Reklamı kapat

Dünyanın En Eski Bitcoin Borsası FIFA’nın Geliştiricisine Satılıyor

Serkan Eser
Serkan Eser 25 Nisan 2018
0 görüntülenme

Güney Koreli oyun şirketi, dünyanın en eski Bitcoin borsası Bitstamp’i alma yolunda.


Aylar süren dedikodular sonunda biraz daha netleşti. Lüksemburg merkezli kripto para borsası Bitstamp, Business Insider’da raporlandığı üzere video oyunu geliştiricisi Nexon’a satılıyor.

Bitcoin borsasının Nexon’a tahmini maliyeti ise 350 milyon dolar seviyesinde.

Eğer satış gerçekleşirse dünyanın en eski borsası Güney Kore’li şirket tarafından yönetilecek.

Nexon aynı zamanda FIFA, Counter Strike gibi milyonlara ulaşan oyunların da geliştiricisi.

1995 yılında kurulan Güney Koreli oyun geliştiricisi 2005 yılında Tokyo merkezli bir şirket haline gelse de Güney Kore, ABD, Tayvan ve Tayland gibi ülkelerde de faaliyet göstermeye devam ediyor.

Business Insider 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Şey!
25 Nisan Bitcoin Fiyat Analizi Beklenen oldu ve Bitcoin 9,000 dolar destek noktasının üzerinde dengelendi. Bu süreç içerisinde 9,400 dolarlık direnç noktası kırıldı ve bir sonraki seviye 9,800 dolar test edildi. Bu oyunun doğasında yer alan düzeltme ise bu seviyede devreye girdi...
Burak Can Senyelli 25 Nisan 2018