4 Grafik Belirledi: Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelere Gidiyor!

bitcoin price latest btc live
bitcoin price latest btc live
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı, Temmuz ayındaki yerel düşük seviyesinden bu yana sıçradıktan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru bir koşuyla flört ediyor. En büyük kripto para birimi, yazım sırasında 54.896 dolarlık seviyeden işlem görüyor. Nisan rekorunun yaklaşık 10.000 dolar gerisinde. Bitcoin ve ikinci sıradaki Ethereum gibi kripto para birimlerinde mevcut bir ralli, dünya piyasalarındaki dalgalanma ile tezat oluşturuyor.

İşte Bitcoin fiyatı için kritik 4 grafik

Singapur’da kripto borsası Luno’nun Asya Pasifik bölümünün başkanı Vijay Ayyar, Bitcoin için rekor seviyelere ulaşılabileceğini, belki de temel olarak grafik modellerine dayanarak 80.000 ila 85.000 dolar civarında bu rekora ulaşabileceğini belirtti. “Bu, kısa zaman diliminde kripto para için zorlu bir zemin olarak 50.000 doları tutmasını gerektiriyor,” diye ekledi. Bu sırada Bloomberg’den Akshay Chinchalkar, aşağıdaki grafikler ile alınan pozisyonlara ek olarak teknik ve mevsimsel gelişmelerden Bitcoin ve Ethereum’un görünümüne ilişkin ipuçlarını özetledi.

Kırılma

Chinchalkar’a göre Bitcoin’in tırmanışı, tersine çevrilmiş bir baş ve omuz grafiği örneğini etkinleştirdi. Bu örnekten türetilen Bitcoin için sözde ölçülen hedef yaklaşık 79.000 dolar, bu da Nisan ayından görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000 doların üzerinde bir seviyeye işaret ediyor.

İvme

Tercih edilen Ichimoku bulut yaklaşımını kullanan bir Bitcoin ve Ethereum fiyat ivmesi araştırması, daha önce önceden tahmin edilen ek özelliklerin bir işareti olduğunu ortaya koyuyor. Araştırma, kısa vadeli momentumun uzun vadeli modelin üzerine çıktığını gösteriyor. Chinchalkar’a göre önceki 5 yılda, her bir token, bu tür gerçekleştirdiği her bir geçişten 12 ay sonra önemli ölçüde arttı.

Opsiyonlar

Chinchalkar’a göre opsiyonlar piyasasındaki durum, Bitcoin ilerlemesinin devamına işaret ediyor. Aralık 2021’de sona erecek 80.000 dolarlık açık pozisyonlar, Deribit’in opsiyon ticaretinden elde edilen bilgilere göre, 40.000 dolarda bulunanlardan çok daha fazla.

Mevsimsellik

Bitcoin; 2018, 2019’daki Ekim aylarında ve son 12 ayda Ethereum’dan daha iyi performans gösterdi ve analiste göre örnek bu ay bir kez daha tutuluyor. Önceki üç yıl boyunca yaygın olarak Bitcoin, Ekim ayında yaklaşık 13 pay faktörü ile Ethereum’un önüne geçti. Yazım sırasında Ethereum, 3.467 dolardan el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

4 Grafik Belirledi: Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelere Gidiyor!