BITO Etkisi: Bitcoin Fiyatı, 64 Bin Doları da Kırdı!

gold bitcoin symbol on a stock chart
gold bitcoin symbol on a stock chart
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’deki ilk Bitcoin ETF’sinin işleme açılmasının ardından Bitcoin fiyatı altı ayın en yüksek seviyesi olan yaklaşık 64.500 dolara yükseldi. Detaylara ve son gelişmelere birlikte bakalım…

Bitcoin fiyatı, 6 ayın en yüksek seviyesine ulaştı!

ABD’deki ilk Bitcoin ETF’si işleme açıldı. Bildirildiğine göre, BITO işlem gününü %4,65 artışla yaklaşık 41,8 dolar seviyesinde tamamladı. ABD borsasının kapanmasından kısa bir süre sonra, ETF‘nin işlem hacmi, kapanış fiyatlarında 1 milyar doları aşan 23,9 milyon hisseye ulaştı ve yatırım aracı tarihteki en iyi ETF lansmanlarından biri olarak görülüyor. BITO, doğrudan kripto para birimlerine yatırım yapmak yerine Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) işlem gören Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapacak şekilde yapılandırıldı.

BTC/USD 4 saatlik grafik | Kaynak: TradingView

Bu da bazı analistlerin konuya yönelik şüpheci olmasının bir nedenidir. Fon beklemenin BTC’nin spot fiyatı üzerinde önemli bir etkisi vardır. Ama çok ileri gittik gibi görünüyor. BTC, son 24 saat içinde yaklaşık %3 artışla spot piyasada iyi fiyatlandı. Alıcılar, Asya gündüz saatlerinde kripto borsası OKEx’te büyük bir satış emrini hızla emdikten sonra aktif kaldılar. Ve fiyat hareketi, Bitcoin’in başka bir boğa koşusuna yönelebileceğini gösteriyor.

Bitcoin, geçen hafta rekor bir haftalık kapanışın kaydetti

Bitcoin fiyatı, geçen hafta rekor bir haftalık kapanışın kaydetti ve 6 Nisan’da 61.500 dolarlık haftalık kapanışla zirveye ulaştı. Geçen hafta, Ocak 2021’den bu yana en belirleyici yükseliş trendlerinden biriydi. Bununla birlikte altcoin piyasası, ETH hala 3.800 dolarlık bölgede sıkışıp kaldığı için herhangi bir olumlu gelişme görmedi. Piyasadaki en büyük ikinci kripto para kırılır ve 4.000 doları aşarsa, belki para altcoin’lere akacaktır.

Kaynak: Santiment 

İyi haber şu ki, Facebook’un dijital cüzdan yan kuruluşu Novi, Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, kullanıcıların ABD ve Guatemala’da bir pilot programda Paxos doları (USDP) ile ticaret yapmasına izin verecek. Kripto borsası Coinbase, program için saklama hizmetleri sağlayacak. Bir Facebook basın açıklamasına göre, “Facebook’un Diem (eski adıyla libra) stablecoin’inin, düzenleyici onay aldıktan ve yayına girdikten sonra Novi ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.” Çoğu altcoin günü yüksek kapattı ancak henüz önemli kazançlar göstermedi. Genel kripto para piyasa değeri 2.5 trilyon dolar ve Bitcoin’in Hakimiyeti %47.7’dir.  Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

BITO Etkisi: Bitcoin Fiyatı, 64 Bin Doları da Kırdı!