Bitcoin Güne Yükselişle Başladı: O 8 Altcoin de Takip Ediyor!

Bitcoin Güne Yükselişle Başladı: O 8 Altcoin de Takip Ediyor!
Bitcoin Güne Yükselişle Başladı: O 8 Altcoin de Takip Ediyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası bugün, yani 6 Mayıs’ta, Bitcoin liderliğinde fiyatlarda bir artışa tanık oldu. Dünyanın baskın kripto para birimi 64.000 doları aştı. Diğer yandan Ethereum, Solana, XRP ve Cardano gibi diğer altcoinler de kayda değer kazançlar kaydetti.

Bitcoin, direnci kırdı

Bitcoin (BTC) olumlu ivmesini sürdürdü ve bu yazının yazıldığı sırada %1,17 artışla 64.132,50 dolara ulaştı. Bu, geçen hafta görülen 57.000 dolarlık düşük seviyelerden önemli bir toparlanmaya işaret ediyor. Ancak son 24 saatte işlem hacmi %12,18 düşüşle 17,67 milyar dolara geriledi. Bu da son fiyat artışının ardından potansiyel bir konsolidasyon aşamasına işaret ediyor. En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), Bitcoin’in olumlu hissini yansıtıyordu. ETH fiyatı %1,73 artışla 3.148,06 dolara yükseldi ve piyasa değeri 374 milyar doları aştı. Fiyat artışına rağmen ETH’nin işlem hacmi %3,24 oranında hafif düştü.

Diğer bazı altcoinler önemli kazanımlar elde etti. Solana (SOL) %1,58’lik bir fiyat artışıyla 150 dolara yaklaştı ve 147,81 dolara yerleşti. XRP (XRP) de iyi bir performans sergiledi. Zira %1,16 kazançla 0,53 dolar sınırını geçerek 0,5339 dolara ulaştı. Cardano (ADA) %0,64 artışla 0,4588 dolara yükseldi. Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi meme coinler bile ralliye katılım sağladı. Zira DOGE %1,77 artışla 0,1626 dolara, SHIB ise %1,22 artışla 0,00002479 dolara yükseldi.

En çok kazanan ve kaybeden altcoinler neler oldu?

 Yerleşik oyuncuların ötesinde, daha az bilinen bazı kriptolar daha da çarpıcı fiyat hareketleri yaşadı. Worldcoin (WLD) %16,80 artışla 5,87 dolara yükseldi. Ayrıca, Fetch.ai (FET) ve SingularityNet (AGIX) sırasıyla %12,99 ve %12,28 artış gösterdi. Ancak piyasada bazı kayıplar da gerçekleşti. Dogwifhat (WIF) %3,10 düşüşle 3,30 dolara gerilerken Core (CORE) ve Sei (SEI) de hafif düşüş yaşadı.

Altcoin Çılgınlığı Başlamak Üzere: Fiyatlar Düşükken Hazırlanın

Halving döngüsü

Mevcut yükseliş yatırımcılar için olumlu bir haber olsa da analistler, son halving olayı bağlamında Bitcoin’in fiyat davranışını yakından izliyor. Analist Rekt Capital’e göre Bitcoin, geçen ay sonuçlanan fiyat bazlı kapitülasyonun ardından zamana dayalı kapitülasyon aşamasından geçiyor olabilir. Potansiyel olarak 150 günden fazla süren bu konsolidasyon dönemi, kritik. Zira Bitcoin’in gelecekteki fiyat ivmesini hafifletme potansiyeline sahip. Özellikle mevcut döngüyü önceki halving olaylarından sonra gözlemlenen tarihsel kalıplara uygun hale getirmesi beklenmekte. Dolayısıyla sağlıklı bir gelişme olarak görülmekte.

Diğer yandan kripto piyasasındaki son zamanlardaki olumlu hava, kısmen FED’inpotansiyel faiz indirimine ilişkin artan beklentilere bağlanmakta. Eylül ayında 25 baz puanlık bir düşüş olasılığı, özellikle kripto para birimlerinin bol likiditeye sahip düşük faiz oranlı ortamlarda iyi performans gösterme eğiliminde olması nedeniyle yatırımcılara güven aşıladı.

İşgücü piyasasındaki soğuma işaretleri Fed’i para politikasını gevşetmeye daha da teşvik eder. Ancak merkez bankası, enflasyonun hedefin üzerinde kalması ve son aylarda gelen bir dizi güçlü maaş bordrosu raporunun karar alma sürecini karmaşık hale getirmesi nedeniyle karmaşık bir durumla karşı karşıya. Piyasa katılımcıları, Fed’in para politikasına ilişkin duruşuna ilişkin daha fazla bilgi edinmek için önde gelen FOMC üyelerinin bu hafta sonuna doğru yapacağı konuşmaları yakından takip edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Güne Yükselişle Başladı: O 8 Altcoin de Takip Ediyor!