarak, TechDev adlı bir kripto analisti, Bitcoin’in son fiyat hareketleri ile Amazon’un on yıl önceki hisse fiyatı arasında ilgi çekici bir karşılaştırma sundu. X’te bir grafik paylaşan TechDev, çift zirveler ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine ani parabolik hareketler de dahil olmak üzere yapısal benzerliklerin altını çizdi. Analist, tarihsel yapısal benzerlikler göz önüne alındığında, mevcut seviyeden yeni zirvelere hızlı hareketin olağandışı olmayacağını öne sürdü.

Hafta boyunca kripto para piyasası küresel ekonomik göstergeleri izleyecek. Ayrıca on-chain analizler ve piyasa duyarlılığı ile dinamik kalmaya devam edecek. Dolayısıyla trader ve yatırımcılar, daha geniş finansal ortamdaki potansiyel düzeltmeler ve gelişmeler için hazırlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bitcoin, ETH, SOL ‘Derin Kırmızı’da! Milyonlar Tasfiye Oldu