Bitcoin, Ethereum, SHIB, DOT İçin 2023 Tahminleri!

Bitcoin, Ethereum, SHIB, DOT İçin 2023 Tahminleri!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasaları, 2022’de tarihsel olarak düşüş eğilimi gösteren yıllık ticareti kapatmanın eşiğinde. Piyasalar hopiuma dönerken fiyatları coşkuyla yükselten devasa boğa koşusunun ardından piyasaların temizlendiği görülmüştür. Ancak, istenmeyen karakterler piyasadan çıktıktan sonra, şimdi kayda değer bir yükselişin zamanı gelmiş gibi görünmektedir. Kriptokoin.com olarak 2023 yılı için yapılan Bitcoin, Ethereum, SHIB ve DOT tahminlerini sizler için derledik.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin fiyatları, bir ayı aşkın süredir tuttuğu destek seviyelerinin hemen üzerinde işlem görmeye devam ediyor. Fiyat, son birkaç gündür kritik 200 günlük MA seviyelerini test ediyor. Ancak ne yazık ki her seferinde sert bir ret ile karşılaşıyor. Bu arada, BTC fiyatının 2022 dip seviyelerini yeniden test etmesinden korkulan düşüş hacmi hakim olmaya devam ediyor.

Bitcoin, Ethereum, SHIB, DOT İçin 2023 Tahminleri!

BTC fiyatı, boğaların açık denizde kalmaya devam etmesi nedeniyle oynaklığı büyük ölçüde azalttı. Düşüş üçgeni, düşüş üçgeninin devam ettiğinin sinyalini verecek şekilde genişliyor. Önümüzdeki 24-48 saat içinde, BTC fiyatının, alçalan üçgenin direnciyle de çakışan 200 günlük MA seviyelerinde üst direnci test edeceğine inanılıyor. Başarılı bir girişim, fiyatın 17.000$’ın üzerine çıkmasını ve sonunda 18.000$’ı görmesini sağlayabileceği söylenmektedir. Ayrıca reddedilme, 14.000 $’ın altına düşmesi için yeni bir düşüş dalgası oluşturabileceği konuşulmaktadır.

Ethereum (ETH)

Ethereum fiyatı, yıldız kriptoyu takip ediyor. Ancak belirleyici bir simetrik flama içinde işlem görüyor. Fiyat, önümüzdeki birkaç haftayı daha tüketebilen konsolidasyonun ucuna henüz yaklaşmadı. Bu nedenle, piyasalar mevcut ayı piyasasının dibine doğru ilerlemeye devam ederken, fiyat o zamana kadar sıkışık seviyelerde dar bir eğilim gösterebilir.

Bitcoin, Ethereum, SHIB, DOT İçin 2023 Tahminleri!

ETH fiyatının bir süre daha 1200 doların altında konsolide olacağı ve üçgenin alt desteğini test ettikten sonra yükseleceği varsayılıyor. Bununla birlikte düşük seviyelerden geri döndükten sonra, fiyat yükselebilir ve seviyelerin üzerine çıkarak kritik seviye olan 1400 $’a ulaşabilir. Ancak, bu seviyelere ulaştıktan sonra ETH fiyatı, ilerlemeyi engelleyebilecek ancak ileride yükseliş eğilimini sürdürebilecek küçük bir ret ile karşılaşabilir.

Shiba Inu (SHIB)

En son Shiba Inu haberlerine göre, düşüş eğilimi devam ediyor. Bununla birlikte piyasadan pek bir şey beklenmiyor. Sektörün bu trendden kurtulması biraz zaman alabileceği düşünülmektedir. Birçok analist, büyük bir kripto kışının yakın gelecekte henüz gelmediğini düşünmektedir. Bazı yatırımcılar için de iyi günlerin köşeyi beklediğini söylüyor.

Bitcoin, Ethereum, SHIB, DOT İçin 2023 Tahminleri!

SHIB fiyatı, 2022 ticaretini yükseliş notuyla sonlandırırsa ve mirasını sürdürürse yeni hedef beklenmektedir. DAO, Shiba Inu oyunu ve NFT’ler gibi girişimlerin daha fazla ivme kazanmasıyla, fiyat 0,0000259$ hedefini aşabileceği söyleniyor. Aynı zamanda, olağan alış ve satış baskıları fiyatı 0,0000185$’a çıkarabileceği düşünülmektedir. Son olarak, düşüş eğilimleri fiyatı 0,0000112 $ seviyesinde bırakabileceği söylenmektedir.

Polkadot (DOT)

DOT tokenleri, Polkadot blok zincirinin yerel kripto para birimidir. Yönetim sistemi, tüm DOT token sahiplerinin oy haklarına sahip olduğu yerdir. Teklifler DOT sahipleri tarafından veya kurul tarafından yapılmaktadır. Polkadot’a lansman sonrası birkaç yükseltme, Polkadot’un uzlaşmalar arası iletişim standardı olan XCM’nin piyasaya sürülmesi, XCMP’ye (zincirler arası mesaj geçirme protokolü) yükseltmeler, yönetişim iyileştirmeleri ve parathread’lerin başlatılması dahil olmak üzere yenilikçi projelerin geliştirme aşamasındadır.

Bitcoin, Ethereum, SHIB, DOT İçin 2023 Tahminleri!

Polkadot, parachains ile artan yükselişinin yanı sıra benimsemeyi ve faydayı memnuniyetle karşılıyorsa ağ, duygusal inançlarda ve hacimlerde bir artışa tanık olacaktı. Bu, nokta altcoin varlığını yıl boyunca ticareti 7.6845 dolardan kapatmaya itebilir. Öte yandan, ayıların hakimiyeti minimum fiyatı 5,2321 dolara çıkarabileceği düşünülmektedir. Bununla birlikte doğrusal bir projeksiyonla kısıtlanan ortalama nokta fiyatı, tabanı 6,4583$ olabileceği söylenmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin, Ethereum, SHIB, DOT İçin 2023 Tahminleri!