Reklamı kapat

Bitcoin Grafiklerinde 3 Büyük Sinyal: Bu Rakamlar Konuşuluyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 23 Ağustos 2022
0 görüntülenme

IMF yetkilileri, Bitcoin fiyatı ve Asya borsalarının performansının birbiriyle ilişkili olduğunu savunuyor. Asya’daki birçok ülke, düzenleyici endişelere rağmen kripto para birimlerini benimseneme devam ediyor. Bitcoin kullanımının artan riskleri, Asya’da kripto için hassas bir ortam hazırlıyor.

Bitcoin ve Asya borsaları arasında korelasyon artıyor

Çinli gazeteci Colin Wu, Uluslararası Para Fonu (IMF) yetkililerinin Asya borsalarının performansı ile Bitcoin gibi kripto paralar arasındaki korelasyonun önemli ölçüde arttığını gözlemlediğini bildirdi. Wu, Hindistan, Vietnam ve Tayland gibi Asya ülkelerinin Bitcoin ve kripto paraları benimsediğini söylüyor. Düzenleyici kaygılara rağmen Bitcoin’in bireysel ve kurumsal olarak benimsenmesinde bir artış var.

IMF yetkilileri de Bitcoin’in Asya borsalarıyla artan korelasyonunu onaylıyor

Asya ülkelerindeki hükümetler ve kolluk kuvvetleri, Bitcoin’in yarattığı artan risklerin farkında olmasına ve buna karşı hassas olmasına rağmen, Bitcoin’in Asya hisse senetleri ile ilişkisi gerçektir. Ayrıca IMF yetkilileri de aynı şeyi kabul ediyor.

IMF, Bitcoin’in Asya ülkelerinde hızlı bir şekilde benimsenmesinin finansal istikrar endişelerini artırdığını söylüyor. Covid-19 pandemisinden önce, kripto para birimleri finansal sistemden bağımsız hareket ediyordu. Ayrıca Bitcoin, Asya hisse senedi piyasalarıyla korelasyon belirtileri göstermiyordu. Ancak pandemi sonrası bu senaryo değişti.

Asyalı yatırımcılar pandemi sırasında kriptoya akın etti. Böylece, bölgenin hisse senedi piyasalarının performansı ile BTC arasındaki korelasyonu artırdı. Bitcoin ve Asya hisse senedi piyasaları arasındaki getiri ve oynaklık korelasyonu, 2020’den bu yana önemli ölçüde arttı.

IMF yetkilileri, Bitcoin’in Asya bağlantısının üç temel itici gücünü belirledi:

  • Kripto ile ilgili platformların artan kabulü,
  • Borsadaki yatırım araçları
  • Daha yüksek kripto kabulüne sahip OTC ve bireysel ve kurumsal yatırımcılar tarafından kabul.

IMF ayrıca, Asya borsaları için Bitcoin’in bir sonraki hamlesini körükleyen güçlü bir davayı savunurken, analistler BTC’ye yönelik bir yükseliş görünümü sunuyor.

Bitcoin grafiğinde 3 büyük sinyal, “fiyat 60.000 dolara hazırlanıyor”

El Crypto Prof lakaplı Twitter analisti BTC konusunda oldukça iyimser. Analist, Bitcoin fiyat tablosunda 2018-19’a benzer üç yükseliş sinyali belirledi. Trend takip eden momentum göstergesi olan MACD, klasik sapmayı ortaya koyuyor.

Analist, BTC fiyat tablosunda bir ABC düzeltmesi tespit etti. Bir ABC düzeltmesi, ölçülen bir yukarı hareketin içine yerleştirilmiş, ölçülen bir aşağı hareket grafiği modelidir. Bu özellikle, Bitcoin’in 2018-19’daki kurulumuyla tutarlıdır. Bu nedenle analist, Bitcoin fiyatının 60.000 dolara yükselmesini bekliyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kısa vadeli tahminlerin 22.725 doların kritik olduğunu gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2008 Borsa Çöküşünü Bilen İsim: Bitcoin Bu Diplere Gidiyor! 2008 borsa çöküşünü öngören ünlü ekonomistin şimdi Bitcoin için olumsuz tahminleri var. Peter Schiff, BTC fiyatının 10.000 doların altında dip bulacağını söylüyor. “Bitcoin 10.000 doların altına düşecek” Toplam piyasa değeri yeniden 1 trilyon doların üzerine çıkmış olsa...
Buğra Çağlar 23 Ağustos 2022