Usta Analist: Bitcoin Fiyatı Nisan’a Kadar Bu Seviyelerde!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 gün önce
558 görüntülenme
Bitcoin Fiyatı Nisan'a Kadar Bu Seviyelerde

Bitcoin (BTC) hala kripto piyasasının bayrak taşıyıcısı ve 2021 boğasının katalizörü olan halving döngüsüne bir yıldan az bir zaman kaldı. Tanınan kripto analistlerinden Rekt Capital, halving öncesinde Nisan’a kadar Bitcoin fiyatı için seviyeleri belirliyor.

Bitcoin fiyatı makro zaman diliminde ne durumda?

Bitcoin fiyatı, Kasım 2021’de ulaştığı ATH seviyesi 67.500’den yazım sırasında 27.000 dolardan işlem görüyor. Birçok analiz, bu düşüşü makroekonomik olayların yanı sıra yüksek profilli iflaslara bağlamaya çalıştı. Bununla birlikte, kripto analisti ve trader Rekt Capital’e göre, bu olaylar aslında bir modelin tekrarını yapılandırdı.

2016’daki halving döngüsünden bu yana, Bitcoin fiyatı şu anda arka arkaya iki kez başarılı bir şekilde oynanan aşağıdaki modeli takip ediyor. Rekt Capital’e göre BTC, halving döngüsünden yaklaşık bir yıl önce patlak verdiği bir makro düşüş trendi başına düşük seviyeler oluşturmak üzere hareket etti.

Bitcoin fiyatı Nisan’a kadar bu seviyelerle meşgul olabilir

2015’te bu model, halving döngüsünden 366 gün önce gerçekleşti ve benzer bir olay 2019’da halving’den 395 gün önce gerçekleşti. Bu model tekrar oynanırsa, Bitcoin, Nisan ayında bir sonraki halving’e 397 gün uzaklıkta olduğundan, üçüncü kez başarıyla tekrarlanacak.

Bitcoin’in aylık mum kapanışı düşüş trendi çizgisinin üzerindeyse, makro düşüş trendi geçersiz olacak. Aynı durumdan çıkmak, potansiyel olarak uzun vadede bir fiyat artışını destekleyecek. Bunun nedeni, önceki halving döngüsünden önceki kırılmanın BTC’nin %183’ten fazla yükseldiğini kaydetmesi. Bu sefer benzer bir yükseliş beklenmese de BTC en azından 25.000 doların üzerinde kalabilir.

Altcoin rallisi ne kadar uzakta?

Lider kripto para biriminin son yedi gün içinde gözlemlediği yaklaşık %35’lik artış göz önüne alındığında, mikro ölçekte Bitcoin fiyatı oldukça iyi performans gösteriyor. 27.700 dolardan işlem gören BTC, neredeyse 19.000 doların altına düşerken pik yaptı.

Ancak Bitcoin fiyatındaki artış, altcoinler söz konusu olduğunda benzer bir coşkuyla karşılanmadı, çünkü yalnızca bazıları önemli artışlar kaydetmeyi başardı. Son 90 gündeki en iyi 50 altcoin’in çoğunda BTC’den daha az artış oldu.

Sonuç olarak, piyasa Bitcoin sezonuna geriledi. Altcoin sezonunun tekrar gelmesi için ilk 50 altcoinin %75’inin, şimdilik çok uzak görünen Bitcoin’den daha iyi performans göstermesi gerekiyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, boğa beklentileri şu anda akdar AI coin piyasası etrafında şekillendi.

Sıradaki Bitcoin halving tarihi

Bitcoin halving, madencilerin işlemleri işleme karşılığında aldıkları Bitcoin miktarının dört yılda bir meydana gelen yarıya indirildiği bir olayı ifade eder. En son halving 2020’de gerçekleşti ve bir sonraki halving 2024’te gerçekleşecek. 840.000 blokta gerçekleşmesi planlanan halving’in 12 Nisan 20242e denk gelmesi bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Elon Musk Yapay Zeka Coinleri Tırmandı
Elon Musk Tweet Attı: Bu Yapay Zeka Coinleri Tırmandı! Elon Musk, yapay zeka coinleri hareket geçiren yeni bir tweet daha attı. Kısa süre önce attığı bir tweet, SingularityNET’in (AGIX) %30’luk rallisini tetiklemişti. Elon Musk ChatGPT’ye gönderme yaptı Twitter CEO’su, bugün yapay zeka ile ilgili yeni bir...
Buğra Çağlar 3 gün önce