5 Analist: Bitcoin Eylül-Ekim’de Bu Seviyelerde Olabilir!

september
september
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto uzmanları, Federal Rezerv’in likidite artırıcı teşvik programının yaklaşmakta olan daralmasını, Bitcoin piyasasında büyük bir düşüş olarak görmediklerini söyledi. Ayrıca uzmanlar, Jerome Powell’un açıklamalarına değindi ve piyasa için olası sonuçları açıkladı. Eylül ve Ekim aylarında bu seviyeler bekleniyor…

Pandemi BTC fiyatını 12 ayda 10 katına ulaştırdı

Fed Başkanı Jerome Powell Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD merkez bankasının önümüzdeki çeyrekte daralmaya başlayabileceğini ve programı 2022 ortasına kadar sonlandırabileceğini söyledi. Singapur merkezli Signum Capital yönetici ortağı John Ng Pangilinan, küreselleşmenin zaman mesele olduğunu ve bunun zaten hesaba katıldığını düşündüğünü söyledi.

Bitcoin, DOGE, ETH ve Ripple Tahminleri:

Mart 2020’den bu yana FED, niceliksel kolaylaştırma veya QE olarak bilinen bir parasal teşvik programı aracılığıyla ayda 120 milyar dolar değerinde varlık satın alıyor. Pandeminin ekonomik yansımalarını kontrol altına almak için başlatılan program, benzeri görülmemiş varlık fiyatları enflasyonunu tetikledi. Birincisi, Bitcoin (BTC), Nisan 2021’e kadar olan 12 ayda 10 kat artışla 64,801 dolara yükseldi.

Kısmi müzakereler bu yılın ilk çeyreğinde dolaşmaya başladı ve ABD’nin 13 yılın en yüksek enflasyonunu bildirmesinin ardından Mayıs ortasında güçlendi. Bitcoin, Mayıs ayının ikinci yarısında, belki de FED’in daralma olasılığının artmasına tepki olarak 58.000 dolardan 30.000 dolara düştü. Hareket, Tesla’nın kripto para madenciliğine ilişkin çevresel kaygılar nedeniyle elektrikli araçları için Bitcoin ödemelerini askıya alma kararıyla aynı zamana denk geldi.

Faiz kararları Bitcoin fiyatının belirleyici unsurları mı?

GSR’de küresel ticaret başkanı Anthony Vince şunları söylüyor:

Kripto (dünya) niceliksel genişlemeye (teşvik) çok fazla dikkat etmiyor ve şu anda kripto projelerine yatırım yapmak istese de sistemde kesinlikle çok fazla para dolaşıyor.

Fed Başkanı Jerome Powell’dan Çin Merkez Bankası Dijital Para Birimi Açıklaması

Gerçekten de, FED sadece önümüzdeki çeyrekte para yazıcısını kapatmayacak ve ekonomide yeni bir şok olmadığı varsayılarak program, altı ile sekiz ay içinde aşamalı olarak kaldırılacak. Merkez bankası ilk faiz artırımının zamanlamasını 2022’ye çekerken, borçlanma maliyetlerinin uzun bir süre pandemi öncesi yüksek olan %2’nin altında kalması muhtemel gözüküyor.

Powell Çarşamba günkü basın toplantısında zayıflama sinyali verdiğinden beri Bitcoin zayıflık belirtileri göstermedi. Kripto para birimi, Çarşamba günü %7 yükseldikten sonra gün içinde %1.5’lük bir kazancı temsil eden, basın zamanında 43.838 dolardan işlem görüyor. Bu, 13 Ağustos’tan bu yana en büyük tek günlük kazanç oldu. Stack Funds’ın kurucu ortağı ve COO’su Matthew Dibb şunları söyledi:

Federal Açık Piyasa Komitesi’nden (FOMC) bu yana, hisse senetleri dahil piyasalar yükselişini sürdürdü. Bunun kripto para birimlerine akışından kısa vadeli bir risk görmüyoruz.

2 Bitcoin Ustası, Aralık 2021 ve Aralık 2022 Seviyelerini Verdi!

Bitcoin fiyatında dip demek için çok erken olabilir

Stack Funds’tan Dibb, Bitcoin (BTC)’in son zamanlardaki en düşük seviyelerinden 40.000 dolara yakın olan %11 toparlanmasını dikkatle izliyor. Dibb, bir WhatsApp sohbetinde CoinDesk’e “Bitcoin dibe vurduysa söylemek için çok erken” dedi ve şunları ekledi:

Bazı olumlu makro manşetlerin ardından son 24 saat içinde bazı iyi spot alım akışları gördük; ancak bazıları, desteklenmesi gereken ağır ve hızlı bir satıştan sonra bunun bir ‘ölü kedi sıçraması’ olduğundan korkuyor

Signum Capital’den Pangilinan, devamının gelebilmesi için bu seviyeyi işaretledi:

Bitcoin (BTC)’in şu anda işlem aralığının güvende olması için 45.000 doların üzerinde olması gerekiyor.

Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelere Gidiyor!

Ölü bir kedi sıçraması (dead cat bounce), spekülatörlerin düşüş pozisyonlarını kareleştirmesinden kaynaklanan önemli bir düşüşün ardından fiyatta geçici bir iyileşmedir. Yatırımcılar, Çinli emlak devi Evergrande’deki krizin küresel ekonomiye yayılacağı endişesiyle risk satarken, 21 Eylül’e kadar olan üç gün içinde Bitcoin 49.000 dolardan 40.000 dolara düştü. FED ve yenilenen kripto düzenleyici korkuları piyasadaki belirsizliği artırdı.

Fed şimdi yoldan çıktı ve Evergrande korkuları, Çin’in nakit sıkıntısı çeken emlak geliştiricisini devralabileceğini belirten medya raporlarıyla azalıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, düzenleyici riskler oyalanmakta ve yağma yapmaya hazırlanıyor olabilir. GSR’den Vince, “Düzenleme netliği şu anda kripto büyümesine yönelik ana tehdittir, artan netliğin kurumların uyması gereken çok katı bir kayıt yığınına sahip oldukları için piyasaya girmesine izin vereceğini söyleyebilirim” dedi.

GSR’den Vince:

Düzenleme netliği şu anda kripto büyümesine yönelik ana tehdittir, artan netliğin kurumların uyması gereken çok katı bir kayıt yığınına sahip oldukları için piyasaya girmesine izin vereceğini söyleyebilirim.

Bu Hafta Kırmızı Tahtanın Lideri Olan 8 Altcoin!

Bu haftanın başlarında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa (SEC) Komisyonu Başkanı Gary Gensler, kripto endüstrisini düzenleme çağrısını yeniledi ve stablecoin’leri pokerle karşılaştırdı. Bir New York Times makalesine göre, düzenleyiciler stablecoin’leri sistematik olarak riskli olarak belirleyebilir veya onlara menkul kıymetler veya bankalar gibi davranabilir.

Stablecoin’ler veya değerleri ABD doları gibi bir referansa sabitlenmiş kripto para birimleri, kripto para birimi alımlarını finanse etmek ve merkezi olmayan finansta teminat olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Piyasa değeri bir yılda 20 milyar dolardan 100 milyar doların üzerine çıktı. Bu nedenle, stablecoin’ler üzerindeki düzenleyici baskı, Bitcoin ve daha geniş kripto piyasası için kısa vadeli bir risk oluşturuyor.

Evergrande Krizi Ne Getirecek?

Bitcoin fiyatı için Eylül-Ekim tahminlerini açıkladı

Stack Funds’tan Dibb, “Gensler’in sözleri de dahil olmak üzere birçok manşet BTC’nin kısa vadeli duyarlılığını kesinlikle etkiledi” dedi ve ekledi:

Bu devam eden bir destan olacak olsa da, fiziksel veya geleceğe dayalı bir (borsa yatırım fonunun) yakında yeşil ışık yakabileceğine dair bazı taze iyimserlik de dahil olmak üzere, düzenleyici gelişmeye dair umut verici bazı işaretler görüyoruz.

Son olarak Vince, “Belki de Dubai, bu belirsizlikten yararlanmak ve güvenli bir sığınak sunmak için bir kripto merkezi haline gelir” dedi ve Bitcoin’in sonunda yükseliş trendini sürdüreceğini de sözlerine ekledi. Vince’in Bitcoin için Eylül ve Ekim tahminleri şunlar oldu:

BTC’nin 50.000 doları aştığını görüyorum, Eylül ve Ekim, piyasa yaz tatilinden döndüğü için geleneksel olarak oldukça dalgalı aylar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

5 Analist: Bitcoin Eylül-Ekim’de Bu Seviyelerde Olabilir!