Önemli Bitcoin Grafiği BTC İçin Yükseliş İşareti Veriyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
453 görüntülenme
Önemli Bitcoin Grafiği BTC İçin Yükseliş İşareti Veriyor!

Geniş bir takipçi kitlesine sahip bir kripto analisti, önemli bir Bitcoin (BTC) grafiğinin uzun vadede büyük bir yükselişe işaret ettiğini söylüyor.

“Bitcoin büyük bir koşuyu ateşlemenin eşiğinde duruyor!”

Yeni bir video güncellemesinde InvestAnswers sunucusu, 441.000 YouTube abonesine BTC aracılığıyla birbirine bağlanan kullanıcı miktarının, lider kriptonun sonunda büyük bir koşuyu ateşleyeceğinin bir işareti olduğunu söylüyor. Analist, bir iletişim ağının değerinin, sistemdeki bağlı kullanıcı sayısının karesiyle orantılı olduğunu belirten Metcalfe yasasını gündeme getiriyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Temel olarak, Bitcoin ve Ethereum’un fiyatının %83 ile %84’ünün günlük aktif kullanıcı sayısı, adresler ve ağ etkisiyle açıklandığını kanıtladım. Ancak buradaki grafiğe bakarsanız, bu tablo uzun vadede Bitcoin fiyatına ne olacağını çok net bir şekilde ortaya koyuyor. Bu sahte umutlara bağı bir dururum değil, sadece matematik.

Kaynak: InvestAnswers / YouTube

Kripto stratejisti, Bitcoin’in token arzının azaldığını ve bunun artan taleple birleştiğinde BTC fiyatının önemli ölçüde artmasına neden olması gerektiğini söylüyor. Bu konudaki görüşlerini ise şu şekilde açıklıyor:

Alınabilecek Bitcoin miktarı, borsa bakiyelerindeki bu miktar ve madencilik için gelecekteki arz gerçekten çok az ve sıfıra doğru gidiyor. Bitcoin protokolü hayatta kaldığı on-chain değişikliklerin sayısı sonsuza kadar artacaktır ve ekonomi 101’den hepimiz biliyoruz ki talep arttıkça ve arz düştükçe fiyat yükselir. Bu ekonominin en temel dersidir.

BTC boğaları 30 bin dolar inançlarını koruyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, lider kripto Bitcoin, son 24 saat içinde %3 artışla bu yazı yazılırken 23.603 dolardan işlem görüyor. Son hamle, ABD hisse senetlerinin beklenenin üzerinde enflasyon verileri nedeniyle zarar gördüğü riskli varlıklar için zorlu bir haftanın ardından bir geri dönüşe işaret ediyor.

Bununla birlikte, BTC hala analistlerin ay kapanmadan önce geri kazanması gereken önemli seviyelerin altında. Öte yandan bazı analistler Bitcoin konusunda iyimserliklerini koruyor. Bunlar arasında olan Kaleo takma adlı kripto para analist, 30.000 doların BTC için fiyat ‘mıknatısı’ olarak kaldığını iddia ediyor.

Buna ilaveten Altcoin Sherpa takma adlı kripto analisti, 30.000 dolar sınırını vurmak için 4 veya 6 haftalık bir süre öngörüyor. Mags takma adlı analiste göre, BTC hala boğadan ayıya geçiş aşamasında. Analist, yükselişin ancak boyun çizgisi kırıldığında başlayacağını söylüyor.

Bitcoin
BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Mags/ Twitter

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SHIB Mucidi, Shibarium İçin Önemli Gelişmeyi Duyurdu!
SHIB Mucidi, Shibarium İçin Önemli Gelişmeyi Duyurdu: Katılım Süreci Başladı! Merakla beklenen layer-2 blockchain Shibarium’u oluşturan ekip, yakın zamanda yeni web siteleri ve alım sistemleri için bir bağlantı paylaştı. Açıklamalara göre bağlantıdaki Shibarium katılım portalı, düşük maliyetli, hızlı ve güçlü teknolojiyle dünyayı daha iyi bir yer haline...
Aslı Dinçer 4 hafta önce