Bu Hafta Sonu Bitcoin Fiyatında Ne Bekleniyor?

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
557 görüntülenme
Bu Hafta Sonu Bitcoin Fiyatında Ne Bekleniyor?

Bitcoin (BTC) fiyat hareketi, kısmen kesilmesinin ardından BTC’nin 24.000 doların altında işlem görmesiyle durdu. Kriptokoin.com olarak Bitcoin fiyat hareketi gelişmelerini sizler için derledik.

BTC fiyat hareketi durdu

Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketi, bu yılki ivmenin makroekonomik ve düzenleyici faktörler nedeniyle kısmen kesilmesinin ardından, ilk kripto para biriminin 24.000 doların altında işlem görmesiyle durdu.

Bu Hafta Sonu Bitcoin Fiyatında Ne Bekleniyor?

Bitcoin’in düşüş eğilimi göstermesine rağmen, analist Jim Wycoff 24 Şubat’ta fiyat hareketinin alarm için bir neden olmadığını savundu ve boğaların hala kontrol altında olduğuna dikkat çekti. Analiste göre, fiyat duraklaması rutin bir gidişat. Yaptığı açıklamada ise şunları söyledi:

“Mart ayı Bitcoin vadeli fiyatları, Cuma günü ABD ticaretinin erken saatlerinde yeniden istikrara yakın. Bu haftaki yatay fiyat hareketi veya duraklama rutindir ve düşüş eğilimi göstermez. Boğalar, günlük grafikte bir fiyat yükselişi mevcut olduğundan, genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip olmaya devam ediyor.”

Bitcoin, olası faiz oranı artışlarının ortasında düzeltme yapıyor

Bitcoin’in devam eden durgunluğu, Ocak ayı PCE verilerinin yayınlanmasının ardından Federal Rezerv’in faiz oranlarını artırma olasılığının artmasıyla ilişkilidir. Veriler, son birkaç aydır enflasyondaki düşme eğiliminin tersine döndüğünü ve faiz oranlarında olası bir yükseliş eğilimine işaret ettiğini ortaya koydu.

Ekonomist tahminleriyle karşılaştırıldığında, Ocak ayı PCE Fiyat Endeksi, Aralık ayında bildirilen %5,3 oranından daha yüksek olan geçen yılın aynı dönemine göre %5,4 artış göstererek beklentileri aştı. Anlık olarak BTC, 23.067 dolardan işlem görmektedir.

Bu Hafta Sonu Bitcoin Fiyatında Ne Bekleniyor?

Makroekonomik unsurlar devreye girmeden önce Bitcoin, Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto sektörü üzerindeki yenilenen baskısından kaynaklanan herhangi bir serpintiyi bir kenara bırakan varlıkla direnç göstermişti. Özellikle, düzenleyicilerin staking ve stablecoin ihracına yönelik baskılarına rağmen Bitcoin 25.000 dolar pozisyonunu geri aldı.

Devam eden belirsizliğe rağmen, USDC stablecoin ihraççısı Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, Bitcoin’in burada kalacağını vurguladı. 24 Şubat’ta CNBC ile yaptığı bir röportajda Allaire, ağın geliştirme faaliyetlerine tanık olduğu gerekçesiyle Ethereum’u (ETH) destekledi. Aynı zamanda, geçen yılki piyasa gerilemesine rağmen USDC’nin büyüme kaydettiğini kaydetti. Son olarak açıklamalarında şunları söyledi:

“Bitcoin burada kalacak. Geçen yıl boyunca, katliam sırasında, kripto paralar çok düşerken, USDC gerçekten büyüdü… Bu blockchain ağlarının üzerinde çalışan bir dijital dolar, gerçek faydaya ve gerçek değere sahip, bize ilerledikçe faydanın nereden geldiğine dair bir gösterge veriyor”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Düşerken Balinalar SHIB ve Bu 4 Altcoin’e Koşuyor!
Bitcoin Düşerken Balinalar SHIB ve Bu 4 Altcoin’e Koşuyor! Sektörler arasında piyasa oynaklığının görüldüğü bir yılda, kripto balinaları artan bir heyecan sergileyip SHIB ve bu 4 altcoin’den alıyor. Cardano (ADA) balinaları satın alıyor Cardano için verilerdeki beş günlük boşluğu göz ardı eden ADA, Şubat ayından bu...
Emre Borsan 3 hafta önce