Reklamı kapat

Bitcoin Fiyatı 1.000 Doları Sildi! İşte Analiste Göre, Sıradaki Seviyeler

Serkan Eser
Serkan Eser 29 Ekim 2020
0 görüntülenme
bitcoin 38

Kriptokoin.com – Bitcoin fiyatı, ABD doları karşısında 13.850 dolardan aşağı yönlü bir harekete başladı ve yaklaşık 1.000 dolar düştü. Ünlü analist Aayush Jindal’a göre, Bitcoin fiyatı düşüş işaretleri gösteriyor ve hatta 13.000 dolarlık desteğin altına bile düşebilir.

  • Bitcoin fiyatı 13.500 dolarlık desteğin üzerinde kalamadı ve 13.200 doların altına düştü.
  • Fiyat şu anda 13.200 dolar ve 100 saatlik basit hareketli ortalama civarında konsolide ediliyor.
  • BTC/USD paritesinin aatlik grafiğinde 13.220 dolara yakın destekle oluşan önemli bir sözleşme üçgeni var (Kraken’den gelen veri akışı).
  • Analiste göre, parite yakın vadede 13.200 dolar ve 13.100 doların altındaki düşüşüne devam edecek gibi görünüyor.

Ünlü analist Aayush Jindal: Bitcoin fiyatı aşağı yönde düzeltmeye başladı!

Bitcoin fiyatı, büyük bir aşağı yönlü düzeltmeye başlamadan önce 13.850 dolardan yeni bir aylık en yüksek seviyeye ulaştı. BTC, kısa vadeli bir düşüş bölgesine geçmek için 13.500 dolarlık destek seviyesini kırdı. Düşüş, 13.200 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında hız kazandı. Fiyat 13.000 dolar seviyesinin altına bile kaydı ve 12.899 dolara kadar düştü. 

Son zamanlarda, 13.000 dolar ve 13.100 dolar seviyelerinin üzerinde bir iyileşme dalgası vardı. Fiyat, son düşüşün %23.6 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde işlem gördü. BTC 13.850 dolardan 12.899 dolara düştü. Bitcoin şu anda 13.200 dolar ve 100 saatlik basit hareketli ortalama civarında konsolide ediyor. Ayrıca, BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 13.220 dolara yakın destekle oluşan önemli bir sözleşme üçgeni var. 

İşte Bitcoin’in kısa vadede görebileceği seviyeler

Üçgen desteğinin ve 13.200 doların altında olumsuz bir kırılma varsa analiste göre, yeni bir düşüş riski var. Bir sonraki büyük destek  analiste göre, 13.000 dolar seviyesine yakın. Boğalar 13.000 dolarlık destek seviyesini savunamazlarsa analiste göre, önümüzdeki seanslarda 12.600 dolar seviyesine veya 12.500 dolara doğru genişletilmiş bir aşağı yönlü düzeltme için kapıları açabilir.

kripto

Bitcoin 13.200 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kalırsa analiste göre, üçgen direncini 13.315 dolar seviyesinin yakınında temizleyebilir. Bir sonraki kilit direnç analiste göre, 13.375 dolar seviyesine yakın. Bu seviye, son düşüşün %50 Fib geri çekilme seviyesine yakın. Boğalar için ana engel analiste göre, 13.500 dolar seviyesinin yakınında. Analiste göre, bu seviyenin üzerinde fiyatın rallisini yeniden başlatması muhtemel ve hatta 13.850 dolarlık en yüksek seviyeyi tekrar ziyaret edebilir.

Teknik göstergelerle Bitcoin fiyatının mevcut görünümü

Saatlik MACD: BTC/USD paritesi için MACD’nin düşüş bölgesine geçmesi muhtemel.

Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi): BTC/USD paritesi için RSI şu anda 50 seviyesinin oldukça altında.

Başlıca Destek Seviyeleri: 13.200 dolar, ardından 13.000 dolar.

Ana Direnç Seviyeleri: 13.315 dolar, 13.375 dolar ve 13.500 dolar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin is Undervalued but Increased Adoption Could Offset Valuation Surges
Ünlü Ekonomist: En İyi Yatırım Fırsatı! Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor Kriptokoin.com – Global Macro Investor ve Real Vision Group’un kurucusu ve CEO’su Raoul Pal, Bitcoin’in neden şu anda etrafındaki her şeyi emip yok eden “süper kütleli bir kara delik” haline geldiğini açıkladı. Aynı zamanda ünlü ekonomist Raoul Pal,...
Serkan Eser 29 Ekim 2020