Sıcak Gelişme: Bitcoin Fiyatı Tahtadan Uçtu! Yükseliş Neyle Geldi?

bitcoin set to print
bitcoin set to print
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı aniden sıçradı ve 47.800 doların üzerinde işlem gördü. Bitcoin’de düşüşe oynayan trader’lar ise son bir saatte 270 milyon dolarlık pozisyonu zararla kapattı. Peki bu keskin yükselişi ne tetikledi?

Bitcoin fiyatı aniden sıçradı ve 47.800 doların üzerinde işlem gördü

Bitcoin fiyatı aniden yükseldi. Kripto para, 43.350 dolar seviyesinden 47.800 doların üzerine fırladı. Bu yükseliş piyasayı yeşil renklerle boyadı ve yazım sırasında piyasada güçlü bir yükseliş var. Bitcoin’de düşüşe oynayan trader’lar ise büyük kayıplar yaşıyor ve son bir saatte 270 milyon dolarlık pozisyonu zararla kapattılar. Peki Bitcoin neden aniden fırladı.

Bitcoin’deki artışı temel nedeni şu anda bilinmiyor. Ancak son günlerde piyasa olumlu haberler aldı. Örneğin: dün FED Başkanı Jerome Powell, kripto paraları yasaklamak gibi bir niyetlerinin olmadığını açıkça ifade etti. Birçok uzman FED Başkanı’nın açıklamalarının etkisiyle fiyatların yükseldiğine inanıyor. Yeni detaylar ortaya çıktığında sizi bilgilendiriyor olacağız, bizi takipte kalın! 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sıcak Gelişme: Bitcoin Fiyatı Tahtadan Uçtu! Yükseliş Neyle Geldi?