Reklamı kapat

Korkulan Oldu: Bitcoin Gökkuşağı Metriği Dip Fiyatı Belirledi!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
3 görüntülenme
Korkulan Oldu: Bitcoin Gökkuşağı Metriği Dip Fiyatı Belirledi!

Lider kripto Bitcoin (BTC), olumsuz piyasa hissiyatına rağmen 16 bin doları korumaya çalışıyor. Ancak, bir Bitcoin metriği, tüm zamanların en düşük seviyesini işaret ediyor. Lider kripto 10 bin dolara düşer mi?

Bitcoin gökkuşağı metriğine BTC, en düşük bantta

Lider kripto Bitcoin (BTC), günlerce daha fazla kayıp vermemek için mücadele etti. Bu süre zarfında, Bitcoin boğaları fiyatı 17.000 doların altında sabitleyerek biraz zemin kazandı. Bu arada yatırımcılar, Bitcoin’in fiyat hareketini her iki yönde de tetikleyebilecek sinyaller arıyor. Bitcoincenter’ın gökkuşağı fiyat grafiği, olası bir sonraki fiyat hareketini belirlemek için piyasanın kullandığı metriklerden birisi. Araç, logaritmik bir regresyon izleyen renk bantlarını kullanıyor. Ayrıca, uzun vadeli hareketlere ilişkin potansiyel bir öngörü sağlamak amacıyla geçmiş performansı gözden geçiriyor.

Bitcoin gökkuşağı metriği, 19 Kasım itibariyle, ilk kez mavi renkle temsil edilen ‘Temelde Bir Yangın Satışı’ seviyesinin altına düştü. Bu seviye, Bitcoin gökkuşağı grafiğindeki en düşük bant. Grafiğe göre BTC, birkaç haftadır ‘Temelde Yangın Satışı’ bölgesinde sıkışmış durumda. Tarihsel olarak BTC, sonunda geçen yılki boğa piyasasına doğru toparlanmadan önce varlığın konsolide olduğu Mart 2020’deki seviyeye ulaştı.

Bitcoin gökkuşağı grafiği / Kaynak: Blockchaincenter

Bununla birlikte, ilginç bir şekilde metrik, Bitcoin’in uzun vadeli beklentileri için yükselişini sürdürüyor. Dahası, BTC’nin önümüzdeki iki yıl içinde muhtemelen altı haneli bir değere ulaşacağını vurguluyor. Aynı zamanda grafik, yıl sonunda Bitcoin’in olası HODL statüsüne de işaret ediyor.

Bitcoin düşüş eğilimi bitiyor mu?

Göstergenin aşağı yönlü ihlali, Bitcoin’in kısmen FTX çöküşüyle ​​tetiklenen aşağı yönlü momentumunu tükettikten sonra geliyor. Mevcut fiyatta, Bitcoin 16.200 dolarda bir destek seviyesi buldu. Ayrıca analistlere göre, pozisyonun kırılması muhtemelen daha fazla düzeltmeye yol açacak.

Bitcoin

Gerçekten de analistler, Bitcoin’in 2021’den bu yana en güçlü satış sinyalini vermesinin ardından 10.000 dolara doğru daha fazla düzeltme olasılığı son zamanlarda vurgular hale geldi. Genel olarak, BTC fiyatı, likidite endişeleri devam ederken düşük satın alma baskısının ortasında 17.000 doları geçmeye yönelik başarısız girişimlerle bir ayı trendinde kaldı.

Bu arada Bitcoin, biraz istikrar buldu. Şimdi, boğaların daha önceki odak noktası 18.000 dolara doğru bir ralliyi tetikleme potansiyeli arıyor. Son haftalarda, 18.000 dolar seviyesi, BTC için çok önemli bir destek pozisyonu olarak ortaya çıkıyor.

BTC teknik analizi

Teknik analiz perspektifinden bakıldığında, Bitcoin günlük göstergeleri düşüş yönüne doğru eğiliyor. Özet gösterge 10’da ‘satışa’ işaret ediyor. Hareketli ortalamalar ise 14’te ‘güçlü bir satış’ öneriyor. Ayrıca, osilatörler dokuzda ‘nötr’ durumda.

Bitcoin
Bitcoin teknik analizi / Kaynak: TradingView

Şu anda BTC, son 24 saatte yatay olarak 16.649 dolardan işlem görüyordu. Genel olarak, FTX çöküşü kaynaklı belirsizlik ortadan kalktığında, Bitcoin’in yeni hamleler yapması muhtemel.

Bu arada, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, çoğu trade platformu rezerv kanıtlarını yayınlıyor. Ancak, buna rağmen, on-chain veriler Bitcoin’in borsalardan self-custody cüzdanlara göç ettiğini gösteriyor. Şu anda, odak noktalarından biri, kripto borsalarının kullanıcılara fonlarının güvende olduğunu garanti etme yeteneği.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

TigerCash Nedir? TCH Ne İşe Yarar?
TigerCash Nedir? TCH Ne İşe Yarar? TigerCash nedir? TigerCash (TCH), CoinTiger isimli kripto borsası tarafından piyasaya sürülen Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede TigerCash’i inceleyeceğiz. Bununla birlikte, yatırımcılar arasında merak konusu olan TigerCash nedir, TCH ne işe yarar, nasıl...
Emre Borsan 2 hafta önce