Bitcoin Fiyatı, Bu Haberle 56.000 Doları Kırdı Geçti!

https   specials images.forbesimg.com imageserve 608c29336b8e716fa5e69493 0x0
https specials images.forbesimg.com imageserve 608c29336b8e716fa5e69493 0x0
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir günlük konsolidasyonun ardından, Bitcoin fiyatı ATH seviyesinin altındaki dirençlerin üzerinde kapanmaya devam ederken, kademeli yükselişler sürdürülüyor. BTC fiyatı 8 Ekim’de 4 ayın en yüksek seviyesine geri dönmek için iki saatte 2.000 dolar kazandı. Düzenleyicilerin Bitcoin ETF’lerini onaylaması durumunda bir yükseliş dalgası daha bekleniyor. Ancak buna katılmayan uzmanlarda var.

Bitcoin fiyatı Çarşamba gününün zirvesini geçti

TradingView verileri, yükseliş ivmesinin Bitstamp üzerinde 56.150 dolara ulaştığını gösterdi. Çarşamba günkü ani artışta Bitcoin fiyatı 55.800 doları aştı ve konsolidasyonla geçen Perşembe günü ardından aşılması gereken bir seviye olarak kaldı. Analistler Bitcoin fiyatından sert bir yükseliş daha bekliyordu:

Sanırım hemen gelecek başka bir BTC pump’u daha var. Söylemem gerekirse, acımasız olacak.

Ardından, yeni bir yükseliş beklentisiyle tahminler alevlendi. ABD düzenleyicisinden gelebilecek ETF onayına ve olası etkilerine ayrıca odaklanıldı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, vadeli işlem destekli bir Bitcoin ETF’nin geleneksel spot tabanlı bir ürün olmasa da bu ay ilerleme kaydedeceğine dair güven yüksek. Böyle bir onay almak için yıllarca süren savaşta olduğu gibi, eleştirmenler bir ETF’nin nihayetinde Bitcoin’e yarardan çok zarar verebileceğini iddia etmeye devam ediyor. Özellikle, vadeli işlemler bu hafta incelemeye geldi.

Alex Krüger, olası kötü haberleri veriyor!

Makro analisti Alex Krüger bir tweet dizisinde, “Onaylandığı takdirde çok az kişi bu Bitcoin ETF’sinin altında yatan vadeli işlemler olacağını anlıyor” dedi. Krüger, spot ve vadeli işlem ticaretinde olabilecekler için şunları söyledi:

Vadeli işlemler genellikle güçlü contango’dadır (yani vadeli işlemler > spot), bu nedenle rollover’da ETF * yüksek satın almak için düşükten satar* ve Contango Kanaması yaşar. Güçlü contango kanama eğilimi olan varlıklar daha düşük.

Ayrıca, vadeli işlemlere dayalı alternatifin aşırı risk taşıdığından, spot tabanlı bir ETF’nin büyük hacimli kurumsal müşteriler için çekici tek seçenek olacağını da sözlerine ekledi.

ETF avantajları hakkında karışık görüşler var

Bu arada Analist Willy Woo, her iki tür ETF’nin genel artılarını ve eksilerini vurguladı:

ETF’lerle ilgili ilk erişimlerinden ayrı olarak en iyi şeyin BTC’nin birim önyargı sorununu çözme potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Uzun vadeli olumsuzluklar:

  • Spot ETF’ler – ücretlerden artan satış baskısı.
  • Vadeli İşlem ETF’leri – fiyat baskılama potansiyeli ve vadeli işlemlerin baskınlığı nedeniyle daha fazla dalgalanma.

Yorumcuların servetlerinin olası ETF onayından zaten etkilendiğini iddia ettiği Grayscale Bitcoin Trust, Perşembe günü -%17’yi geçerek spot fiyatına göre negatif hisse fiyatı görmeye devam etti. Firmanın CEO’su Michael Sonnenshein, gelecekte potansiyel olarak her fonu bir ETF’ye dönüştürme planlarını yineledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Fiyatı, Bu Haberle 56.000 Doları Kırdı Geçti!