Bitcoin Fiyatı Ne Kadar Yükselecek

Varol Tepecik
Varol Tepecik 15 Ekim 2017
1 görüntülenme

Popüler bir Bitcoin yatırımcısı ve internette yayın yapan bir kanalın sunucusu, dört ay içinde Bitcoin fiyatının 27.000 dolardan fazla olacağını öngördü.

Kendi websitesinde girişimci, gazeteci, para bilimcisi ve savunucusu olduğunu iddia eden Trace Mayer, tahminlerini sosyal medya aracılığıyla duyurdu. Tahminlerine göre Bitcoin fiyatı Şubat 2018 itibariyle 27.395 dolara kadar çıkacak.

Bitcoin Knowledge Podcast programının yapımcısı olan Mayer, tahminini 200 günlük hareketli ortalamaya dayandırıyor. Kendisi grafikte de belirttiği üzere 200 günlük hareketli ortalamanın 5767 dolar olacağını iddia ediyor. Bu noktada Bitcoin 27000 olacak ve göreceli fiyatının bugünkü fiyata kıyasla 4.5 katına çıkacağını tahmin ediyor.

Mayer, dijital para dünyasında ilk günlerden beri yer lana biri ve Bitcoin 0.25 dolar olduğundan beri ona yatırım yapıyor. 2008 finansal krizi sırasında Büyük Kredi Daralmasının sebeplerini ve ve etkilerini içeren bir kitap yazmıştı. Bundan kısa süre sonra websitesinde yazdığına göre blok zinciri teknolojisini tavsiye eden ilk popüler blog yazarlarından biri oldu.

Bitcoinin en erken yatırımcılarından birş olmasının yanı sıra Kraken, Armory ve BitPay gibi platformlara da yatırım yaptı.

Kendi websitesinde şunları söylüyor:


“İnsanoğlu bugüne kadar hiçbir zaman kendi parasının gerçek sahibi olmadı. Para daima kural koyucuların olmuştur. Bitcoin insanlara kendi paralarının gerçek sahibi olma imkanını veriyor.”

Mayer, bitcoin’in gelecek fiyat değerini en yakın tahmin eden kişi. Dün, yatırım firması Fortress’in eski müdürü ve yeni milyarder özel yatırımcı Mike Novogratz, Mayer’in Bitcoin fiyatının yönüne ilişkin tahmininden emin olduğuna dikkat çekti.

Novograts, Mayer’inki kadar yüksek olmasa da şu şekilde bir fiyat tahmininde bulundu:

 


“Eğer önümüzdeki 6 ile 10 ay içerisinde 10.000 doların üzerine çıkarsa beni şaşırtmaz.”

Elbette önümüzdeki 10 ay içerisinde birçok şey olabilir. Mayer’in fiyat tahmini konusunda haklı olup olmadığını bu süre içinde göreceğiz.

Cuma günü Bitcoin 5800 doların üzerine çıkarak yaklaşık 1300 dolarlık bir artış göstermişti. Amerikalı ve Japon yatırımcıların talepleri ve yaklaşan Ekim ayındaki SegWit2x sert çatallanması fiyat artışına neden olan faktörler olarak görülüyor.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yurt dışından alışverişe yüzde 18 ek vergi geliyor! Torba tasarının önceki günkü görüşmelerinde kabul edilen düzenlemeye göre Türkiye’de işyeri ve ikametgahı olmayan ve gerçek kişilere elektronik ortamda hizmet sunanların katma değer vergisi (KDV) ödemesi gerekecek. Karardan Amazon ve Alibaba gibi Türkiye’de ofisleri olmayan ve dünya...
Kubilay Öztürk 15 Ekim 2017