Biden’den Bitcoin Fiyatını Etkileyecek Önemli Açıklama!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
538 görüntülenme
Biden'den Bitcoin Fiyatını Etkileyecek Önemli Açıklama!

ABD Başkanı Biden, ABD’nin başının belası olan enflasyonu düşürmekten bahsediyor. Uzmanlara göre, Federal Reserve, Biden’ın enflasyonu düşürme konusundaki devam eden iyimserliği ışığında 25 baz puana sadık kalırsa, Bitcoin (BTC) yeniden ivme kazanabilir.

Biden enflasyonu düşürme konusunda kararı ve umutlu!

ABD Başkanı Joe Biden, Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun geçtiğimiz günlerde kamuoyuna açıkladığı olumlu istihdam raporunun ardından ABD ekonomisinin ‘doğru yönde ilerlediğini’ belirtti. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere rapor, Şubat ayı içinde 205 bin olan beklentilerin üzerinde 311 bin yeni iş yaratıldığını gösterdi. Biden, Federal Reserve’in yaklaşan faiz artırımlarının daha kademeli ve daha az agresif olma olasılığına ilişkin iyimserliğini sürdürdü.

Cuma günü Biden, Beyaz Saray’da yaptığı konuşmada ülkedeki enflasyonun geçen yaza göre %30 daha düşük bir seviyeye gerilediğini söyledi. ABD Başkanı, tarım dışı istihdam verilerini “iyi işler raporu” olarak selamlarken, Kongre’nin hazırladığı ekonomik planın tam da olması gerektiği gibi işlediğini vurguladı. Bu doğrultuda Biden, şu ifadeleri vurguladı:

Ekonomimizin geçen ay 300.000’den fazla yeni iş yarattığını bildirmekten mutluluk duyuyorum. Bu bir tesadüf değil. Ekonomik planımız çalışıyor demektir.

Bitcoin

Önümüzdeki hafta açıklanacak olan TÜFE verileri hakkında konuşurken Biden umutlu kaldı ve bunun ‘sağlam bir şekilde’ çıkacağından neredeyse emin olduğuna işaret etti. İstihdam raporu, Fed başkanının ABD Senatosu’ndaki bir duruşmadaki yakın tarihli ifadesine cevaben Federal Reserve’in faiz oranlarını 50 baz puan artıracağına dair artan söylentileri ortadan kaldırmaya yardımcı oldu. Bunun yerine, resesyonun yakın zamanda gerçekleşmesinden çok uzak olduğuna dair işaretler sağladı.

Bitcoin fiyatı için ne anlama geliyor?

Uzmanlara göre bu, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri gibi riskli varlıklar için önemli bir rahatlama kaynağı olabilir. Bunun nedeni, Fed’in önceki 25 baz puanlık oran artışını sürdürmesi durumunda, daha büyük kripto piyasasının ivmede bir artışa tanık olabilmesi. Ancak Fed’in beklenmedik bir adım atması, halihazırda düşüş eğiliminde olan piyasada daha da fazla sıkıntıya neden olabilir.

Federal borç tavanının yükseltilmesiyle ilgili yaklaşan tartışmanın ışığında Biden, Cuma günü ekonomik stratejisini Cumhuriyetçilerinkiyle bir kez daha yan yana koydu. Onların ‘umursamaz dillerinin’ ABD ekonomisinin toparlanmasına yönelik en büyük tehdidi oluşturduğunu iddia etti. Mevcut durumda Bitcoin, günlük bazda %4,1 düşüşle kritik 20 bin dolar seviyesinde işlem görüyor. Lider kripto para, haftalık bazda ise %10’un üzerinde değer kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

AI Coin CryptoGPT (GPT) Dev Borsalara Girdi: 10x Yaptı!
AI Coin CryptoGPT (GPT) Dev Borsalara Girdi: 10x Yaptı! Metin tabanlı yapay zeka (AI) platformu ChatGPT’nin yükselen popülaritesi, altta yatan teknolojiye olan ilgiyi yeniden canlandırdı. Piyasadaki bu trendin etkisiyle AI coin’i CryptoGPT (GPT), kripto borsalarının listesine girmeye başladı. Bu da tokenin fiyatında güçlü yükselişle karşılık buldu....
Vural Erkan 2 hafta önce