Bitcoin, ETH ve XRP: Hafta İçinde Bu Seviyeler Bekleniyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 Mayıs 2022
0 görüntülenme
CRIPTODIVISAS DREAMSTIME

Bitcoin fiyatı, son üç ayda iki kez test edilen önemli bir destek seviyesi etrafında dengeleniyor. Analist Akash Girimath’a göre satın alma baskısının yeniden canlanması, BTC, ETH ve XRP fiyatını daha yukarı itebilir.

Bitcoin (BTC) dalgalanmaya hazırlanıyor

BTC fiyatı son üç aydır paralel bir kanalda yükselerek işlem görüyor. Ancak mevcut yeniden test, 200 SMA’ya yavaşça nüfuz ederek alıcıların azaldığını gösteriyor. Daha önce işlediğimiz üzere, üç günlük grafikte yükselen bir mum çubuğu alıcıların aktif kaldığını gösterir. BTC’nin hala 200 üç günlük SMA’yı aşması ve 42.153 ila 43.981 dolar arasında değişen günlük tedarik bölgesine ulaşması gerekiyor. Artışın arz bölgesi çevresinde sınırlı olması ve %9’luk bir artışa işaret etmesi bekleniyor.

Yükselen paralel kanal ve yükseliş tezi mantıklı olsa da, analiste göre 34,752 doların altında bir günlük mum kapanışı, yükseliş tezini tamamen geçersiz kılabilir.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ethereum fiyatı, uzun süredir devam eden destek kümesini kırdı ve 2.800 dolardan 3.000 dolara çıkarak satış baskısında kısa vadeli bir artış olduğunu gösterdi. Alt trend çizgisinden son dönüşü cesaret verici, ancak uzatmak için 2,908 ve 3,061 doları aşması. Analiste göre ETH daha sonra 2022’de en fazla ETH hacminin işlem gördüğü 3.129 dolara ulaşabilir. Bu, mevcut 2.855 doolar seviyesinden %21’lik bir artış olan 3.472 dolarda 200 günlük SMA’ya bir yükseliş başlatacak.

Daha düşük bir tabana neden olarak yükseliş tezini geçersiz kılmak, ETH’yi haftalık destek seviyesinin 2.541 doların altına çeken negatif momentumla tetiklenebilir. Bu gelişme, analiste göre psikolojik olarak 2.000 dolar seviyesine düşmesine neden olabilir.

Ripple fiyatı, satış tarafındaki baskıyı ortadan kaldırıyor

Ripple fiyatı, Ocak ayı sonlarında belirlenen satış durdurmalarını toplamak için 0,601 doların altına düştü. Bu hareket negatif basıncı azalttı ve geri dönüşün yakın olduğunu gösteriyor. Grafikte görüldüğü gibi, toparlanma sağlam ve ortalamaya 0,733 dolardan dönüş istiyor. Bu, muhtemelen Ripple’ın yerel bir zirve yaratacağı yerdir. Bu teze güven eklemek, 2022 kontrol hacminin yoğunlaştığı 0,768 dolara işaret edebilir. Bu nedenle, 0,733 ila 0,768 dolar aralığı, yatırımcıların rezervasyon kârını düşünmesi gereken yerdir.

Bitcoin, ETH ve XRP analizi

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Akash Girimath, yatırımcıların alternatif olarak takip edebileceğini bir senaryo ile sonlandırıyor:

0,601 dolar destek seviyesinin altında bir günlük mum kapanışı, yükseliş argümanını baltalayarak daha düşük bir dip sağlayabilir. Bu durumda, XRP 0,548 dolarlık destek seviyesine düşebilir ve ardından yön sapmasını yeniden değerlendirebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

shutterstock 1875857281
Ünlü Yönetici, Bu 3 Altcoin İçin Gizli Mesaj Bıraktı! Yuga Labs, Otherside NFT’leri satışında Ethereum ağının gas ücretleri 40.000 dolara ulaştı. Etherscan verilerine göre çok sayıda kullanıcı, 2,6 ETH (6.500 dolar) ile 5 ETH (14.000 dolar) arasında gas ödedi. Bu konuda, ünlü yönetici Mike Alfred, 3...
Buğra Çağlar 2 Mayıs 2022